PDA

View Full Version : سوال: در مورد نرم افزارهای مالی سوال داشتم . . .

roberto
چهارشنبه 22 آذر 1391, 21:34 عصر
با سلام خدمت دوستان و اساتید.
سوالی که من دارم شاید یخورده کلی باشه اما هرکی متوجه شد ، لطف کنه کمکم کنه .پیشاشیش ممنون.
دوستان من یه برنامه ای رو در غالب یک "نرم افزار ِ مدیریت ِ فروش ِ نرم افزار و بازی"به زبان ِ C# دارم مینویسم ، که تقریبا اصول ِ معماری چند لایه هم داخلش رعایت شده . . .
امکانات ِ این نرم افزار هم ثبت و گزارشگیری و جستجو هستش . اما من میخوام قسمت ِ مالی و هزینه هم داشته باشم ، تا تقریبا تجاری بشه . . .
حالا مثلا قسمت ِ فاکتور و چک و . . . که تو اکثر ِ نرم افزار های تجاری میبینم .تا بحال تجربه ای نداشتم در زمینه ی مالی .(و خب مبتدی هستم :خجالت: )
حالا میخواستم حتی بصورت کلی ، توابع یا راهنمایی هایی (چه بصورت الگوریتم یا هرچی)که میشه راه و نشونم بده رو بهم بفرمایید.
ازینکه کلی بود ، ببخشید . اگه سوالی پیش اومد من پاسخگو باشم . . .
masoodz
چهارشنبه 22 آذر 1391, 22:06 عصر
سلام دوست من نمی دونم درس متوجه شدم یا نه
ببین برای کارای مالی باید چند کار انجام بدی
1- تعریف مشتری (دارای جدول)
2- ایجاد فاکتور برای مشتری (دارای جدول)
3- پرداخت فاکتورها
4- گزارشگیری امور
5-هزینه های شرکت(دارای جدول)
در حسابداری های پیشرفته
5- سیستم محاسبه حقوق ( برمبنای ساعت کارکرد - بدی آب و هوا و ... دقیقا مثل حکم کارگزینی)
6- سیستم مدیریت چک ها (دارای جدول)

دوست من باید موارد فوق رعایت بشه . ببخش چون سوالت کلی بود نتونستم بیشتر از این راهنماییت کنم .اگه سوال دیگه ای داشتی واضح بگو تا بیشتر بتونم کمکت کنم
موفق باشی

veniz2008
چهارشنبه 22 آذر 1391, 22:10 عصر
سلام. مبحث مالی خودش باید مشخص بشه که به چه صورتی میخواد پیاده سازی بشه. من خودم چند وقت پیش مباحث مالی یک آموزشگاه رو انجام دادم ( شامل ثبت ازمون ها، محاسبه شهریه، محاسبه تخفیف هر دانش آموز ( در صورت داشتن طرح)، گزارش های مالی مربوط به مبلغ بدهکاری هر شخص و ...). در مورد پروژه ای که من کار کردم نیازی به استفاده از اصول تخصصی رشته حسابداری نبود ولی اگر شما میخواید بخشی از نرم افزارتون رو شبیه به نرم افزارهای حسابداری کنید حتما باید با یک حسابدار مجرب، چندین مرتبه مشاوره کنید.( بعلاوه اینکه با چند نفر آدم کار بلد که نرم افزار شما در اون زمینه هست حتما مشاوره کنید). اینو بر حسب تجربه میگم : هرچقدر روی مبحث مالی بیشتر وقت بذارید ضرر نمیکنید. مباحث مالی واقعا پیچیده هستن ولی اگر خوب تحلیل بشن میتونید یه نرم افزار خوب ازش در بیارید. قبلا هم اینو گفتم : هرجا که پول باشه آدم هم باید خوشحال باشه هم نگران. کار با مباحث مالی دقت زیادی رو میخواد. از گرفتن نوع فیلد مناسب بگیرید تا فرمول هایی که در برنامه تون استفاده می کنید. اگه قراره این نرم افزار رو پس از تکمیل شدن، در بازار به فروش برسونید حتما در مورد مباحث مالی دقت لازم رو در پروژه تون به خرج بدید.
در پایان به این اصل مهندسی نرم افزار توجه داشته باشید:
با نرم افزارتون شبیه به یک دشمن برخورد کنید. سعی کنید از هر راهی که به ذهنتون میرسه نقاط ضعف نرم افزارتون رو شناسایی کنید.
موفق باشی دوست من.

roberto
چهارشنبه 22 آذر 1391, 22:23 عصر
سلام دوست من نمی دونم درس متوجه شدم یا نه
ببین برای کارای مالی باید چند کار انجام بدی
1- تعریف مشتری (دارای جدول)
2- ایجاد فاکتور برای مشتری (دارای جدول)
3- پرداخت فاکتورها
4- گزارشگیری امور
5-هزینه های شرکت(دارای جدول)
در حسابداری های پیشرفته
5- سیستم محاسبه حقوق ( برمبنای ساعت کارکرد - بدی آب و هوا و ... دقیقا مثل حکم کارگزینی)
6- سیستم مدیریت چک ها (دارای جدول)

دوست من باید موارد فوق رعایت بشه . ببخش چون سوالت کلی بود نتونستم بیشتر از این راهنماییت کنم .اگه سوال دیگه ای داشتی واضح بگو تا بیشتر بتونم کمکت کنم
موفق باشی

سلام .ممنونم.از راهنماییت واقعا استفاده میکنم . من مشتری تعریف کردم . ببینید مهمترین چیز برام ، چون نرم افزارش ساده است و آزمایشی ، فعلا همون حساب کردن ِ در آمد ِ ماهیانه برا مغازه و فروشگاه ِ.بازم از راهنماییتون ممنونم.

roberto
چهارشنبه 22 آذر 1391, 22:26 عصر
سلام. مبحث مالی خودش باید مشخص بشه که به چه صورتی میخواد پیاده سازی بشه. من خودم چند وقت پیش مباحث مالی یک آموزشگاه رو انجام دادم ( شامل ثبت ازمون ها، محاسبه شهریه، محاسبه تخفیف هر دانش آموز ( در صورت داشتن طرح)، گزارش های مالی مربوط به مبلغ بدهکاری هر شخص و ...). در مورد پروژه ای که من کار کردم نیازی به استفاده از اصول تخصصی رشته حسابداری نبود ولی اگر شما میخواید بخشی از نرم افزارتون رو شبیه به نرم افزارهای حسابداری کنید حتما باید با یک حسابدار مجرب، چندین مرتبه مشاوره کنید.( بعلاوه اینکه با چند نفر آدم کار بلد که نرم افزار شما در اون زمینه هست حتما مشاوره کنید). اینو بر حسب تجربه میگم : هرچقدر روی مبحث مالی بیشتر وقت بذارید ضرر نمیکنید. مباحث مالی واقعا پیچیده هستن ولی اگر خوب تحلیل بشن میتونید یه نرم افزار خوب ازش در بیارید. قبلا هم اینو گفتم : هرجا که پول باشه آدم هم باید خوشحال باشه هم نگران. کار با مباحث مالی دقت زیادی رو میخواد. از گرفتن نوع فیلد مناسب بگیرید تا فرمول هایی که در برنامه تون استفاده می کنید. اگه قراره این نرم افزار رو پس از تکمیل شدن، در بازار به فروش برسونید حتما در مورد مباحث مالی دقت لازم رو در پروژه تون به خرج بدید.
در پایان به این اصل مهندسی نرم افزار توجه داشته باشید:
با نرم افزارتون شبیه به یک دشمن برخورد کنید. سعی کنید از هر راهی که به ذهنتون میرسه نقاط ضعف نرم افزارتون رو شناسایی کنید.
موفق باشی دوست من.

سلام و تشکر.
خیلی ممنون.چشم حتما به نکاتتون توجه میکنم . . .
امیدوارم موفق باشید استاد.