PDA

View Full Version : مشاوره در مورد query

h_mohamadi
پنج شنبه 23 آذر 1391, 09:20 صبح
من یك برنامه استفاده كننده از mySQl به عنوان پایگاه داده در دلفی دارم كه دارای تعدادی فرم و یك دیتاماژول با تعدادی query با DataSource های متصل به آنها دارد كه در زمان ورود به هر فرم از تعدادی از Query ها برای انتخاب داده مورد نیاز و ذخیره داده ها و به روز رسانی استفاده می شود
سوال من این است كه آیا وجود Query و DataSource متعدد موجب اشغال شدن فضای برنامه و كند شدن برنامه و محاسبات می شود(در زمانی كه تعداد داده های جداول بیشتر از 10000 ركورد باشد) و آیا باید در زمان خروج از هر فرم DataSource های مورد استفاده را خالی كرد با چه دستوری می توان این كار را انجام داد

mohsen24000
پنج شنبه 23 آذر 1391, 12:05 عصر
با چه دستوری می توان این كار را انجام داد
DataSource.DataSet := nil;

سعید صابری
پنج شنبه 23 آذر 1391, 12:52 عصر
بهتر است هنگام انتخاب دیتا از جدول تعداد زیاد را select نکنی چون باعث کند و هنگ کردن برنامه میشه
در mysql این کار به سادگی انجام می گیره

select * from table
Limit 100

در ضمن در رویداد onclose فرمهات query هات را close کن

alaveh
جمعه 24 آذر 1391, 00:22 صبح
آیا وجود Query و DataSource متعدد موجب اشغال شدن فضای برنامه و كند شدن برنامه و محاسبات می شود(در زمانی كه تعداد داده های جداول بیشتر از 10000 ركورد باشد)

به هیچ وجه . تعداد دسترسی به پایگاه داده و جدولهاست که روی سرعت برنامه اثر داره نه تعداد کامپوننتهای روی فرم .

آیا باید در زمان خروج از هر فرم DataSource های مورد استفاده را خالی كرد

باز نموندن جدول اهمیت داره نه دیتاسورس . در صورتی که جدولی را باز می کنید حتما باید ببندید . بقیه مهم نیست . ولی باز موندن جدول حتما باعث بروز مشکل خواهد شد .