PDA

View Full Version : ارتباط بین چند کوئری متفاوت

Meghdad
دوشنبه 10 بهمن 1384, 08:29 صبح
با عرض سلام خدمت همه سروران عزیز که اطلاعات خودشون را در اختار دیگران قرار می دهند .
من یه سئوال و یا به عبارتی یه مشکل دارم اونم اینکه یک سیستم پرداخت حقوق دارم که در اون افراد متفاوت با مدرک تحصیلی متفاوت وجود دارند. البته حقوق همه اینها با هم فرق داره مثلاً یکی دکترا داره که باید حقوق مبنای تئوری و عملی آن در 20 درصد ضرب بشه و بعد مالیات کم بشه مگر اینکه معاف از مالیات باشه البته اگه مدرس یا هنر آموز باشه حتی دیگه در 20 صدرصد هم ضرب نمیشه. و همین طور در مورد فوق لیسلنس ها که مثل بالا فقط در 10 درصد ضرب میشه.
خوب این توضیحات رو دادم که قشنگ مشکلی رو که می گم بفهمید.
مشکل اینکه من همه کوئری ها رو ایجاد کردم و درست هم کار میکنه و میتونه همه پرداختی ها رو ارسال کنه فقط مشکل من اینکه کاربران این سیستم زیاد کار به موارد ندارند آنها در ابتدا مشخصات و مبنای حقوق و تاریخ قرار داد را وارد میکنند و بعد میخواهند فیش حقوقی همه را چاپ کنند. خوب تا اینجا مشکلی نیست می شه کلیدی گذاشت که گزارش همه موارد فوق را فرا خوانی کنه ولی مشکل من اینجاست که علاوه بر این ما یک گزارش می خواهیم که همه این اطلاعات کنار هم در یک جدول یا ..... باشه تا روی کل مجموعه گزارش بگیریم .
حالا آیا راهی وجود دارد که چند تا کوئری متفاوت در رکوردها ولی فیلد های یکسان رو با هم تو یک کوئری یا جدول جمع ببندیم(مثلاً یه جدول کامل همه کارمندان با تمام اطلاعات):متفکر: ؟هیچ وجه اشتراکی ندارند.
ممنون از کمکتون:تشویق:

reza_rad
دوشنبه 10 بهمن 1384, 11:16 صبح
آره میشه اگه فیلدها یکسان باشند با union

mzjahromi
دوشنبه 10 بهمن 1384, 12:29 عصر
ببینید این توضیحاتی که شما دادید خوبه ولی جواب سوال شما بستگی زیادی به نحوه طراحی بانک اطلاعاتی داره که اگر بانک به درستی طراحی شده باشه گزارشات رو به راحتی می تونید بگیرید و در بد ترین شرایط طراحی بانک، همونطور که دوستمون گفتن Union کارت رو راه می اندازه