PDA

View Full Version : نوشتن وب سرویس برای یک ویندوز اپلیکیشن

shima_shadan
پنج شنبه 07 دی 1391, 20:20 عصر
سلام. من یه برنامه تحت ویندوز دارم که از طریق یه دیوایس به تلفن وصل میشه و برای ضبط مکالمات تلفنی و ذخیره مشخصات تماس(شماره، ساعت، تاریخ، مدت تماس، هزینه تماس و ...) و ... استفاده می شه. این برنامه تحت ویندوز کار می کنه حالا میخوام تبدیلش کنم به یه برنامه تحت وب. میخوام ببینم با wcf کار کنم یا با وب سرویس؟ ولی تا حالا با وب سرویس و wcf کار نکردم. می خوام ببینم همچین چیزی امکان پذیر هست که یه برنامه ویندوز رو تبدیل به وب کرد و اگر بله، چطور؟ کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
ممنون از توجه و راهنمایی دوستان

shima_shadan
یک شنبه 24 دی 1391, 07:55 صبح
یعنی واقعا کسی نمی تونه کمکی بکنه!

ferdin
یک شنبه 24 دی 1391, 22:47 عصر
ترجیحا بهتره از wcf استفاده کنی ، برای تغییر برنامه از ویندوز به وب هم بسته به معماری که برای نوشتن برنامه استفاده کردی می تونی برنامه ویندوزی رو به برنامه وب تغیر بدی ، مثلا اگه از معماری چند لایه استفاده کرده باشی کافیه که تو لایه UI (البته در خوش بینانه ترین حالت) تغییر بدی.

sanay_esh
یک شنبه 24 دی 1391, 23:28 عصر
با سلام
در استفاده از wcf و وب سرویس هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه برای اینکه شما بتوانید از امکانات این تکنولوژی ها استفاده کنید ابتدا باید راه حل خود یا معماری خود را مشخص کنید

بعد برای پیاده سازی این سرویس میتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید

بنده شخصا از هر دو استفاده کردم ولی اگر با وب سرویس کار نکردید بهتر است ابتدا با آن آشنا شوید چرا که وب سرویس مقدمه ای برای WCF است.

در هر حال قدرتی که WCF دراختیار شما میده قابل مقایسه با وب سرویس نیست (اگر بخواهید باید کمی منتظر بمانید چون دارم یک آموزش برای راه اندازی WCF آماده میکنم )

ولی اگر جزو اون دسته از افرادی هستی که سرش درد میکنه برای راه اندازی سیستم هایی که باهاش آشنا نیستی به شما WCF رو پیشنهاد میکنم

بنده خودم از کتاب گام به گام با WCF (Windows Comunication Foundation step by step نوشته john sharp یاد گرفتم خیلی عالی هست