PDA

View Full Version : کمک و راهنمایی از دوستان جهت تکمیل پروژه برند!

shakilman
سه شنبه 12 دی 1391, 14:41 عصر
سلام دوستان.
من چند وقته که دارم یک برنامه برای شرکتی که اونجا مشغول هستم می نویسم.
ابتدا برنامه رو با نرم افزار Multimedia Builder تا حدودی تکمیل کردم ولی موقع اجرا در win7 به مشکل برخوردم و تصمیم گرفتم با #C بنویسم.
برنامه به این صورت است که برندهای موجود در شرکت مثل final , medisk , epoch و ... را باید در آن ثبت کنم و واحدهای مختلف در شرکت مثل بسته بندی،چاپ و فروش بتوانند آنها را مشاهده کنن.
اطلاعات مربوط به برند که باید در برنامه ثبت بشه شامل:
1- نام برند مثل Final
2- زیر برند مثل Color
3- نوع دیسک مثل CD,DVD+R,DVD-R,MINI-CD
4- گرید محصول مثل A,B,C
5- عکس دیسک(ممکن است 1عکس یا حداکثر 4عکس باشد)
6- عکس کارتن
7- عکس لیبل(ممکن است 1عکس یا حداکثر 4عکس باشد)
8- فایل اکسل مربوط به شناسنامه برند(یک فایل اکسل می باشد که در فولدر مربوط به آن برند ذخیره شده است«Product.xls»)
9- فایل اکسل مربوط به تغییرات برند(یک فایل اکسل که در فولدر مربوط به برند ذخیره شده استChange.xls)
چیزی که من نیاز دارم یک راهنمایی جامع و قدم به قدم است در مورد طراحی برنامه و دیتابیس و ذخیره اطلاعات در آن.همچنین گزارش گیری اطلاعات توسط واحدهای مختلف.(این یعنی همه چی دیگه)
به نظر دوستان من باید چکار کنم؟
یک عکس میذارم تا ذهنیت از کاری که قراره انجام بدم به دست بیاد.
http://upload.tehran98.com/img1/vwja2at820nxp9k6r05.jpg
نام برند و زیر برند به صورت textbox
نوع و گرید combobox
عکس دیسک و کارتن و لیبل هم picturebox
فایلهای اکسل هم فقط مسیرشون رو در دیتابیس ذخیره میکنم ولی نمیدونم چجوری فراخوانی کنم .
به نظر دوستان اصلا این نوع اضافه کردن فایل و عکس به دیتابیس مشکل به وجود نمیاره؟
باید به چه شکل ارتباط بر قرار بشه که وقتی یک واحد خواست برند final رو ببینه بعد از جستجوی نام برند
بتونه عکسهای مربوط به اون و فایلهای اکسل رو هم ببینه.
در ضمن تعداد برندها حدود 100 مورد می باشد که با توجه به بعضی از برندها که زیر برند دارند این عدد به 300 مورد می رسد.
پیشاپیش از همه ی دوستان و اساتید محترم که افتخار دادند و درخواست من را خواندند تشکر می کنم و دست تک تکشان را به گرمی می فشارم.:قلب:
بعد از تکمیل این پروژه با یاری دوستان قول میدم که سورس آن را در اختیار همه قرار بدم.
به قول دوستان زکات علم نشر آن است.:لبخندساده:

hakim22
سه شنبه 12 دی 1391, 14:50 عصر
به نظر من خیلی قشنگتر و تمیز تر میشه اگر با WPF بنویسید .
اینکه شما چطوری اطلاعات رو نمایش بدید و ... که در یک بحث جا نمیشه . مورد به مورد باید بررسی بشه .

shakilman
سه شنبه 12 دی 1391, 15:02 عصر
به نظر من خیلی قشنگتر و تمیز تر میشه اگر با WPF بنویسید .
اینکه شما چطوری اطلاعات رو نمایش بدید و ... که در یک بحث جا نمیشه . مورد به مورد باید بررسی بشه .

WPF رو بلد نیستم(راستش #C رو هم مبتدی هستم)
با نظر شما موافقم که باید قدم به قدم پیش برم ولی خواستم اول دوستان کلیات کار رو بدونن تا دقیق تر راهنمایی کنن.
به نظر شما از کجا باید شروع کنم و چجوری پیش برم؟(پشتکارم خوبه و علاقه مند به یادگیری هستم):چشمک:

hakim22
سه شنبه 12 دی 1391, 15:12 عصر
پیشنهاد می کنم که نرم افزار Expression Blend رو نصب کنید ( مجموعه ی نرم افزار های لرد و ... یا اینترنت )
WPF زبانش همون C# است و اتفاقا مبتدی هم کافی است. کاری که خیلی خوب انجام می دهد طراحی محیط گرافیکی زیباست .
شاید یک Multimedia Builder جدید و امروزی باشد. (البته خیلی خیلی پیشرفته است !)

شما نیاز به DataBase ندارید. برنامه نویسی این پروژه هم سنگین نیست و همون مبتدی کافی است.
بیشتر از همه شما به یک سلیقه ی خوب نیاز دارید. در Expression Blend هدف این بوده که گوی رو بدهند دست طراح ها و از حجم کد نویسی کمتر کنند.

یک امتحانی بکنید .

shakilman
سه شنبه 12 دی 1391, 15:17 عصر
پیشنهاد می کنم که نرم افزار Expression Blend رو نصب کنید

یک امتحانی بکنید .

حتما دوست عزیز!
ممنون از نظر شما!

shakilman
سه شنبه 12 دی 1391, 15:33 عصر
شما نیاز به DataBase ندارید. برنامه نویسی این پروژه هم سنگین نیست و همون مبتدی کافی است.

برنامه هایی که با Blend نوشته میشه از روی شبکه هم قابل دسترسی هستن؟

hakim22
سه شنبه 12 دی 1391, 16:07 عصر
خروجی برنامه ی Blend همان خروجی برنامه #C است. یعنی یک فایل Exe تولید می کند ( در صورتی که با WPF کار کنید)

اگر خروجی بجای WPF از Silverlight استفاده کنید میشود آن را به راحتی روی وب منتشر کرد. Silverlight مثل Flash است. قابلیت های زیادی برای انمیشن سازی و گرافیک های زیبای دو بعدی و سه بعدی دارد با توجه به اینکه میشود با #C برای آن کد نوشت. (برای بعضی کارها و اگر ها و حلقه ها لازم میشود)

برای نمایش Silverlight نیاز به نصب یک فایل 4 مگابایتی است (مثل فلش پلیر) که به راحتی صورت می گیرد و از نسخه های آینده ی ویندوز همراه آن نیز نصب خواهد شد.

سری هم به سایت مایکروسافت بزنید و نمونه های Silverlight را مشاهده کنید !