PDA

View Full Version : Install Windows Service

newsoft
جمعه 01 دی 1391, 17:57 عصر
با سلام
من یک ویندوز سرویس نوشتم برای نصبش از installUtil استفاده کردم.
نصبش با موفقیت انجام شده بعد از نصب متوجه شدم یک پروسس هم نام با نام ویندوز سرویسم اجراشده که به محل نصب ویندوز سرویس لینک می خوره. خوب من زمانی که یک ویندوز سرویس نوشتم مطموئنا نمی خوام یک پروسس اجرا بشه و فقط می خوام همون ویندوز سرویسه رو سیستم اجرا شده باشد.

من حتی از installer , vs هم استفاده کردم ولی باز هم یه پروسه در حال اجرا به وجود آمد

منتظر کمکتان هستم
با تشکر

mehdi.mousavi
پنج شنبه 07 دی 1391, 08:02 صبح
با سلام من یک ویندوز سرویس نوشتم برای نصبش از installUtil استفاده کردم. نصبش با موفقیت انجام شده بعد از نصب متوجه شدم یک پروسس هم نام با نام ویندوز سرویسم اجراشده که به محل نصب ویندوز سرویس لینک می خوره. خوب من زمانی که یک ویندوز سرویس نوشتم مطموئنا نمی خوام یک پروسس اجرا بشه و فقط می خوام همون ویندوز سرویسه رو سیستم اجرا شده باشد. من حتی از installer , vs هم استفاده کردم ولی باز هم یه پروسه در حال اجرا به وجود آمد منتظر کمکتان هستم
با تشکر

سلام.
Windows Service چی هستش و چطور اجرا میشه؟ حتما متوجه شده اید که اگر NT Service مربوطه رو Stop کنید، اون Process هم از لیست پروسه های در حال اجرا حذف میشه. درسته؟ این بهتون چیزی نمیگه؟ شما روی هر کدوم از Service های رو ماشینتون Right Click کنید (در Task Manager) و سپس آیتم Go to process رو انتخاب کنید (به شرطیکه در حالت Running باشه) متوجه میشید که همواره Process ای در حال اجرای اون Service هستش. حالا اون Process میتونه یه system-supplied surrogate باشه، میتونه یه custom-surrogate باشه. فرضا وقتی User Profile Service ویندوز داره از svchost.exe برای میزبانی خودش استفاده می کنه (که یک system-supplied surrogate هستش که میتونه تعداد متعددی service دیگه رو نیز میزبانی کنه (و میکنه)). Windows Service بطور کلی عبارت است از پروسه ای که برای مدتی طولانی در ویندوز اجرا میشه و نیازی به دخل و تصرف کاربر در روند اجرایی خودش نداره. اینکه شما بخواهید پروسه بودن یک NT Service رو ازش بگیرید، فقط در حالتی میسره که Surrogate مربوطه پروسه دیگه ای باشه. (بازهم دقت کنید، پروسه بودن رو ازش نگرفتیم، بلکه میزبانی رو به پروسه دیگه ای محول کردیم).

موفق باشید.