PDA

View Full Version : حرفه ای: ساخت ستاپ با installshild ، مشكل در نصب بانك برنامه.

patrick5053
دوشنبه 27 آذر 1391, 09:12 صبح
سلام دوستان من يه برنامه نوشتم كه ميخوام برايش يه فايل نصب يا همون setup بسازم.
من آموش تصويري installshild رو دارم و مراحل ساخت setup رو بلدم ولي بانك برنامه من اسكيو ال هست حالا چطوري بانك رو در ستاپ قرار بدم كه برنامه اجرا بشه، ميدونم بايد اسكيو ال هم نصب بشه يا يك سري از dll هاي مربوط به اسكيو ال نصب بشه، ولي چطور؟ بماند كه بعداز نصب اسكيو ال يا همون dll هاي مربوط به اسكيو ال حالا چطور بايد بانك اتچ بشه كه برنامه اجرا بشه؟

patrick5053
دوشنبه 27 آذر 1391, 09:57 صبح
مثل اينكه كسي تو اين زمينه چيزي نميدونه.

patrick5053
دوشنبه 27 آذر 1391, 10:39 صبح
بابا عجب سوال سختي پرسيدم، كسي نيست كمك كنه؟

patrick5053
یک شنبه 03 دی 1391, 13:59 عصر
باب يكي به اين سوال ما جواب بده.................

kordestan
یک شنبه 27 اسفند 1391, 03:07 صبح
[QUOTE=patrick5053;1657345]باب يكي به اين سوال ما جواب بده.................[/QU
میتونی بانکتو دیتچ کنی و اونو به صورت فایل به محتویات برنامه ی نصبت اضافه کنی تا بعدا بتونی راحت اتچ کنی یا به صورت یه کپی ساده اونو همراه با فایل نصبت بفرستی بره برای سیستم مقصد

RED-C0DE
یک شنبه 27 اسفند 1391, 20:19 عصر
تاپیک قدیمی هست ولی مشکل خیلیا ممکنه باشه
-----

اولا اگه فکر می کنی با InstallShield راحتی و جدا از این مسائلی ک خوردی مشکل دیگه ای نداری ک هیچ ، ولی شاید بهتر باشه گزینه های دیگه ای رو هم ببینی.
با Advanced Installer کار کنی بــــــــــــــــــــــــ ـسیار راحـــــــــــــت تر و سبک تر و سریــــــــــــعتر و زیــــــــــباتر و قشنگ تر می تونی پکیج تولید کنی برای کارات.
ابزارای دیگه ای هم هست مثل Wix و Nsis و ...

اما اگه اصرار داری رو InstallShield ب هر دلیلی :
(چون نگفتی چ نسخه ای از Sql Server ، من فرض می کنم نسخه ی 2008 r2 Express هست.)
برای اضافه کردن ب ستاپ‌، در بخش Redistributables باید پیش نیاز مربوط ب اون رو تیک بزنی:

Microsoft Sql Server 2008 Express sp1 (x86)

با اینکار (اگه قبلا دانلود نشده باشه) ، فایل SQLEXPR32_x86_ENU.exe رو با حجم حدود 58MB دان می کنه برات..
(اگه با دانلودش مشکلی نداری ک هیچ ولی اگه جایی از قبل داشته باشیش یا روی dvd نصب مربوط ب VisualStudio هم بتونی پیداش کنی، می تونی با جایگزینی این فایل ، جای مناسبش (جایی ک InstallShield دنبالش می گرده) این دانلود اضافی رو دور بزنی)

حالا تا اینجای کار "پیش نیاز" مربوط ب SqlServer نسخه Express 2008 r2 رو تو پکیج ستاپ اضافه کردی

esibarnamenevis
یک شنبه 27 اسفند 1391, 21:58 عصر
ادامه نداره...