PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل با کلمات space دار

reyhana
جمعه 01 دی 1391, 19:07 عصر
سلام
بابت طرح مبحث تکراری عذر میخوام ولی هرچی جستجو کردم بی نتیجه بود!
میخوام یک متن رو از دیتابیس بخونم ومثلا برای ویرایش داخل textarea نشون کاربر بدم
متن که select میشه کاملا درست نمایش پیدا میکنه ولی به محض اینکه میفرستمش به یک تابع جاوا که داخل value یک textarea قراربگیره کل تابع جاوا رو از کار میندازه و مطمئنم مشکل مالspace هستش چون اگر در متن space نداشته باشم کاملا درست کار میکنه
میشه space ها رو حذف کنم ولی میخوام متن رو درست نشون کاربر بدم
utf8 روهم درنظرگرفتم انواع مختلف ازقبیل varchar وtext رو هم امتحان کردم
لطفا راهنمایی کنید

Tarragon
جمعه 01 دی 1391, 19:29 عصر
بنظرم اگر توي كوت و يا دابل كوت ( ' و ") بزاريد مشكلتون حل مي شه.

$ M 3 H R D A D $
جمعه 01 دی 1391, 19:34 عصر
خوب شما خود مقادیر و تو texteara نشون بده

<textarea ><?php echo $value; ?></textarea >
برای حذف space تو php و جاوا هم این امکان داره
str_replace

reyhana
جمعه 01 دی 1391, 19:35 عصر
نه اونو رعایت کردم و همونطوری ک گفتم برای کلماتی که space نداشته باشن کاملا درسته
full_browse("'.$field2.'","'.$field6.'","'.$field8.'","'.$field9.'","'.$field5.'","'.$field7.'")
من دارم از یک فرم مشترک برای درج و ویرایش استفاده میکنم که درصورت زدن دکمه ویرایش باید فیلدها پر بشه و این تابع روی onclick ویرایش نوشته شده
str_replace فاصله ها رو حذف میکنه ولی وقتی میخوام نشون بدم که باید متن با فاصله هاش نشون داده بشه!!!

$ M 3 H R D A D $
جمعه 01 دی 1391, 19:35 عصر
از fckeditor استفاده کن
اون خودش api داره
و میتونی بهش بگی که فلان متن و تو فلان تکست یا تسکس اریا قرار بده ( با فلان آیدی یا نام )

MMSHFE
شنبه 02 دی 1391, 07:36 صبح
لطفاً کدتون رو بگذارین تا روی کدتون توضیح بدیم. ندیده نمیشه گفت مشکلتون توی کدوم بخش از کده. باور کنید اینجا هیچکس غیبگو نیست.

reyhana
شنبه 02 دی 1391, 09:18 صبح
سلام
چون مشکل کلی به نظرم اومد و احساس کردم ربطی به کد نداره و کاملا واضحه کد رو نذاشتم،از این بابت عذر میخوام:ناراحت:
$db = mysql_connect($dbhost, $dbuser, $dbpassword);
mysql_select_db($dbdatabase, $db);
mysql_query("SET CHARACTER SET utf8");
mysql_query("SET NAMES utf8_persian_ci");
mysql_set_charset('UTF8');
$sql = "SELECT * FROM payment_type join bank_list on payment_type.Bank_ID=bank_list.Bank_ID
ORDER BY payment_type.Bank_ID";
$payment_type_result = mysql_query($sql);
$payment_type_num=mysql_numrows($payment_type_resu lt);
$i=0;
while ($i < $payment_type_num) {
$field6=mysql_result($payment_type_result,$i,"Payment_Type");
<a onclick=full("'.$field6.'","'.$field4.'","'.$field1'")>
<i class="icon-edit icon-white"></i>
ويرايش
</a>
}
اینم اون تابع full:

function full(Payment_Type,active,row_id){
$('.Payment_Type').val(Payment_Type);
$('.activ').val(active);
$('.row_id1').val(row_id);

}
حالا اگه مثلا payment_type فاصله نداشته باشه که هیچ و گرنه عمل نمیکنه!

reyhana
شنبه 02 دی 1391, 17:15 عصر
اینکه کسی چیزی نمیگه یعنی اینکه من منظورم رو خوب نرسوندم؟!:گیج:
خب من مشکل دارم،لطفا راهنماییم کنید:افسرده:،نباید از ادیتور استفاده کنم:گریه:

MMSHFE
شنبه 02 دی 1391, 17:45 عصر
توی فایرفاکس افزونه FireBug رو نصب کنید و بعد روی کادر متن مربوطه، کلیک راست کرده و Inspect element with FireBug رو انتخاب کنید. بعد به روش معمولی که کار میکردین، درحالی که پنجره FireBug بازه، روی یکی از لینکهای ویرایش کلیک کنید و توی سربرگ Console از پنجره FireBug ببینید چه اطلاعاتی ردوبدل شده. اگه اطلاعات درست اومده بود، توی سربرگ HTML ببینید چی توی کادر قرار گرفته. اینطوری راحتتر میشه مشکل رو پیدا کنید. اگر هم نتونستین، کل پروژه رو با یک Backup از دیتابیس بگذارین (اگه خصوصی نیست) تا بتونیم روی شرایط مشابه خودتون تست کنیم. اینکه کسی جواب نمیده بخاطر این نیست که منظورتون رو نرسوندین یا کسی نمیخواد کمک کنه. بخاطر اینه که شرایطی که شما دارین خاصه و برای رفع مشکل، باید دوستان توی همون شرایط قرار بگیرن و این نیاز به کد شما و دیتابیس شما داره.
موفق باشید.

reyhana
شنبه 02 دی 1391, 18:57 عصر
بله از طریق fire bug بررسی کرده بودم،کار به اونجاها نمیرسه،تو سربرگ consule پیغام زیر هستش:
داده من کاربر معمولی بوده و دقیقا از محل space دیگه پارامترها منتقل نشدن!

SyntaxError: unterminated string literal
("کاربر","141")full

Error: Permission denied to access property 'toString'

MMSHFE
شنبه 02 دی 1391, 20:20 عصر
امکانش هست از کل پروژه (حداقل فایلهای مرتبط با این بخش) همراه با یک Export از دیتابیس، یک فایل فشرده تهیه کنید و در اختیارمون بگذارین تا شرایط رو روی دیتای خودتون تست کنیم؟ چون من روی سیستم خودم با اطلاعات حاوی Space مشکلی ندارم. میخوام کد خودتون رو بررسی کنم (با همون اطلاعاتی که توی DB دارین).