PDA

View Full Version : مشکل با نوع داده ای Memo

rezsat
شنبه 08 بهمن 1384, 10:22 صبح
من تو اکسس یه فیلد تعریف کردم و انرو از نوع memo گذاشتم.ولی اولا حجم از یه حد بیشتر رو قبول نمیکنه و مشکل بزرگتر بعضی از کاراکترها رو هم نمیگیره مثلا اگه تو متن کاراکتر (') این باشه ارور میده راهی داره یعنی منظورم اینه باید چیزیرو تغییر داد تو دیتابیس.لطفا کمک کنید

reza_rad
شنبه 08 بهمن 1384, 10:29 صبح
از نوع full text نوعش رو تعریف کن

reza_rad
شنبه 08 بهمن 1384, 10:46 صبح
البته توی اکسس اسمش text هست

rezsat
شنبه 08 بهمن 1384, 10:55 صبح
اقا این text که میگی مگه حجم پذیرش اطلاعاتش کمتر از memo نیست.خوب اون یه مشکل دیگه درست میکنه که.تا جایی که من میدونم text فقط 255 کاراکتر قبول میکنه.اگه راهی داره که هم تعداد کاراکترهای زیاد و هم مشکل نداشتن پذیرش کاراکترهای خاص رو نداشته باشه به من بگید

reza_rad
شنبه 08 بهمن 1384, 11:00 صبح
ببین فرمت memo رو بذار text من امتحان کردم ' کار میکنه

rezsat
شنبه 08 بهمن 1384, 11:06 صبح
خوب حجمشو چه کنم.اون مشکل رو چطوری حل کنم.من میخوام یه حجمی مثل memo رو بتونم بریزم.اگه اونم راهی داره لطفا بگید

reza_rad
شنبه 08 بهمن 1384, 11:10 صبح
ببین فیلدت همون memo هست اونو عوضش نکن.
ولی توی option های پایین صفحه اونجایی که نوشته format بنویس text .

rezsat
شنبه 08 بهمن 1384, 11:23 صبح
میشه بگی دیگه چه فرمتهایی هست که میتونیم داشته باشیم و تفاوتشون در چیه و اگه خالی باشه از چه فرمتی به صورت پیش فرض استفاده میکنه.مر30

golpesar_info
پنج شنبه 06 مهر 1385, 11:23 صبح
من مشکلم توی حجم اطلاعات هست یعنی از memo بیشتره . چیکار کنم ؟:متفکر:

sarami
پنج شنبه 06 مهر 1385, 11:52 صبح
از داده نوع Memo برای فیلدهایی استفاده می شود که تا 64000 کاراکتر (شامل حروف, اعداد و کارکترهای خاص) طول دارند.تعیین طول فیلدهای Memo ضروری نیست چون اکسس فقط به همان مقدار که لازم است برای آنها جا تعیین می کند. در واقع جدولهایی که فیلد Memo دارند, رکوردهایی با طول متغیر دارند, چون طول فیلد Memo در هر رکورد, با رکوردهای دیگر فرق دارد. مثال برای این نوع فیلد, فیلدی به نام "توضیحات" می تواند باشد.
توجه کنید که اگر بخواهید متون شکل بندی شده ای مانند متون واژه پردازی شده در Word را در اکسس نگه داری کنید باید از داده های نوع OLE استفاده کنید نه داده های نوع Memo