PDA

View Full Version : ذخیره اعداد اعشاری در sql server بصورت گرد شده

akram_k
جمعه 01 دی 1391, 19:39 عصر
سلام به همه . من میخوام عددی رو توی جدول ذخیره کنم که تعداد ارقام اعشارش زیاده واسه همین اومدم با تابع round به شکل زیر اونو تا سه رقم اعشار گرد کردم :

new_avg = Convert.ToSingle(Math.Round(new_avg, 3));
اما توی جدولم تو sql عدد به صورت سه رقم اعشار دیده نمیشه بلکه تعداد ارقام اعشارش خیلی بیشتره!
میخوام بدونم اشکال کار کجاست ؟
آیا میشه داده رو توی sql ماسک کرد تا یه تعداد مشخص از ارقام اعشار رو نشون بده و اگه میشه چطوری ؟ و اصلا این کار کار مناسبی هست ؟
نوع داده ای که من انتخاب کردم هم تو برنامه و هم تو پایگاه داده float هست .
از دوستان عزیر ممنون میشم در این رابطه کمکم کنند .

Ghaem66
جمعه 01 دی 1391, 19:54 عصر
اگه شما میخوای موقع نمایش از sql عدد به صورت گرد شده در بیاد میتونی از توابع خود sql استفاده کنی

akram_k
جمعه 01 دی 1391, 19:58 عصر
نه من میخوام عدد بصورت گرد شده نگهداری بشه نه اینکه فقط بصورت گرد شده دیده بشه . چون از این عدد داخل جدول تو محاسبات بعدی قراره استفاده بشه

Ghaem66
جمعه 01 دی 1391, 20:06 عصر
نوع float فیلد مورد نظر تو sql رو به real تغییر بده

akram_k
جمعه 01 دی 1391, 20:15 عصر
با real امتحان کردم به نظر میاد مشکل برطرف شده . حالا میخوام بدونم تو برنامم هم آیا باید نوع داده رو از float به چیز دیگه ای تغییر بدم ؟ مثلا double؟

Ghaem66
جمعه 01 دی 1391, 20:31 عصر
خب من خودم داده ها رو به صورت real یا float تو بانک ذخیره میکنم و تو برنامه با double کار میکنم. تا حالا مشکلی واسه من پیش نیومده. اما بازم نمیتونم قطعا بگم که مشکلی پیش میاد یا نه

p.alizadeh
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 11:46 صبح
دوست عزیز من یه مشکل دیگه دارم که داده ای رو که تو sql به صورت Real ,Float و حتی Decimal ذخیره کردم موقع ثبت تو پایگاه داده یا صفر میده یا عددی که اصلا هیچ ربطی به عدد وارده نداره
همه دستورات هم درسته حتی وقتی دستور Insert هم اجرا شده درسته ولی توی پایگاه داده قاطی میکنه
لطفا کمکم کنید

SohrabYousefi
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 20:43 عصر
کسی نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ایهاالمهندسین جامعه :متفکر:

من قبلا موقع ذخیره کردن شماره تلفن به همین مشکل برخوردم. فهمیدم که تعداد ارقام شماره تلفن بیشتر از طول نوع داده ای ( Length ) هست که در دیتابیس تعریف کردم.