PDA

View Full Version : مبتدی: اضافه کردن مقدار تکس باکس به دیتا گرید

amir-roli
دوشنبه 04 دی 1391, 04:15 صبح
سلام
من میخوام مقدار داخل تکس باکسم به یکی از فیلدهای دیتا گرید اضافه بشه.
از سر شب تمام تاپیکها رو خوندم اما به شدت گیج شدم.استادم فقط c# درس داده و پروژه ای ازم میخواد که داده ها باید به بانک اضافه بشن.4 شنبه هم باید تحویل بدم.برنامم امادس فقط مونده داده ها به بانک اضافه بشن.
لطفا منو راهنمایی کنین.
ممنون

HellisH
دوشنبه 04 دی 1391, 08:16 صبح
شما میتونید کنار اون تکس باکستون یک button بزارید و داخل event اون دستوری شبیه به زیر رو بنویسید فکر کنم جواب بگیرید
textbox txttemp = gridname.rows[index].cell[index] as textbox
txttemp.text = txtsomthing.text
البته به شرطی که اون سولتون ها به صورت item template از نوع textbox ساخته شده باشه

مهرداد صفا
سه شنبه 05 دی 1391, 09:39 صبح
سلام
من میخوام مقدار داخل تکس باکسم به یکی از فیلدهای دیتا گرید اضافه بشه.
از سر شب تمام تاپیکها رو خوندم اما به شدت گیج شدم.استادم فقط c# درس داده و پروژه ای ازم میخواد که داده ها باید به بانک اضافه بشن.4 شنبه هم باید تحویل بدم.برنامم امادس فقط مونده داده ها به بانک اضافه بشن.
لطفا منو راهنمایی کنین.
ممنون

سلام
با آدرس سلول مورد نظر به آن دسترسی داریم که خصوصیت Value مقدار درون سلول است و میتوانید هر مقداری که میخواهید به آن بدهید. برای مثال:

dataGridView1[ColumnIndex, RowIndex].Value =(object)textBox1.Text;

amir-roli
چهارشنبه 06 دی 1391, 03:39 صبح
ممنون از هر دو عزیز
من رفتم پیش یکی از دوستان و برام توی ویژوال استدیو 2012 یه پروژه کوچیک نوشت.اما همون کدها رو که توی 2008 مینویسم عمل نمیکنه.ارور هم نمیگیره..ExecuteNonQuery اجرا میشه اما داده ها به جدول اضافه نمیشه.و MessageBox.Show("ok"); رو اصلا اجرا نمیکنه و میاد توی catch و پیغام faild رو اجرا میکنه.
کدها هم اینه:

SqlCommand com = new SqlCommand("INSERT INTO Tbl1 (id,name,family) VALUES(" + textBox1.Text + ",'" + textBox2.Text + "','" + textBox3.Text + "')", con);
con.Open();
try
{
com.ExecuteNonQuery();
MessageBox.Show("ok");
}
catch (Exception)
{
MessageBox.Show("failed!");
}
finally
{