PDA

View Full Version : سوال: نحوه قراردادن چند فیلد جدول در یک ستون datagridviwe

h_m0zhdeh
پنج شنبه 23 آذر 1391, 12:28 عصر
با سلام
من میخوام چند تا فیلد جدولم رو در یک ستون datagridviwe نشون بدم
در پروژه ام آدرس رو به صورت شهر ، منطقه ، خیابان اصلی ، خیابان فرعی ، کوچه ، پلاک ، ساختمان ، طبقه واحد گرفتم - حالا می خوام همه این فیلدها رو تحت یک ستون به نام آدرس تو datagridviwe نشون بدم.
تو net. یه چیزی به نام TemplateField تو gridviwe داریم که میتونیم توش همه چیز بذاریم - مثلا هر چندتا که خواستیم lable توش بذاریم و هر کدومو به یه فیلد جدول bind کنیم
ولی تو windows form من هیچی ندیدم :گریه::گریه:

masoodz
پنج شنبه 23 آذر 1391, 12:33 عصر
سلام
دوست من می تونی یه کوئری بنویسی که اطلاعات رو تک تک بخونه . بعدش این مقادیر رو توی یه متغیر string ذخیره کنی . در نهایت یه تیبل توی شارپ می سازی و اونو به گرید میدی

با سلام
من میخوام چند تا فیلد جدولم رو در یک ستون datagridviwe نشون بدم
در پروژه ام آدرس رو به صورت شهر ، منطقه ، خیابان اصلی ، خیابان فرعی ، کوچه ، پلاک ، ساختمان ، طبقه واحد گرفتم - حالا می خوام همه این فیلدها رو تحت یک ستون به نام آدرس تو datagridviwe نشون بدم.
تو net. یه چیزی به نام TemplateField تو gridviwe داریم که میتونیم توش همه چیز بذاریم - مثلا هر چندتا که خواستیم lable توش بذاریم و هر کدومو به یه فیلد جدول bind کنیم
ولی تو windows form من هیچی ندیدم :گریه::گریه:

h_m0zhdeh
پنج شنبه 23 آذر 1391, 13:08 عصر
مرسی از ایده جالب تون:قلب: ، تا اونجا که بریزمش تو یه string رو انجام دادم ، حتما باید داخل یه جدول بریزیمش؟
نمیشه همون String رو یه جوری تو datagridviwe نشون بدیم؟ چون اگه بخوام یه datagridviwe داشته باشم با 100 تا row ، باید 100 تا row دیگه تو یه جدول دیگه add کنم . این افزونگی نیست؟:افسرده:

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 23 آذر 1391, 13:21 عصر
سلام
کوئری رو شبیه کوئری زیر بنویسید:
select shahr+' '+ mantaghe+' '+khiabae asli+' ' +.... from table

masoodz
پنج شنبه 23 آذر 1391, 13:25 عصر
جدول هایی که در سی شارپ ساخته میشن تو حافظه رم هستن و سرعت رو پایین نمیارن . فکر نکنم بشه یه متغیر رو مستقیما به گرید نسبت بدی
مرسی از ایده جالب تون:قلب: ، تا اونجا که بریزمش تو یه string رو انجام دادم ، حتما باید داخل یه جدول بریزیمش؟
نمیشه همون String رو یه جوری تو datagridviwe نشون بدیم؟ چون اگه بخوام یه datagridviwe داشته باشم با 100 تا row ، باید 100 تا row دیگه تو یه جدول دیگه add کنم . این افزونگی نیست؟:افسرده:

h_m0zhdeh
پنج شنبه 23 آذر 1391, 13:50 عصر
ببخشید من نحوه درست کردن جدول تو سی شارپ رو بلد نیستم:خجالت:
میشه بیشتر توضیح بدید که چه جوری باید این جدول رو درست کنم؟:ناراحت:

h_m0zhdeh
پنج شنبه 23 آذر 1391, 14:09 عصر
من چیکاااااااار کننننننم ؟؟:افسرده:

veniz2008
پنج شنبه 23 آذر 1391, 14:16 عصر
سلام. بهترین جواب رو آقای maysamfthi (http://barnamenevis.org/member.php?199295-maysamfthi) به شما دادن. توی کوئری که مینویسید همه فیلدهای مربوط به آدرس رو با + با هم جمع بزنید. خروجی که دارید دقیقا مثل حالت های قبل هست. هیچ تفاوتی نداره. منظور از جدول همون دیتاتیبل (یا دیتاست) هست.در نهایت این دیتاتیبل رو به گرید خودتون متصل می کنید.
موفق باشید.

masoodz
پنج شنبه 23 آذر 1391, 17:16 عصر
آموزش ساخت دیتا تیبل بوسیله یک مثال

DataTable dt = new DataTable();
DataRow dr=dt.NewRow();
dt.Columns.Add("firstname", typeof(string));
dt.Columns.Add("lastname", typeof(string));
dr["firstname"]=textBox1.Text;
dr["lastname"]=textBox2.Text;
dt.Rows.Add(dr);

دوست من کد بالا رو نگاه کن . نحوه ساخت دیتا تیبل روبهت میگه .