PDA

View Full Version : فوری مشکل TQRChart در QuickReport

احمد
جمعه 07 آذر 1382, 20:57 عصر
سلام :
:shock: من گزارشی دارم که از عنصر TQRChart استفاده میکنم . در موقع نمایش فرم گزارش ReportForm.QuickReport.Preveiw بار اول مشکلی ندارم اما وقتی فرم پیش نمایش چاپ گزارش را می بندم و برای بار دیگر آنرا فراخوانی میکنم خطای Stack Overflow میدهد.
من هیچگونه فراخوانی تودرتوی روال که استک را پر کند نداشتم. بعلاوه حادثه ای که وقوع آن باعث فراخوانی مکرر آن شود نیز نداشتم . وقتی چارت ها را از فرم گزارش حذف میکنم مشکلی ندارم . بنابر این خطا دقیقا مربوط به چارتها میباشد.
اگر حجم استک را اضافه کنم مشکل حل میشود؟ در اینصورت چگونه ؟
آیا امکان دارد که فرم گزارش را در زمان خروج از آن از استک و بطور کلی حافظه پاک کنم ؟ چگونه؟
اگر فرم در حافظه نمیماند همچون بار اول بایستی نمایش مییافت.

JavanSoft
شنبه 08 آذر 1382, 00:16 صبح
چرا از خود Tchart برای چاپ استفاده نمی کنید؟

احمد
شنبه 08 آذر 1382, 22:03 عصر
آقای وکیلی سلام
TChart را امتحان نکردم . در هر صورت اصل موضوع بقوت خود باقیست چراکه بطورطبیعی در فرم گزارش بایستی از TQRChart که نسخه قابل چاپ TChart است استفاده کنم . در ثانی چنانچه از روشی غیر از روش استفاده از عنصر TQuickReport بخواهم برای تولید گزارش استفاده کنم درگیر مشکلات دستی چاپ فرم معمولی میشوم. بویژه اگر گزارش چند صفحه ای و ترکیبی از نمودار و متن و تصویر باشد مشکل دوچندان خواهد شد.

arezoob
چهارشنبه 24 آبان 1385, 00:31 صبح
منم این مشکل رو داشتم ، ولی اومدم قبل از perview ، از متد destroyبرای qrdbChartاستفاده کردم