PDA

View Full Version : سوال: مشکل در افزودن و ویرایش با پایگاه داده اکسس

Amir_Developer
یک شنبه 26 آذر 1391, 23:08 عصر
دوستان سلام
مدتی هست که تو برنامه هام اگه بخوام بیشتر از دوتا فیلد رو اینسرت یا آپدیت کنم ارور سینتکس میده در حالی که برای یک یا دو فیلد هیچ مشکلی وجود نداره.
خواهش میکنم کمک کنین :افسرده:

private OleDbConnection myCon;
public Form1()
{
InitializeComponent();
myCon = new OleDbConnection(@"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=D:\MY DATABASES\whats my pass\dbwhatsmypass.mdb");
}

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{

}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
OleDbCommand cmd = new OleDbCommand();
cmd.CommandType = CommandType.Text;
cmd.CommandText = "insert into Table1 (name,username) values ('" + txtname.Text + "','" + txtusername.Text + "')";
cmd.Connection = myCon;
myCon.Open();
cmd.ExecuteNonQuery();
System.Windows.Forms.MessageBox.Show("User Account Succefully Created", "Caption", MessageBoxButtons.OKCancel, MessageBoxIcon.Information);
myCon.Close();

}

private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{

txtname.Text = txtpassword.Text = txtusername.Text = txtemail.Text = "";
}

ansaralghaem
یک شنبه 26 آذر 1391, 23:30 عصر
سلام دوست عزیز لطفاکدی که خطا میده رو بزار درضمن تمام فیلدهات رو چک کن احتمالا یه اشتباه کوچیک داشته باشی مثل فیلد با نام اشتباه
و از این کد استفاده کن
txtpassword.Text.Trim()

ordebehesht
یک شنبه 26 آذر 1391, 23:36 عصر
من تو سورست خطا نحوی نمی بینم و فکر نمیکنم خطای کامپایلری داشته باشی مگه اینگه ورودیت درست نباشه اصولان خطای سینتکس مربوط به ورودی کد و یا عدم هماهنگی فیلدها با پارامترها میشه و یا برابر نبودن فرمت فیلد با پارامترها میشه

Mahmoud Zaad
دوشنبه 27 آذر 1391, 09:47 صبح
سلام
name , username دو تا از کلمات رزرو شده اکسس هستند یا باید اینها رو داخل براکت [] بنویسید یا کلاً عوضشون کنید.

Amir_Developer
سه شنبه 28 آذر 1391, 01:46 صبح
name و username جزو رزرو شده ها نیستن چون با دو تا فیلد امتحان کردم و مشکلی نداشته ، نوع ورودی ها هم کاملا درسته
همه چی درسته ظاهرا نمیدونم این مشکل از کجا میاد واسه آپدیت هم به همین شکله دیگه دارم دیوونه میشم
دوستان راه حل دیگه ای به ذهنتون نمیرسه ؟