PDA

View Full Version : نرم افزار تعمیرات نگهداری

mreza80
پنج شنبه 23 آذر 1391, 08:49 صبح
با سلام دوستان من در حال نوشتن نرم افزاری برای تعمیرات و نگهداری یک شرکت هستم که درارای ماژول های زیر است(ویندوز اپلیکیشن)
1- انبار
2- pm
3- em/cm
4- منابع انسانی
5-ایمنی بهداشت
6-انرژی و ....
لطفا راهنمائی نمائید که هر کدام از ماژولها در یک پروژه جداگانه باشد یا نه
همچنین مقرر شده از entity framwork استفاده شود خواهشمند است نظر خود را در ارتباط با لایه نویسی بیان کنید . و همچنین در صورت امکان اگر لایه ای قرار است تعریف شود صریحا نام و کا و علت ایجاد لایه را بیان کنید ما پروژه هامون قبلا از سه لایه DAL , BAL ,UI تشکیل میشد لطفا نظرات کارشناسی خود را اعلام نمائید

AmirGhasemi
پنج شنبه 23 آذر 1391, 09:41 صبح
سلام بر دوست عزيز و بزرگوار ما
ببينيد ماژول در تحليل UML‌ و RUP مفهوم داره و در بررنامه نويسي ASP.Net مفهوم زيادي نداره
شما مي تواني همه اين ماژول ها را در يك لايه بنويسي
اما در مورد برنامه نويسي چند لايه استانداردهاي مختلقي وجود دارد اما برنامه نويسي 5 لايه كه يك نحوه استاندارد است و خيلي هم محبوب واكثر پروژه ها به صورت 5 لايه انجام مي شود به صورت زير است:
1) لايه UI كه همان لايه گرافيك و اينترفيس برنامه است
2) لايه CL كه لايه تفسير فيلدهاي ديتابيس است
3) لايه BL كه لايه بيزينتس و اعتبار سنجي شماست
4) لايه DAL كه لايه ارتباط با ديتابيس شما به روش مورد نظر شما مثلا Linq‌يا Entity‌است
5) لايه Libraries كه همان لايه كتابخانه يا در واقع ماژول هاي برنامه شماست كه بايد متدهايش كاملا خالص و Pure‌نوشته شود

mreza80
پنج شنبه 23 آذر 1391, 11:10 صبح
سلام بر دوست عزيز و بزرگوار ما
ببينيد ماژول در تحليل UML‌ و RUP مفهوم داره و در بررنامه نويسي ASP.Net مفهوم زيادي نداره
شما مي تواني همه اين ماژول ها را در يك لايه بنويسي
اما در مورد برنامه نويسي چند لايه استانداردهاي مختلقي وجود دارد اما برنامه نويسي 5 لايه كه يك نحوه استاندارد است و خيلي هم محبوب واكثر پروژه ها به صورت 5 لايه انجام مي شود به صورت زير است:
1) لايه UI كه همان لايه گرافيك و اينترفيس برنامه است
2) لايه CL كه لايه تفسير فيلدهاي ديتابيس است
3) لايه BL كه لايه بيزينتس و اعتبار سنجي شماست
4) لايه DAL كه لايه ارتباط با ديتابيس شما به روش مورد نظر شما مثلا Linq‌يا Entity‌است
5) لايه Libraries كه همان لايه كتابخانه يا در واقع ماژول هاي برنامه شماست كه بايد متدهايش كاملا خالص و Pure‌نوشته شود
دوست عزیز ممنون از توجه حضرتعالی بابت اطلاعاتی خوبی که دادی
منتها من به جواب سوالم نرسیدم منظور من اینه با عنایت به استفاده از enttiy framwork مبحث لایه چه طوری میشه آیا نیاز هست یانه (با در نظر گرفتن این نکته که احتمالا نرم افزار بعدا باید به صورت web هم نوشته شود) همچنین بهترین حالت برای تعریف لایه در صورت نیاز چگونه است من در پستهای مختلف نظرات اساتید خوندم تقریبا اکثرا اظهار داشتند entity خودش لایه بندی میکنه در چند مورد هم مطالبی بود با عنوان برنامه نویسی سه لایه با entity ولی من نتونستم به جمع بندی برسم
همچنین میدانم میتوان همه ماژوالها (انبار - ایمنی - تعمیرات و ... ) را در یک لایه بنویسم هدف من از طرح سوال بابت انتخاب بهترین روش با در نظر گرفتن شاخصهای (امنیت ، ارور گیری ، بهبود سیستم ، ارتقاء سیستم و همجنین تبدیل آن به web اپلکیشن ) میباشد
مجددا از حضرتعالی بایت وقتی که گذاشتی ممنونم

mreza80
شنبه 25 آذر 1391, 09:07 صبح
دوستان کسی نیست یک راهنمائی کنه