PDA

View Full Version : مشکل با ایجاد Stored Procedure

سعید کشاورز
دوشنبه 27 آذر 1391, 18:01 عصر
سلام دوستان...من وقتی که یه SP میسازم یه مشکل اساسی دارم ..اونم اینه که بعدش نمیتونم دیتابیس رو DeAttach کنم ...
واسه اینکه بتونم DeAttach کنم باید یک بار SSMS رو ببندم بعد بازش کنم تا بتونم این کار رو انجام بدم.
یه سوال دیگه هم دارم و اون اینه که چجوری باید SP رو ذخیره کرد؟
من به این روش عمل میکنم
1) روی Stored Procedure کلیک راست میکنم و New رو میزنم بعدش کل اون کدها رو پاک میکنم و کدهای زیر رو جایگزین اون میکنم..

CREATE procedure InsertGroup
@Sal integer,@Code integer,@Name char(20)
AS
INSERT INTO Acc_Group
(Sal_Mali,Code_G,Name_G)
VALUES (@Sal,@Code,@Name)
GO
بعدش F5 رو میزنم...یه رفرش که به لیست SP بدم ظاهر میشه...بعدش وقتی میخام پنجره رو ببندم میگه آیا میخواهید این SP را ذخیره کنید که من No رو میزنم...
آیا این روشی که میرم درسته؟
سوال اولم مهمتره..ممنون میشم اگه به دومی هم پاسخ بدین:قلب:

fakhravari
دوشنبه 27 آذر 1391, 18:14 عصر
f5 بزی میسازش.

سعید کشاورز
دوشنبه 27 آذر 1391, 18:29 عصر
وقتی میخام DeAttach کنم این پیغام رو میده:گریه:

asghar2008
سه شنبه 28 آذر 1391, 21:18 عصر
وقتی میخام DeAttach کنم این پیغام رو میده:گریه:

سلام

داره از دیتابیسی به نام Ali استفاده میشه .

به نطرم ابتدا Sql server رو Stop کن و بعد DeAttach اش کن.

Reza_Yarahmadi
چهارشنبه 29 آذر 1391, 09:44 صبح
سلام دوستان...من وقتی که یه SP میسازم یه مشکل اساسی دارم ..اونم اینه که بعدش نمیتونم دیتابیس رو DeAttach کنم ...
واسه اینکه بتونم DeAttach کنم باید یک بار SSMS رو ببندم بعد بازش کنم تا بتونم این کار رو انجام بدم.
وقتی یک SP میسازید و اونو Execte میکنید ، یا پنجره SQL Query رو بندید (اون پیغام ذخیره زمان بستن ، واسه اینه که کوئری که نوشتید رو بصورت تکست داشته باشید همین!) یا کنار دکمه Excute توی نوار ابزار دیتابیس دیگه ای غیر از دیتابیسی که میخواید Detach کنید انتخاب کنید. این کار رو باید به ازا هر SQL Query که باز کردید انجام بدید.