PDA

View Full Version : سوال: جای خالی مباحث مربوط به doctrine یا هر orm دیگه

mehdi_vatan
جمعه 08 دی 1391, 17:12 عصر
سلام دوستان
من با جستجو این دو کلمه (doctrine , orm ) در عناوین تالار php بیشتر از 2صفحه نتیجه برام نیومد که ابن نتایج هم که.... این همه در برنامه نویسی از قابلیت نگهداری و ...و استفاده از orm در برنامه های درگیر با داده ها (که اکثر برنامه های وب اینجوریند) صحبت میشه ولی در این تالار هیچ بحثی در این رابطه (منظورم orm)نیست در اینترنت هم با جستجوی بهترین orm برا php به doctrine میرسی ولی هیچ آموزش درست و حسابی در سایت های فارسی و نه انگلیسی پیدا نمیشه وحتی در خود سایت doctrine هم بعضی از مباحث مثل model first و database first و .. بعد از چند ماه هنوز مستند نشده .دلیل اینا که گفتم چیه آیا از روش دیگه ای استفاده میکنید آیا از orm دیگه ای استفاده میکنید آیا doctrine بی خاصیت شده .

hidensoft
جمعه 08 دی 1391, 18:57 عصر
سلام. نه من از داکترین استفاده می کنم همچین بی خاصیت هم نشده. مشکلی در رابطه با داکیومنت های داکترین هست. اونم اینکه مسئولینش زیاد به داکیومنت کردن کد اهمیت نمی دن. داکترین در واقع برای سیمفونی نوشته شده و اگر شما به سایت سیمفونی برید مطالب مورد نیاز برای داکترین در این فریم ورک به طور کامل موجوده اما در مورد استفاده جداگانه متاسفانه داکیومنت درست درمونی منتشر نشده.