PDA

View Full Version : ساخت پروژه با نرم افزار پروتئوس

rozeroze
چهارشنبه 29 آذر 1391, 10:55 صبح
سلام.من میخواستم با این نرم افزار یه کیبرد 16 کاراکتری طراحی کنم که یک شمارنده داشته باشه و برای اولویت دادن به دکمه ها انکدر و دیکدر داشته باشه دارای میکرو سویچ و خازن باشه.واقعا ممنون میشم اگه کمکم کنید یا مدارش رو واسم بذارید من رشتم نرم افزاره از این چیزا زیاد سر در نمیارم لطفا یه توضیح هم بدید.واسه شنبه می خواستم.مرسی

ara_tz
جمعه 01 دی 1391, 17:16 عصر
سلام دوست عزیز
یکم بیشتر راجع به پروژه ات توضیح بده، چون منم با این توضیحاتی که شما دادی گیج شدم!

rozeroze
شنبه 02 دی 1391, 17:33 عصر
مدار یک صفحه کلید کامپیوتر 4*4 که برای اولویت دادن به دکمه ها که مثلا کلید شیفت قبل از یک کاراکتر فشرده شده برای سطرها از انکدر با اولویت و برای ستون ها از دیکدر استفاده شود.یک شمارنده هم لازم است.با فشردن هر دکمه یک پالس ایجاد شود.میکروسوئیچ ها بانس یا لرزش دارند به همین دلیل به لرزش گیر که خازن هستند نیاز دارند.خواهش میکنم زودتر جواب بدید خیلی عجله دارم.در ضمن از مدار یه توضیح هم بذارید.واقعا ممنون میشم.مرسی

ara_tz
یک شنبه 03 دی 1391, 07:30 صبح
من هیچ ایده ای در مورد اون چیزی که گفتی ندارم ، فقط در مورد بانس صفحه کلید میتونم بگم با هر کلید باید یه خازن موازی کنی من خودم از خازن 104 استفاده میکردم.

rozeroze
یک شنبه 03 دی 1391, 22:53 عصر
در واقع اتصال یه کیبرد به ال سی دی می خواستم بدون میکروکنترولر

hamid-nic
دوشنبه 04 دی 1391, 00:12 صبح
در واقع اتصال یه کیبرد به ال سی دی می خواستم بدون میکروکنترولر
دوست عزیز یک کیبرد 4 در 4 تعداد 8 عدد خروجی داره در صورتی که یک lcd مثلا از نوع کاراکتری 2 در 16 جدای از تغذیه و کنتراست تعداد 4 ورودی برای نمایش نیاز داره .
در کیبرد ها وقتی سطر و ستون متناظر با یک کلید فعال میشه عدد معادل آن کلید در مبنای 16 برای میکرو فرستاده میشه که میکرو بر اساس برنامه ی خودش نسبت به اون تصمیم گیری می کنه . در حالت عادی که کلیدی فشرده نشه عدد 16 فرستاده میشه . البته امکان اتصال مستقیم کیبرد به lcd مسیر نیست و نیاز یه واسطی مثل میکرو داره . البته میتونید تشخیص بدهید که وقتی کلیدی فشرده میشه کدوم سطر و ستون فعال میشه که بر اساس اون بدون میکرو تصمیم بگیرید.
موفق باشید.

rozeroze
دوشنبه 04 دی 1391, 22:32 عصر
مرسی اما کامل نبود در ضمن از استاد که پرسیدم گفت به 7 سگمنت وصل بشه خواهش میکنم همین امشب جواب بدید فردا تحویل باید بدم حالا اگه شمارنده هم نداشته باشه اشکال نداره

mehrdadm2n
چهارشنبه 06 دی 1391, 08:50 صبح
با سلام خدمت دوستان,
من میخوام یک کیبورد با 16 ورودی بسازم از 0 تا f که ورودی های آن با 16 میکرو سوییچ وارد میشوند که این ورودی ها
به کمک یک دیکدر و انکدر کنترل میشوند و یک شمارنده دوبیتی که هر لحظه بشمارد که چه میکرو سوویچی فشردخ شده ونتیجه روی یک سونسگمنت نشان داده شود..
پیشاپیش از کمک شما سپاسگذارم

hamid-nic
چهارشنبه 06 دی 1391, 10:45 صبح
با سلام خدمت دوستان,
من میخوام یک کیبورد با 16 ورودی بسازم از 0 تا f که ورودی های آن با 16 میکرو سوییچ وارد میشوند که این ورودی ها
به کمک یک دیکدر و انکدر کنترل میشوند و یک شمارنده دوبیتی که هر لحظه بشمارد که چه میکرو سوویچی فشردخ شده ونتیجه روی یک سونسگمنت نشان داده شود..
پیشاپیش از کمک شما سپاسگذارم
خوب حالا مشکل کجاست ؟

mehrdadm2n
جمعه 08 دی 1391, 00:44 صبح
خوب حالا مشکل کجاست ؟

مشکل اینجاست که توش گیر کردم, اگر کسی شمای کلیش و.داخل پروتیوس داشته باشه با شماره آیی سی ها کمک بزرگی به من کرده.

rozeroze
دوشنبه 11 دی 1391, 11:44 صبح
سلام من جوابشو پیدا کردم تا حد زیادی درست کار میکنه من خودم اینو تحویل دادم 20 گرفتم.البته یه تغییراتی بهش دادم که 7 سگمنت اعداد رو نشون میداد اما الان وقت ندارم تغییرشون بدم. امیدوارم مفید باشه اگه مدار کاملشو خواستید یا سوالی داشتید بهم ایمیل بزنید و بگید واسه کی میخواین چون الان تو امتحاناتمه زیاد وقت ندارم.مرسی
rozi_razraz@yahoo.com

KING AMIN
جمعه 15 دی 1391, 19:49 عصر
ما که چیزی نفهمیدیم

SEZAR.CO
یک شنبه 17 دی 1391, 19:43 عصر
با عرض سلام
دوست عیز این یکجورایی شبیه یه مدار چشمک زن که با چند دکمه سرعت و مکان اون مشخص میشه
با تشکر

rozeroze
دوشنبه 18 دی 1391, 10:16 صبح
من که گفتم باید تغییرش بدم تا درست کار کنه