PDA

View Full Version : گفتگو: قیمت گذاری نرم افزار

hamid salahy
دوشنبه 04 دی 1391, 12:36 عصر
با سلام خدمت همه دوستان متخصص
من یه نرم افزار طراحی کردم برای یکی از ادارات
این نرم افزار حاوی 19عدد فرم، قابلیت گزارش گیری در 5 فرم ، پس جمعاً 24 فرم داره
از sql server استفاده کردم که حاوی 11 تا جدوله
خود نرم افزار قابلیت server/client داره، ورود و خروج کاربران با نام کاربری و پسورد
از ریزه کاریاشم ، شناسایی کد ملی صحیح،محدودیت دسترسی کاربران، تنظیمات پایگاه که توی خود نرم افزار قرار داره برای تعریف نام و آدرس server، بعد ز اضافه شدن آدرس server در دفعات بعدی به طور اتوماتیک به سرور وصل میشه و ....
این اولین کاری در سطح ادرات انجام دادم ولی راجع به قیمت چیزی نمیدونم
میشه راهنمایی کنید ؟

Farshid007
دوشنبه 04 دی 1391, 12:47 عصر
خودت به تنهایی نوشتی؟
رابط کاربری چطوره؟
چند تا عکس هم بزار؟
از چه گزارش گیری استفاده می شه؟

jafarpalideh
دوشنبه 04 دی 1391, 13:52 عصر
کاملتر توضیح بده لطفا

hamid salahy
دوشنبه 04 دی 1391, 13:53 عصر
آره خودم تنها نوشتم
رابط کاربریشم خوبه ،از کریستال ریپورت استفاده کردم

hamid salahy
دوشنبه 04 دی 1391, 13:55 عصر
کاملتر توضیح بده لطفا

مهندس جان کجاش نامفهومه تا توضیح بدم

SEZAR.CO
دوشنبه 04 دی 1391, 13:56 عصر
اونوقت تو چه مدتی نوشتید

AmirGhasemi
دوشنبه 04 دی 1391, 13:56 عصر
سلام
قيمت گذاري پروژه ها طبق تجربه من در ادارات دولتي شامل چند پارامتر زيره:
1 - اسم شما !! اينكه شخص شما يا شركت شما در برنامه نويسي چه اسم و رسمي داره؟
2- شيتيل!! اينكه مامور خريد يا مسئول آي تي و قراردادها چقدر بايد از پروژه شما شيتيل گير خودشون بياد!! اگر شيتيل خوب بدهي هر قيمتي بدهي قبول مي كنن
3- پاچه طرف!! اندازه پاچه طرف در قيمت گذاري كاملا تاثير زياد دارد

jafarpalideh
دوشنبه 04 دی 1391, 14:13 عصر
گزارش ساز داره ؟
قابلیت محدودیت کاربر بر روی فیلد فیلد اطلاعات وجود داره ؟
سیستم ساز داره ؟
چی داره ؟
نکاتی که به چشم خودت زیاد کار برده رو بگو

malloc
دوشنبه 04 دی 1391, 14:15 عصر
خوب از اونجا که کسی بعد از 8 تا پست به این دوستمون قیمت نگفته من یه قیمتی میگم که اگه خودم بودم با اون قیمت مینوشتم همچین پروژه ای رو:::

تومن1000000

چون فکر میکنم حدودا 30 الی 40 روز وقتمو میگیره

Ghaem66
دوشنبه 04 دی 1391, 15:05 عصر
خوب از اونجا که کسی بعد از 8 تا پست به این دوستمون قیمت نگفته من یه قیمتی میگم که اگه خودم بودم با اون قیمت مینوشتم همچین پروژه ای رو:::

تومن1000000

1000000 نومان؟؟؟؟ :متعجب: مگه دقیقا این نرم افزار چه کاری انجام میده؟ غیر از ثبت و گزارش گیری ساده کار ویژه ای انجام میده؟ البته از عکسایی که گذاشته دارم میگم. ظاهرشم زیاد قشنگ نیست. با توجه به کامپوننتهایی که واسه طراحی فرم هستن این ظاهر برنامه خیلی ساده هست.
بعدشم تا حالا هیچ نرم افزاری رو دیدن (فارسی یا انگلیسی) که کنترلهای منوش (close , min , max) سمت چپ باشه؟ از همین جاش معلومه این نرم افزار زیاد یوزر فرندلی نیست. من نمیخوام زحمت برنامه نویس رو نادیده بگیرم. چون معلومه در نوع خودش کلی زحمت کشیده. اما این نرم افزار با این امکانات نهایتا باید 1هفته ای نوشته بشه و واقعا یک میلیون تومان واسه این نرم افزار خیلی زیاده

morteza271
دوشنبه 04 دی 1391, 16:17 عصر

تومن1000000

مثل اینکه دوستان خوششون نیومد!!
معذرت میخوام...
موفق باشید

hakim22
دوشنبه 04 دی 1391, 19:41 عصر
اتفاقا برنامه به نظر من خیلی خوب نوشته شده ( از نظر ظاهر)
ساده و در بهترین حالت .
استفاده از یک مشت کامپوننت دزدی اون هم با کلی باگ هیچوقت به صرفه نیست.
گزارش هم خوب طراحی شده

دوتا اشکال داره :
جای دکمه های Min , Max رو باید ببرید روی جای همیشگیش
عکس صفحه ی اول رو یک چیز ساده تر و جمع و جور تر کنید . یک نقاشی یا یک شکل با چند رنگ محدود و اشکال ساده تر هندسی
این عکس به خودی خود به کاربر پیچیدگی رو القاع میکنه.

در مورد قیمت :
اول اول میگه همیشه به بیشترین قیمت ممکن بفروشید.
هنر اول اینه که از هر مشتری به اندازه ی تمام پولی که داره بگیرید.
این پروژه چه در یک روز نوشته شده باشه چه در 40 روز حاصل تلاش و آموزش چند ساله ی یک برنامه نویسه
بسته به شرایط ممکنه ده میلیون هم کم باشه .
ارزش کار دیگران رو پایین نیارید !

در ضمن هزینه ی برق مصرفی ، استهلاک دستگاه شما ، هزینه ی ADSL و ... رو هم حساب کنید.
اول از همه یک فاکتور از ریز هزینه هایی که کرده اید ( اعم از خوراک و هزینه ی جای کار و ...) رو محاسبه کنید

ممکنه سازمان مربوطه بودجه ی 5 میلیونی برای خرید نرم افزار در نظر گرفته باشه .
اونوقت شما با اعلام قیمت 1 میلیونی درجا 4 میلیون ضرر می کنی !

morteza271
دوشنبه 04 دی 1391, 22:23 عصر
اتفاقا برنامه به نظر من خیلی خوب نوشته شده ( از نظر ظاهر)
ساده و در بهترین حالت .
استفاده از یک مشت کامپوننت دزدی اون هم با کلی باگ هیچوقت به صرفه نیست.
گزارش هم خوب طراحی شده

دوتا اشکال داره :
جای دکمه های Min , Max رو باید ببرید روی جای همیشگیش
عکس صفحه ی اول رو یک چیز ساده تر و جمع و جور تر کنید . یک نقاشی یا یک شکل با چند رنگ محدود و اشکال ساده تر هندسی
این عکس به خودی خود به کاربر پیچیدگی رو القاع میکنه.

در مورد قیمت :
اول اول میگه همیشه به بیشترین قیمت ممکن بفروشید.
هنر اول اینه که از هر مشتری به اندازه ی تمام پولی که داره بگیرید.
این پروژه چه در یک روز نوشته شده باشه چه در 40 روز حاصل تلاش و آموزش چند ساله ی یک برنامه نویسه
بسته به شرایط ممکنه ده میلیون هم کم باشه .
ارزش کار دیگران رو پایین نیارید !

در ضمن هزینه ی برق مصرفی ، استهلاک دستگاه شما ، هزینه ی ADSL و ... رو هم حساب کنید.
اول از همه یک فاکتور از ریز هزینه هایی که کرده اید ( اعم از خوراک و هزینه ی جای کار و ...) رو محاسبه کنید

ممکنه سازمان مربوطه بودجه ی 5 میلیونی برای خرید نرم افزار در نظر گرفته باشه .
اونوقت شما با اعلام قیمت 1 میلیونی درجا 4 میلیون ضرر می کنی !

دوست عزیز واقعا اصلا قصد نداشتیم که ارزش کار دوستمون رو پایین بیاریم. ولی خواستیم بگیم که برنامه سادس و نظر خودمون رو گفتیم.
به هرحال اگه سوء تفاهم شد واقعا معذرت میخوام...
موفق باشید

yashar666
دوشنبه 04 دی 1391, 23:03 عصر
فرم هات زیاد که این زیاد خوب نیست اگرچه این کار نظام بهتری به برنامه میده ولی هنر اینه که با فرم های کمتر برنامه رو بنویسی من باشم چیزی حدود 2.5 میگیرم

Ghaem66
دوشنبه 04 دی 1391, 23:56 عصر
دوست عزیز اگه سوء تفاهمی پیش اومده شرمنده. من با توجه به عکسای نرم افزار نظرمو گفتم. نقطه قوت این نرم افزار اینه که واسه جای خاصی نوشته شده. حالا نمیدونم چقدر طی کردین با هم. ولی بازم به نظر من برنامه ساده ای هست. من خودم تو یه صنعت ... کار میکنم. حقوق زیادی هم نمیگیرم. اما طی چند ماه اخیر 2، 3 تا برنامه فوق العاده نوشتم که هر کدوم بالای 2،3 ماه وقتمو گرفته. نمونه اش برنامه MRP که فکر میکردم قیمتش تا 2 میلیون باشه. اما اگه شما میگین این نرم افزار 1 یا 2 میلیون قیمتشه به این نتیجه رسیدم که نرم افزارایی که من واسه اونجا مینویسم اگه بیرون فروخته بودم هر کدوم بالای 10 میلیون ارزش داشتن. بازم نمیدونم. اما الان خیلی دپرس شدم از برنامه های مفتی که دارم براشون مینویسم! با توجه به اینکه کار پشتیبانی و توسعه نرم افزارا هم به عهده خودمه.

mahdidabaghi
سه شنبه 05 دی 1391, 00:15 صبح
سلام دوست گرامی
اساتید نظراشونو بیان کردن
من خودم واسه سازمان بوووووووووق یه نرم افزار طراحی کردم با حدود 17-18 فرم ویندوزی و 14-15 تیبل دیتابیسی کارشناسی شده و 20 صفحه گزارش.
قیمت رو یه میلیون تعیین کردم.بماند که زمان پول دادن چقدر اذیتم کردن.
ولی دوستان برنامه نویس عزیز توجه کنن درسته باید در اصل باید با توجه به حجم کد و تایمی که صرف نوشتن کد میکنین به همون اندازه پول دریافت کنین ولی این مطلب فراموش نشه که وقتی تورم رو همه چیز اثر داره پس کار ما هم از این قاعده مستثنی نیس.
اگه پروژه ای که خدمتتون عرض کردم رو امروز به من پیشنهاد میدادند قطعا بالای 1/600 طی میکردم.
البته این نظر بنده هست . برای نظرات یکایک دوستان احترام قائلم

malloc
سه شنبه 05 دی 1391, 01:13 صبح
چی میگید دوستان.
لطفا بی منطق نقد نکنید.

mahdidabaghi
سه شنبه 05 دی 1391, 01:25 صبح
چی میگید دوستان.
لطفا بی منطق نقد نکنید.
مهندس کجای حرفم بی منطقه؟

amirzandi
سه شنبه 05 دی 1391, 07:56 صبح
من باشم اینرو 2000000 تومان می فروشم ، چون طرف حسابم اداره هست ، تا به پولی برسم کلی زمان می بره ، معلوم میشه شما تا حالا با ادارات دولتی کار نکردید ، من یک برنامه جامع برای اداره پست کرمان نوشتم ، دهنم سرویس شد تا به پولش رسیدم ، آخرش هم مالیاتش رو انداختن گردن خودم. واسه همین میگم 2 میلیون تومان قیمت بده که ارزش دوندگی واسه پولش را داشته باشه.

amirzandi
سه شنبه 05 دی 1391, 08:05 صبح
1000000 نومان؟؟؟؟ :متعجب: مگه دقیقا این نرم افزار چه کاری انجام میده؟ غیر از ثبت و گزارش گیری ساده کار ویژه ای انجام میده؟ البته از عکسایی که گذاشته دارم میگم. ظاهرشم زیاد قشنگ نیست. با توجه به کامپوننتهایی که واسه طراحی فرم هستن این ظاهر برنامه خیلی ساده هست.
بعدشم تا حالا هیچ نرم افزاری رو دیدن (فارسی یا انگلیسی) که کنترلهای منوش (close , min , max) سمت چپ باشه؟ از همین جاش معلومه این نرم افزار زیاد یوزر فرندلی نیست. من نمیخوام زحمت برنامه نویس رو نادیده بگیرم. چون معلومه در نوع خودش کلی زحمت کشیده. اما این نرم افزار با این امکانات نهایتا باید 1هفته ای نوشته بشه و واقعا یک میلیون تومان واسه این نرم افزار خیلی زیاده

معلوم میشه شما تازه کار هستی دوست عزیز ، مگه User Friendly بودن برنامه به اینه که راست به چپ باشه؟؟؟؟؟ اتفاقا خیلی هم بهتره که شما از Control های خود Visual Studio استفاده کنی ، Component های گرافیکی که شما استفاده می کنی ، اکثرا Crack شده هستند ، بعد از یک مدت از کار می افتند ، واسه این میگم شما برای ادارات دولتی کار نکردید به این دلیل ، این برنامه برای اپراتوری باید استفاده بشه که شاید معلومات کامپیوتریش زیر صفر باشه ، پس هرچی فرم ها خلوت تر باشه بهتره ، واسه یوزر خونگی که برنامه ننوشته که فرمهاش رنگ وارنگ باشه ، به نظر من جواب شما از روی بی تجربگی بوده دوست عزیز.

Alireza.imani
سه شنبه 05 دی 1391, 08:47 صبح
به نظر من اگر برای شرکت خصوصیه:

1.700.000 تومان

اگر دولتیه:

2.100.000 تومان

--------------------------------------------------------------------------------------

دوستانی که این جا نظر دادند لطف کنند به تاپیک من هم بیایند و نظرشون رو بگن:

قیمت گذاری روی پروژه مدیریت مالی فروشگاه (http://barnamenevis.org/showthread.php?375504-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%DA%86%D9%86%D8%AF%D9%87%D8%9F(%D8%A7%D9%86%D8%AA% D9%82%D8%A7%D9%84-%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%B4%D8%A7%D9%8B))

hamid salahy
سه شنبه 05 دی 1391, 19:11 عصر

دوست عزيز چون بايد فارسي باشه پس كنترلهاشم بايد چپ چين بشه اين 1
دوماً اگه قراره شما برنامه نويسا ما مبتدي ها رو به سخره بگيريد يكي هم هست كه اين كار رو با شما انجام بده
با اجازه گلت اين نرم افزاره 4 ماه طول كشيده
كلي كار هم انجام ميده كه من فقط عكس هاي ساده شو گذاشتم
درسته interface جالبي نداره ولي ...........
بعدشم طبق يكي از فرمولهايي كه دوستان گذاشتن خودم حساب كردم 787000 تومان دراومده
اينكه توي ايران به برنامه نويس ها اهميت نميدن همچين كارايي باعث شده

hamid salahy
سه شنبه 05 دی 1391, 19:16 عصر
شما كاملا درست مي گيد ولي پيشنهاد عكس رو خود سازمان دادن پس بايد با پيچيدگيش هم كنار بيان

hamid salahy
سه شنبه 05 دی 1391, 19:19 عصر
راستش من خودم از اينكه عضو اين سايت شدم واقعا متاسفم
چرا اين فرهنگ غلط توي جامعه ما وجود داره كه هركي كاراش ابتدائيه مسخره اش كنيم؟؟

hakim22
سه شنبه 05 دی 1391, 19:57 عصر

به نظر من که اصلا ابتدایی نیست . مگه باید شق القمر کنیم که به ما پول بدن !؟
برنامه باید ساده و روان باشه و برای کاربر قابل فهم. هر برنامه ای نیاز های خودشو میطلبه
برای کارمندها خیلی هم مناسب طراحی شده.

حقوق 4 ماهه یک کارمند ساده از قرار ماهی 500 تومن هم میشه 2 میلیون ، تازه این یک کار تخصصیه و نیاز به دانش علمی سطح بالا داره
بهتره قیمت بالا بدید و بعد تخفیف بدید و منت بزارید تا اینکه ارزون بدید و ارزش کار خودتون را پایین بیارید.

هرچی نباشه یک نمونه ی کار خوب در رزومه هست.
شما میتوانید برای پشتیبانی نرم افزار در آینده هم پول دریافت کنید. و یا هزینه ای برای نصب و راه اندازی اولیه ی برنامه دریافت کنید و ...
و همه ی هزینه ی نرم افزار رو یکجا اعلام نکنید.

البته زرنگی دیگه این بود که برای برنامه امکانات ویژه ای در نظر می گرفتید و برای اینکه مشتری هرکدام از این امکانات بخواد هزینه مجزا دریافت کنید.

بعدش هم خوب است تحقیق کنید ادارات در شهرهای دیگه هم به این برنامه نیاز دارند و تخفیف بدید در صورتی که مدیر مربوطه و یا خریدار نرم افزار در تعریف از قابلیت های نرم افزار شما چند خطی بنویسه و یا به دیگر شعبه ها هم استفاده از این نرم افزار رو توصیه کنه .

خوبیه نوشتن نرم افزار اینه که یکبار مینویسید و هزاران بار میفروشید . فقط باید مشتری های خود رو پیدا کنید.

فرزند كعبه
سه شنبه 05 دی 1391, 20:08 عصر
دوستان شأن برنامه نويسي رو نياريد پايين

من بودم كمتر از 3 ميليون تومن نميدادم عزيز

بنده قبلا با نرم افزارهاي اتوران ساز مثل اتوپلي و مالتي مديا نرم افزار معمولي كه كدنويسي هم خيلي كم داشت مينوشتم در حد 20الي 30 فرم و بين قيمت هاي 3 تا 6 ميليون ميفروختم

الان يه پفك ميري ميخري 1000 تومن پول ميدي بعد براي نرم افزار و كد نويسي هنوز هيچ كس ارزشي تو ايران قائل نميشه

موفق باشيد..

Ghaem66
سه شنبه 05 دی 1391, 23:57 عصر
معلوم میشه شما تازه کار هستی دوست عزیز ، مگه User Friendly بودن برنامه به اینه که راست به چپ باشه؟؟؟؟؟ اتفاقا خیلی هم بهتره که شما از Control های خود Visual Studio استفاده کنی ، Component های گرافیکی که شما استفاده می کنی ، اکثرا Crack شده هستند ، بعد از یک مدت از کار می افتند ، واسه این میگم شما برای ادارات دولتی کار نکردید به این دلیل ، این برنامه برای اپراتوری باید استفاده بشه که شاید معلومات کامپیوتریش زیر صفر باشه ، پس هرچی فرم ها خلوت تر باشه بهتره ، واسه یوزر خونگی که برنامه ننوشته که فرمهاش رنگ وارنگ باشه ، به نظر من جواب شما از روی بی تجربگی بوده دوست عزیز.

آره من برای اداره دولتی کار نکردم. چون خودم برنامه نویس یه اداره دولتی هستم و اونم از نوع نظامیش!!!! من بی تجربه، شما مجرب!

Ghaem66
چهارشنبه 06 دی 1391, 00:02 صبح
دوست عزيز چون بايد فارسي باشه پس كنترلهاشم بايد چپ چين بشه اين 1
دوماً اگه قراره شما برنامه نويسا ما مبتدي ها رو به سخره بگيريد يكي هم هست كه اين كار رو با شما انجام بده
با اجازه گلت اين نرم افزاره 4 ماه طول كشيده
كلي كار هم انجام ميده كه من فقط عكس هاي ساده شو گذاشتم
درسته interface جالبي نداره ولي ...........
بعدشم طبق يكي از فرمولهايي كه دوستان گذاشتن خودم حساب كردم 787000 تومان دراومده
اينكه توي ايران به برنامه نويس ها اهميت نميدن همچين كارايي باعث شده

عزیز من من اصلا قصد به سخره گرفتن شما رو ندارم و نداشتم. من خودمم مبتدی هستم. من با توجه به عکسای نرم افزارتون نظر شخصیمو گفتم. شما نظر خواستی و من نظرمو گفتم. حالا چه درست و چه غلط من انتقاد کردم. اگه نمیخواستی دیگران نظرشونو بهت بگن چرا همچین تاپیکی ایجاد کردی؟ بازم میگم من هیچ قصد و قرضی نداشتم و فقط نظر شخصیمو گفتم

zemestoon_m34
چهارشنبه 06 دی 1391, 03:36 صبح
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و همکاران
من حدود 20 سال تجربه برنامه نویسی در سطح تجربه ام دارم . خدمت شما چند نکته عرض می کنم . اول اینکه به هیچ وجه به دانش نرم افزاریتون غره نشین و این را بدانید دست بالا دست بسیار زیاد است . دوم اینکه دوستان حق و حقوق برنامه نویسی و شآن و منزلت این مهندسی ادر کشور مان اصلا در حد و حدود زحمات آن نیست . پس سعی کنید کار برنامه نویسی را بزرگ و دقیق و پر زحمت نشان دهید و خودتان و همکارانتان رو حقیر نشان ندهید. بخاطر همین برخوردهاست که حقوق لیسانس غیر فنی در بیشتر ادارات از حقوق مهندس نرم افزار بالاتر هست.
سوم اینکه فکر می کنید چند سال می توانید با دانش روز قوی و پر انرژی به برنامه نویسی ادامه دهید. مشکلات آرتروز گردن و دست بلا استثنا ء در انتظارتان هست.
دوستان منطقی فکر کنید و به رحمات دانشگاهی و زحمات بروز بودنتان فکر کنید و بیسترین قیمت ممکن را برای کارهای حتی ساده خود در نظر بگیرید تا در حق خود و دیگران خیانت نکنید.
هرگز کار هیچ یک از همکارانتان را دسته کم نگیرید و برای همه برنامه نویسان احترام خاصی قائل شوید تا این فرهنگ جا بیوفتد .(علمی که هر روز تغییر می کند و یک بچه سوم دبیرستان می تونه یک برنامه ای کوچک بنویسه که یک سازمان بزرگ رو به زانو در بیاره چه جای مسخره کردن و دست کم گرفتن دیگران داره )

دوست عزیزی قیمت خواست برای سیستمی که طراحی کرده , همه دوستان از شکل فرم ها و ظاهر چند عکس از سیستم نظر داده اند , هیچ فکر کرده اید شاید این همکارتان جهت یک مسئله در سیستمش دست به یک خلاقیتی زده باشه که از فکر منو شما بدور باشه و حتی کاربرش هم ندانه چه شگردی زده .
پس بدانید یک سیستم فقط به رنگ و لعاب و شکل منوها نیست. به تفکر برنامه نویسی که پشت آن خوابیده است.
دوست عزیز و همکار گرامی من قیمت نرم افزار شما از حدود 5 میلیون تومان تا حدود ده میلیون می تونه متغییر باشه . خودت بیشتر می تونی ببینی چه امکانات و چند نفر ساعت کار علمی و کارشناسی کردی که نمونه آن در هیچ علمی , حتی پزشکی هم وجود نداره .

امید وارم دوستان جوانم به نکاتی که متذکر شدم توجه کنند

hakim22
چهارشنبه 06 دی 1391, 09:11 صبح
کار ما نیاز به دانش روز دنیا داره ، چون این صنعت و تکنولوژی هر روز داره چیز تازه ای وارد بازار میکنه و ما هم به طور مداوم مجبور به دنبال کردنش هستیم.
در این شرایط کار ما از خیلی از رشته های دیگه سخت تره و نباید اجازه بدیم که ما رو دست کم بگیرند .

morteza271
چهارشنبه 06 دی 1391, 09:25 صبح

منم واقعا متاسفم برات دوست عزیز.
وقتی میای نظرخواهی میکنی دوستان هم حق دارن نظرشون رو بگن، حالا چه درست و چه اشتباه...
با توجه به عکس هایی که گذاشتین بهتر از این هم نباید انتظار داشته باشی. شما که بهتون برمیخوره این نظرخواهی ها رو نذارین و خودتون برین به قیمت خداتومن بفروشین نرم افزارتون رو...

مشکل ایران از همین چیزهاست دیگه، وقتی یه برنامه نویس بیاد یه برنامه ی ساده رو بره با قیمت میلیونی بفروشه خوب اون شرکت هم طبیعتا از طرف دیگه ای این پول رو از مردم میگیره که یکی از اون مردم هم خود ما هستیم.
مشکل ما اینه که فکر میکنیم باید بقیه این وضع رو درست کنن، حواسمون نیست که با این کارهامون خودمون هم داریم به این وضع داغون ایران کمک میکنیم...باور کنین ماهم جزئی از این مملکت کوفتی هستیم و ما هم مسئولیت داریم (حداقل در قبال نسل بعد از خودمون.) درسته اجداد ما گند زدن به این کشور و عین خیالشون هم نیست ولی نباید ما هم بیایم این گند رو بیشترش کنیم...
اگه میخواین این فحش هایی که الان نسل ما دارن به نسل قبل از ما میدن از طرف نسل بعد از ما نثار ما نشه، پس خودمون رو اصلاح کنیم تا شاید نقش کوچکی برای بهتر شدن اوضاع این مملکت داشته باشیم...

SEZAR.CO
چهارشنبه 06 دی 1391, 09:58 صبح
با عرض سلام
شما باید کمی انتقاد پذیر باشید(نه زیاد)
باید یادون باشه ویندوز xp ,7,8 به خاطر انتقاد پذیری سازندش بوجو امدند

amirzandi
چهارشنبه 06 دی 1391, 10:18 صبح
آره من برای اداره دولتی کار نکردم. چون خودم برنامه نویس یه اداره دولتی هستم و اونم از نوع نظامیش!!!! من بی تجربه، شما مجرب!

برنامه نویس اداره بودن تا اینکه برای یک سازمان اداری برنامه نوشتن خیلی تفاوت داره دوست عزیز. شما استخدام هستی ، چه بنویسی چه ننویسی حقوقت رو می گیری ، دنبال پول نباید دوندگی کنید.

من هنوز هم میگم که شما تازه کاری چون هنوز متون نوشته شده در این فرم را کامل نمی خونی ، اگرم می خونی درکت از نوشته ها کاملا مبتدی هست که اینجوری جواب می دی!

veniz2008
چهارشنبه 06 دی 1391, 10:50 صبح
سلام.
اصلا موافق این حرفتون نیستم. الان جدیدا خیلی باب شده که دوستانی که ضعف برنامه نویسی و تحلیل درست و در نتیجه ساخت یک برنامه خوب رو دارن با لطف کامپوننت های موجود چنان پوسته زیبایی درست میکنن که سازنده کامپوننت انگشت حیران به دهن میگیره.(این حرف به این معنی نیست که هر شخصی از کامپوننت برای زیبایی برنامش استفاده کرد ضعف برنامه نویسی داره). من خودم نرم افزار سراسری شرکت گاج رو که برای تمام نمایندگی هاش استفاده میکنه دیدم. از هیچ کامپوننتی استفاده نکرده و برنامه خوبی هم ازش دراورده.

بعدشم تا حالا هیچ نرم افزاری رو دیدن (فارسی یا انگلیسی) که کنترلهای منوش (close , min , max) سمت چپ باشه؟ از همین جاش معلومه این نرم افزار زیاد یوزر فرندلی نیست. من نمیخوام زحمت برنامه نویس رو نادیده بگیرم. چون معلومه در نوع خودش کلی زحمت کشیده. اما این نرم افزار با این امکانات نهایتا باید 1هفته ای نوشته بشه و واقعا یک میلیون تومان واسه این نرم افزار خیلی زیادهدر مورد دکمه های max و min فرمایش شما صحیح است.
در مورد کاربر پسند بودن فقط نما مطرح نیست. اینکه نحوه دسترسی به بخش های مختلف برنامه به چه صورتی هست، اینکه آیا برای بخش های پرکاربرد کلید میانبر در نظر گرفته شده یا نه و ...
معذرت میخوام ولی به نظر میرسه شما کیلویی برنامه می نویسید. این برنامه به نظر شخص من حداقل 2 هفته زمان برای تحلیل و جمع آوری داده از مسئولین سازمان و کاربرانی که قراره با سیستم درگیر باشن نیاز داره، شما چطور 1 هفته ای میتونی اینو پیاده سازی کنید؟؟؟؟. منطقی حرف بزن تا من و بقیه دوستان از نظرات شما استفاده کنیم وگرنه قدرت تایپ خیلی ها از من و شما بیشتره.

شما كاملا درست مي گيد ولي پيشنهاد عكس رو خود سازمان دادن پس بايد با پيچيدگيش هم كنار بيان
محترمانه بهشون میگفتید " غلط کردید". این هنر من و شماست که نظر درست و کارشناسی خودمون رو بر اونها تحمیل کنیم. اگه فکر میکنیم چیزی صحیح هست باید اونو در پروژه اعمال کنیم. درسته داره پول میده ولی رئیس شما نیست، تو برنامه نویسی شما آقای خودت هستی، اون چه میدونه user friendly یعنی چی؟، اگر احساس میکنید اون عکس به نمای برنامه شما ضربه میزنه با یه عکس بهتر جایگزین کنید. در نهایت این اسم شما و سلیقه شماست که پای اون برنامه نوشته میشه.

منم واقعا متاسفم برات دوست عزیز.
وقتی میای نظرخواهی میکنی دوستان هم حق دارن نظرشون رو بگن، حالا چه درست و چه اشتباه...
با توجه به عکس هایی که گذاشتین بهتر از این هم نباید انتظار داشته باشی. شما که بهتون برمیخوره این نظرخواهی ها رو نذارین و خودتون برین به قیمت خداتومن بفروشین نرم افزارتون رو...
راست میگه والا. باید تحمل انتقاد رو داشته باشید، الان ممکنه نفر بعدی بیاد و بگه کل حرف ها یا بخشی از حرف منو قبول نداره، این کمک میکنه تا من ضعف های خودمو بشناسم وگرنه "به به" و "چه چه" به چه درد من میخوره؟.
آنجا که ایراد و انتقاد آزاد نیست، مدح و تحسین هم لذتی ندارد.
بریم سراغ پول. کلا در چنین شرایطی یکسری آیتم ها هست که بین همه برنامه نویس ها اشتراک داره مثل : زمان صرف شده برای برنامه، میزان کاربرپسند بودن برنامه و ... اما تفاوت از جایی شروع میشه که بعضی ها مثل دوستمون AmirGhasemi (http://barnamenevis.org/member.php?264263-AmirGhasemi) اعتقاد دارند که باید کارفرما رو بتکونی تا سکه ای تو جیبش باقی نمونه( مثل داروغه تو فیلم رابین هود!)، از دید من این یعنی نگاه به جیب طرف نه نگاه به حق خودت. من شدیدا" مخالف این دیدگاهم. اعتقاد من اینه : "نه سر کسی کلاه بذار، نه بذار کسی سرت کلاه بذاره". تا قرون آخری که فکر میکنی حقته پول بگیر.چون بار اولت هست که واسه یه اداره مینویسی طبیعی هست که بترسی قیمت بالا بگی. دقیقا مثل کلاس های برنامه نویسی که برگزار میکنیم. بعضی ها جلسه ای 8 تومن هم کار میکنن و بعضی های دیگه تا 25 تومن هم کار میکنن(قیمت ها به نرخ این خراب شده ای هست که من توش زندگی میکنم).اینم بدون که بذل و بخشش بیجا نشانه آدم های فهیم نیست. مطمئن باش اگه کم بگی هم شان خودتو آوردی پایین هم به بقیه دوستان برنامه نویست ضربه زدی، پشت سرت هم کلی میخندن. اینو تجربه میگه دوست من.
موفق باشی.

hamid salahy
دوشنبه 11 دی 1391, 23:17 عصر
با سلام خدمت همگی دوستان عزیز
بابت بد رفتاریم عذرخواهی میکنم ، اون روز برای یکی از عزیزانم یک سانحه رخ داد که موجب رفتن به کما و نهایتاً فوتش ایشون شد، به همین خاطر خیلی ناراحت بودم و به جای اینکه از نظرات کارشناسانه همه دوستان کمک بگیرم به بعضی از عزیزان بی احترامی کردم از این بابت از همه شما عذرخواهی میکنم و امیدوارم از سر تقصیر این حقیر بگذرید
بازهم معذرت میخوام