PDA

View Full Version : سوال: چگونه خطای صادر شده از خاصیت NullValue در DataTable را مدیریت کنیم؟ (با کد نویسی)

Parham.D
دوشنبه 11 دی 1391, 19:05 عصر
سلام،

من یک DataSet را با ویزارد ایجاد کردم که یک DataTable با DataColumn به نام ID دارد. خاصیت AllowDBNull این ID برابر با False هست که باعث میشه خاصیت NullValue آن به (Throw exception) ست شود. زمانی که در برنامه این ID خالی باشد، استثناء پرتاب شده و برنامه در فایل Program.CS متوقف میشود. سوال من اینجاست که چگونه میشه این استثناء رو مدیریت کرد که برنامه به طور کامل متوقف نشه و پیام دلخواه صادر بشه؟ میدونم که این استثناء از فایل DataSet.Designer.CS به طور خودکار کد میشه، آیا صحیح است که این فایل را دستکاری کرد؟ یا راه بهتری برای مدیریت آن وجود دارد؟

ممنون از راهنمایی شما . . .

HellisH
چهارشنبه 13 دی 1391, 09:25 صبح
توصیه شده و میشه که به هیچ عنوان به designer دست نزنید میتونید از try-catch استفاده کنید و در catch مدیریت کنید خطا رو

Parham.D
پنج شنبه 14 دی 1391, 07:21 صبح
نکته اینجاست که نمیدونم کجا Try Cache بزارم. برنامه من با BindingVanigator و BindingSource با این DateSet در ارتباط هست و برنامه در صورت بروز خطا در متد Main فایل Program.CS متوقف میشه. فکر کنم باید بیشتر در BindingSource جستجو کنم و Try Cache رو اونجا قرار بدم.