PDA

View Full Version : چطور اطلاعات یک فرم یا جدول را با یک کلید در فرم به اکسل ارسال کنیم؟

Meghdad
شنبه 08 بهمن 1384, 09:33 صبح
با تشکر از همه دوستان عزیز آیا میشه روی فرم کلیدی گذاشت که وقتی اون رو کلید کرد تمام اطلاعات اون فرم یا یک کوئری یا یک جدول خاص به اکسل ارسال بشه؟
بازم از همه ممنونم:تشویق:

Ali_Fallah
شنبه 08 بهمن 1384, 09:58 صبح
درقسمت Toolbar گزینه Database گزینه ای به عنوان OfficeLinks قرار دارد که محتویات یک تیبل یا کوئری را به اکسل بدون کوچکترین تغییر ارسال میکند.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Customize/ Database / OfficeLinks

Meghdad
شنبه 08 بهمن 1384, 10:46 صبح
تشکر از راهنمایی تون
البته این قسمت رو می دونستم ولی یه مشکل دارم در فایلی که تو شبکه گذاشتم و همه از اون استفاده میکنند تمام منوها رو بستم . منظورم این بود که یک کلید با یک کد vb یا ... البته با ماکرو میشه ساخت ولی کلی نیست می خوام اگه بشه یه کلید باشه که روی هر فرمی گذاشتی وقتی کلید کنی همون فرم را وارد اکسل کنه . در قسمت ماکرو Output داریم ولی باید نام یک جدول رو تعیین کنیم ولی من یک کلید کلی می خوام. البته اگه بشه. که فکر کنم بشه چون کدش تو vb هست فقط کار با این کد را بلد نیستم.
ممنون

Erfanian
شنبه 08 بهمن 1384, 11:45 صبح
در Vba اکسس می توانید چنین عمل کنید:
ابتدا از قسمت Tools>Refrences آبجکت Microsoft Excel 11.0 Object Library را به پروژه خود اضافه کنید تا اکسل 2003 در برنامه قابل استفاده باشد سپس میتوانید مانند زیر یک اکسل را صدا کنید و از شیتها و دیگر آبجکتهای آن استفاده کنید:

Private Sub RunExcelSub()

Dim ExcelApp As Excel.Application

Set ExcelApp = CreateObject("Excel.Application")
stnsrange = "C5:H5"
With ExcelApp
While Not EOF(1) ' فایلی متنی که از روی هارد باز شده
Input #1, namest, numday
ctr = 0
For Each st In .Worksheets("Sheet1").Range(stnsrange).Cells
ctr = ctr + 1
ColName = Chr(ctr + 66)
i = 5
For Each numd In .Worksheets("Sheet1").Range(stnsrange).Cells
i = i + 1
rangchek = numd.Value
tic = ColName + Trim(Str(i))
.Range(tic) = "****"
Next
Next
End If
Next
Wend
End With

End Sub

Meghdad
یک شنبه 09 بهمن 1384, 07:24 صبح
با تشکر از شما دوست عزیز اگه میشه بیشتر در مورد متغیر ها توضیح بدید .
متشکرم

moustafa
دوشنبه 10 بهمن 1384, 22:44 عصر
چرا از خود اکسل استفاده نمی کنی در منویimport externaldata/ data فایل وسپس جدول مورد نظرت راانتخاب کن در تنظیمات ان externaldataproperties قسمتی را که باهر بار باز شدن فایل refersh بشه تیک بزن