PDA

View Full Version : ذخیره اطلاعات نمایش داده شده در دیتابیس

mahmood1000
دوشنبه 11 دی 1391, 15:37 عصر
سلام دوستان
نمیدونم سوالم رو دارم جای درستی مطرح میکنم یا نه اما واقعا نمیدونم کجا باید این سوال رو بپرسم. من ASP کار هستم. تازه اومدم سمت php
من یه فرم طراحی کردم که اطلاعات رو دریافت میکنه و بعد از زدن دکمه ارسال اطلاعات در صفحه دوم نمایش داده میشود. حالا میخوام در صفحه دوم یک دکمه قرار بدم که کاربر اگر اطلاعاتی رو که مشاهده میکنه در صورتی که مورد تایید قرار گرفته در دیتابیس ذخیره کنم و به صفحه سوم رفته و به کاربر پیغامی مبنی بر اینکه اطلاعات ذخیره شده است را نمایش بده.

ممنون میشم اگر رهنمایی کنید

Yuness Mehdian
سه شنبه 24 بهمن 1391, 22:42 عصر
سلام . دوست عزیز چند تا کار میتونی انجام بدی

1 - ارسال اطلاعات فرم به صفحه دوم با یکی از متد های post یا get و دریافت اون اطلاعات در صفحه دوم و قرار دادن مجدد اون اطلاعات در فرم نهایی که تو این روش در اصل داریم اطلاعات رو پاس میدیم به یک صفحه ی دیگه که اصلا روش خوبی نیست و اگه تو فرمتون عکس از کاربر بگیرید دردسر میشه و کلا استفاده از این روش توصیه نمیشه .

2 - استفاده از دو صفحه به جای سه صفحه . تو این روش شما با استفاده از javascript بعد از ورود اطلاعات توسط کاربر و کلیک روی دکمه ثبت فرم رو به حالت مخفی درمیارید و اطلاعات رو مجددا به یه شکل دیگه به کاربر نشون میدید (اطلاعاتی که کاربر تو input ها وارد کرده رو در قالب متن نشون بدید یا هر طور دیگه) . و دکمه ی ثبت نهایی رو اینجا باید از حالت مخفی در بیارید . و کاربر با انتخاب دکمه ی ثبت اون فرم رو submit کنید . و کاربر به صفحه ی دوم هدایت بشه

3 - استفاده از session ها . مال وقتیه که میخواید اطلاعات وارد شده کاربر از بین نرن و ثبت نهایی رو کاربر هر وقت دلش خواست انجام بده . از این مورد تو سبد خرید هم استفاده میشه . کاربر تو صفحه های مخلف می چرخه و سبدش رو پر میکنه و صفحه خرید نهایی میاد از متغیر های session میفهمه که سبد خرید مشتری چی توشه.

البته این نکته یادت نره که هر مساله ای رو شاید به چندین روش بشه حل کرد ولی برو سمت اونی که ساده تر، سریع تر، به صرفه تر و منطقی تره . موفق باشی