PDA

View Full Version : طراحی دیتابیس سالن تئاتر (رزرو صندلی ها )

mf_007
شنبه 02 دی 1391, 12:32 عصر
سلام دوستان ،
می خوام دیتابیس یه سالن رو طراحی کنم دوستانی که اطلاعاتی دارن لطفا راهنمایی کنند.
این دیتابیس اطلاعات چند سالن رو نگه می داره
سالن به قسمت های مختلفی تقسیم می شه
اول که سالن به چند پلان تقسیم می شه بعد هر پلان برای خودش جایگاه دارن بعد تقسیم می شه به هر ردیف و در آخر هم می رسه به صندلی
من یه تیبل برای سالن طراحی کردم که اطلاعات سالن رو نگه می داره - (کد سالن نام سالن و... )
یه تیبل برای پلان (کد پلان - کد سالن - نام پلان - تعداد ردیف )
یه تیبل برای ردیف (کد سالن-کد پلان -کد ردیف - ردیف -تعداد صندلی )
یه تیبل برای جایگاه (کد سالن - کد جایگاه -نام جایگاه -کد پلان- ردیف -از صندلی شماره ی- تا صندلی شماره ی )
یه تیبل برای صندلی ها (کد سالن-کدپلان-کد جایگاه - کد ردیف -شماره صندلی ) <-- مشکلم اینجاست

اول می خوام ببینم این نوع طراحی درست هست برای سیستم رزرو(نمایش صندلی ها و کلیک روی اونها برای رزرو )
دوم اینکه برای صندلی ها هم باید تیبل درست شه و شماره ی هر صندلی با ردیف و جایگاهش ثبت بشه؟ اگر این کار رو بکنم تعداد رکوردهای ثبت شده در جدول صندلی خیلی زیاد می شه فرض کنید یه سالن 2000 تا صندلی داشته باشه اگر بخوام اطلاعات 100 سالن رو ذخیره کنم 200000 رکورد ذخیره می شه این مشکلی به وجود نمی آره موقع استفاده؟
یه نکته دیگه که به ذهنم رسید ایجاد تیبل برای صندلی های هر سالن که این موضوع اصولی نیست اگر راهی به نظرتون می رسه راهنمایی کنید. ممنون