PDA

View Full Version : بهترین موتور ذخیره اطلاعات برای یه سرویس وبلاگ چیه؟

theboy
چهارشنبه 06 دی 1391, 19:14 عصر
سلام.
دوستان به نظر شما برای یه سرویس وبلاگ دهی بهترین موتور ذخیره فایلی که میشه استفاده کرد چیه؟
خودم با mysql کارکردم ولی شنیدم ممکنه کم بیاره!(با توجه به حجم کار: قالب ها،پست ها،ابزارک ها،تنظیمات و...)

یه راهی که هست اینه که بیام پست ها و قالب ها و... رو در فایل های xml ذخیره کنم و فقط تنظیمات رو در mysql بذارم که اونم از نظر نگهداری و... مشکلات خودشو داره! نظر شما چیه؟

کسی می دونه بلاگر،میهن بلاگ،بلاگفا و... از چی استفاده می کنند؟

rezaonline.net
چهارشنبه 06 دی 1391, 21:12 عصر
mysqlانقدرهام ضعیف نیست که شما فکر میکنی .
از انجین innodb استفاده کنید + سرور خوب

theboy
چهارشنبه 06 دی 1391, 21:32 عصر
mysqlانقدرهام ضعیف نیست که شما فکر میکنی .
از انجین innodb استفاده کنید + سرور خوب
مثلا شما فرض کن حداقل دو صفحه کد برای هر وبلاگ در دیتابیس هست. بعد چند هزار تا وبلاگ با هم لود بشن!!

کم نمیاره؟

nsco_nsco
پنج شنبه 07 دی 1391, 00:44 صبح
سلام برای سیستم وبلاگ تنها مطالب رو ذخیره کنید و بیشتر زمانی که احتیاج به ذخیره کد دارید از فایل های txt کمک بگیرید این طور خیلی هم زیاد می یاد می اسکول موفق باشید

rezaonline.net
پنج شنبه 07 دی 1391, 17:29 عصر
بعد چند هزار تا وبلاگ با هم لود بشن!!
مثلا تعداد لود یا همون کانکشن همزمان به قدرت سرور شما بستگی داره نه به دیتابیس .
MySQL روی میلیون رکورد کم نمیاره چه برسه به هزار .

شما باید سرور رو به درستی کانفیگ کنی ، اطلاعات رو کش کنی ، از روش دوستمون استفاده کن ، ایندکس گذاری صحیحی داشته باش ، دیتاتایپ درست بذار واسه فیلد هات من تضمین میدم دیتابیس 30 سال برای شما کار کنه .
تا اون موقع هم حتما موتور MySQL تغییراتی خواهد داشت که باز جوابگوی شما خواهد بود اگرم تا 30 سال دیگه به مشکل برخوردی میتونی به PostgreSQL مهاجرت کنی نسبت به MySQL کندتر هست اما حجمهای بیشتر رو جوابگو هست (یه جا شنیدم یاهو چند جا از PostgreSQL استفاده کرده)

mamali-mohammad
پنج شنبه 07 دی 1391, 17:48 عصر
اقا این دیتاتایپ صحیح واقعا موثر هست
خیلی دقیق اگه انتخاب کنی و استفاده کنی مشکلی برات پیش نمیاره
هموطنور که دوستان گفتن باید سرور شما قوی باشه

hidensoft
پنج شنبه 07 دی 1391, 18:35 عصر
MongoDB هم انتخاب بدی نیست. هرچند من هم تمامی شایعات نسبت به کم آوردن MySQL روی چنین پروژه هایی رو رد می کنم. شما باید درست کد بزنی درست طراحی کنی وگرنه SQL Server هم کم میاره ( مثال )