PDA

View Full Version : تبدیل 2008 به 2008 R2

Davood_amega
سه شنبه 05 دی 1391, 08:28 صبح
سلام به دوستان عزیز

من تو سرورم که تو ویندوز سرور 2008 R2 یه SQl Server 2008 داشتم که حدودا 100 گیگ اطلاعات حیاتی برای اداره است . یه برنامه داریم که نیاز داره نسخه حتما R2 باشه و پاک کردن نسخه قبلی و نصب R2 مشکلات فراوانی را برای کاربرا امکان داره ایجاد کنه . خواستم به R2 تبدیل کنم Upgrade رو زدم اما خطای Reporting Service داد . بعد یه Instance دیگه ایجاد کردم گفتم شاید مشکل حل بشه . نصبش کردم اما درایو نصب را تغییر دادم .
بعدش که رفتم داخل SQl دیدم SQL Editor غیرفعاله و نمیتونم Script هام اجرا کنم . بعد یه Instance جدید ایجاد کردم تو همون آدرس اولیه اما بازم مشکل SQL Editor حل نشد .
دیگه آخرین راه حلم تست دوباره Upgrade بود . این بار مشکلی پیش نیومد و نصب شد . البته نسخه SQL ورژنش تغییر کرد و به روز شد اما نسخه R2 رو تو نسخه اش نمیاره .
مشکلاتی که الان دارم ایناست .
1 - SQL Editor همچنان غیرفعاله و نمیتونم اسکریپتهامو اجرا کنم .
2- الان برای آوردن SQl همچنان Managment Studio قبلی را باید بزنیم و تو پوشه R2 دیگه Managment Studio را نداریم .
3- Instance که ایجاد کردم را چه جوری پاک کنم که مشکلی برای خود SQl پیش نیاد .

Davood_amega
سه شنبه 05 دی 1391, 08:47 صبح
اینم خطای که زمانی که میخوام Select کنم از یه Table

Davood_amega
جمعه 08 دی 1391, 08:32 صبح
دوستان مشکل را متوجه شدم . برای نصب R2 وقتی که تو سیتمتون ویژوال استودیو نصبه باید حتما SP1 ویژوال استودیو هم نصب باشه و گرنه Tools مربوط به SQL Server را نصب نمی کنه . پس بعد از نصب SP1 براي نصب management و ساير tools ها بهتره از مسير start->run دستور زير رو بزنید و ok كرد تا نصب management & tools ها كامل انجام بشه.
L:\Developer Edition\SQL Servers\setup.exe REINSTALL=SQL_Tools90 REINSTALLMODE=S SKUUPGRADE=1
مسير فايل نصب بعد كليد reinstall با شكل بالا و كليد reinstallmode با مقدار s واز همه مهمتر كليد skuupgrade=1
به دلیل همین مشکلات بالا بوجود اومد .