PDA

View Full Version : اتوماسیون اداری یک سازمان (تحت وب / تحت دات نت)

sam.iran67
سه شنبه 12 دی 1391, 15:32 عصر
سلام.از دوستان خواهش می کنم در مورد این تایپیک اگر صاحب نظر هستند لطفی بکنن.
می خواهم برای یک سازمان اتوماسیون اداری بنویسم اما دچار شک و تردید شدم که چطور بنویسم.
تحت وب یا تحت ویندوز یا اصطلاحا دات نت.

اگر تحت وب بنویسم بهتره که با php باشه یا asp.net ؟یه مشکلی هست که اگر php هم بنویسم اپن سورس هست و .... در عوض سرعت مناسب ، راحتی توسعه وابسته نبودن به سیستم عامل هست برای این سازمان هم خوبه چون روند اپدیت شدن این سازمان خیلی کند هست هنوز از اکس پی و افیس 2003 استفاده میکنن.اگر بخوام از سی شارپ استفاده کنم چطور ؟
از طرفی برای سوکت پروگرمینک راحت تر هست و از طرفی نصب کردن sqlserver روی اون سیستم های داغون کار حضرت فیله !

این تاپیک رو در بخش سی شارپ هم گذاشتم.

Tarragon
سه شنبه 12 دی 1391, 16:01 عصر
کی گفته PHP متن باز هست؟
شما با ioncube loader 7 به بالا انکدش کنید دیگه هیچ کس دستش بهش نمی رسه

sam.iran67
سه شنبه 12 دی 1391, 16:12 عصر
با تشکر از توجه شما جنابamin0256 (http://barnamenevis.org/member.php?235166-amin0256)
حالا خود شما چی پیشنهاد میکنید.البته یکی از اهداف من افزودن این پروژه به رزومه خودم هست.میخوام همه چی تموم باشه و تو بازار کار بشه روش حساب کرد.

parsboy
سه شنبه 12 دی 1391, 16:20 عصر
سلام دوست عزیز به نظر من با php بنویسی خیلی بهتره و دستت بازه تا اینکه با زبان های دیگه

Tarragon
سه شنبه 12 دی 1391, 16:30 عصر
بنظر من PHP از همه بهتره .

nsco_nsco
سه شنبه 12 دی 1391, 16:32 عصر
سلام
وقتت رو تلف نکن با پی اچ پی بنویس بهتره تحقیقات قبلا به عمل اومده موفق باشید

sam.iran67
سه شنبه 12 دی 1391, 16:45 عصر
اگه انکد بشه روی سرور مشکلی پیش نمیاد.من تا حالا با انکد کردن سورس کار نکردم

parsboy
سه شنبه 12 دی 1391, 17:24 عصر
بشه مشگلی نداره که عزیزم مشگل به وجود میاد حتما یه راهی داره برو باphp بزن از همه لحاظ حساب کنی بهتره

MRmoon
سه شنبه 12 دی 1391, 19:24 عصر
فقط اگه انکد کنی رو لوکال جواب نمیده:لبخند: بعد با ioncube loader 7به بالا امکد کن که ورژن های پایین ترش دیکد میشن

hidensoft
سه شنبه 12 دی 1391, 22:41 عصر
تحت وب یا تحت ویندوز یا اصطلاحا دات نت.
خب من تا همینجاش خوندم متوجه عمق فاجعه شدم! شما چی می دونی از دات‌نت ؟ شما کجا خوندی که تحت ویندوز رو می شه اصطلاحا تحت دات‌نت قلم داد کرد ؟

یه مشکلی هست که اگر php هم بنویسم اپن سورس هست و ....
خب اوپن سورسه ؟ خب چی الان ؟ این ... یعنی چی ؟ طرف view source می زنه کد شمارو میبینه ؟ یا چی ؟

در عوض سرعت مناسب ، راحتی توسعه وابسته نبودن به سیستم عامل هست برای این سازمان هم خوبه چون روند اپدیت شدن این سازمان خیلی کند هست هنوز از اکس پی و افیس 2003 استفاده میکنن.
کدوم نرم افزار تحت وبی وابسته به سیستم عامل کاربر هستش ؟ دیدید یا شنیدید ؟ اصن شما بگو ویندوز ۹۵. نرم افزار باید توی سرور اجرا بشه کاربر فقط نیاز به یک مرورگر داره. اصن مهم نی که آفیس داره یا نه. مثلا دیدید تا به حال برید به یه سایتی بگه شما آفیست قدیمیه برو آپدیت کن بیا ؟

اگر بخوام از سی شارپ استفاده کنم چطور ؟
با توجه به این سوالاتی که شما پرسیدی من توصیه می کنم سمت دات‌نت و اینا نرو. حالا اگر خواستی بری برو دیگه.

ز طرفی برای سوکت پروگرمینک راحت تر هست و از طرفی نصب کردن sqlserver روی اون سیستم های داغون کار حضرت فیله !
نه ربطی نداره. سوکت پروگرمینگ هیچم سخت نیست شاید یه سری امکانات نسبت به دات‌نت کمتر داشته باشه php اما مطمئنا سخت تر نیست. در مورد SQL Server هم گفتم نیاز نیست رو سیستم هر نفر نصبش کنی اگر قراره نرم افزار تحت وب باشه. می تونی از mysql یا mongodb یا sqlite بسته به سطح نیازت استفاده کنی.

کی گفته PHP متن باز هست؟
جاااااان ؟ php متن بستست ؟ آیا ؟ من الان میگم متن بازه. شاید نیست ! شما دقیقا منظورت از متن باز چیه ؟ احتمالا open source که منظورت نیست ؟ چون دیگه صفحه اصلی خود php.net یا حتی ویکی‌پدیا هم برید نوشته که متن بازه. البته شاید شما منظورت خود php هم نیست. منظورت این کد هاییه که شما می نویسی و php اجراش می کنه. خب اگر شما اینارو کامپایل می کنی و مثلا می شن exe. فایل هاتون آره اینا متن باز نیستن. ولی می کنی همچین کاریو ؟ سورس رو آپلود می کنید روی سرور درسته ؟ خب حالا من نمی دونم شاید یه کار خاصی می کنید که من ازش سر در نمیارم.

شما با ioncube loader 7 به بالا انکدش کنید دیگه هیچ کس دستش بهش نمی رسه
هرچند من فکر نکنم مشکل این دوستمون کد کردن باشه اما Encode کردن اسکریپت‌ ‌پی‌اچ‌پی به منزله متن بسته شدنش نیست.
البته این دوستمون گفته که حتما با نسخه ۷ اینکارو بکن که نسخه های پایین تر دی‌کد می شن ! من فکر کنم نسخه ۸ که بیاد این نسخه ۷ هم دی‌کودرش بیاد به هر حال. کاره دیگه پیش میاد.

به نظر من بهتره شما یه مقدار اول بیشتر بخونی مطالعه کنی در مورد تفاوت وب‌ و دسکتاپ. تفاوت های دات‌نت و پی‌اچ‌پی. بعد اگر تصمیم گرفتی که کار رو با پی‌اچ‌پی انجام بدی اگر می خوای درآمدی داشته باشید که خودتون یه جوری سر و همش کنید بره دیگه. مشتری هم معمولا فقط می خواد کارش راه بیوفته. اما اگه نه و می خواید یه کار خوب از آب در‌بیاد و کیفیت و کارایی سیستم براتون مهمه به نظر من بهتره کار رو به یه نفر آدم حرفه ای واگذار کنید چون نوشتن یه اوتوماسیون اداری اونم برای یک سازمان چه تحت وب چه تحت دسکتاپ برای یه تازه کار کار بسیار سخت و طاقت فرسایی است و احتمالا آخر سر بزنی کامپیوتر بشکونی بلند شی بری بگی آقا من اصن نخواستم اینم پولتون. ولی خب اگه یه چند ماهی کار کنی یه مقدار بیشتر آشنا بشی با برنامه نویسی شی‌گرا و موتور های قالب و ام‌وی‌سی و اینجور چیزا مطمئنا می تونی یه کار بهتر رو ارائه بدی و یه نمونه کار خوب بشه برات. البته این چیزایی که گفتم نظر منه یهو دیدی شما رفتی تنهایی گوگل رو هم نوشتی اومدی .. کاره دیگه.
در مورد اوپن سورس و اینا هم نترس اتفاقی پیش نمیاد نوشتن کد با دات‌نت تضمین لو نرفتن کد نیست ! کد های دات‌نت هم زیاد گذاشتن برا دانلود سرچ کنی هست. این ... رو هم بگی بیشتر می تونم کمکت کنم اگر احتمالا جایی رو بد متوجه شدی یا درست بهت نگفتن. کاره دیگه :دی

آقا من خواهش می کنم ازتون اینجوری حرف نزنید. وقتی نمی دونید در موردش صحبت نکنید آقا شمارو نمی‌گیرن بکشن که چرا جواب ندادی. آخه یعنی چی پی‌آچ‌پی اوپن سورس نیست. می خندن به آدم. خواهش می کنم تحقیق کنید. بررسی کنید. سوال بپرسید. گوگل هست این همه امکانات اینترنت 128 کیلوبایت! تصور کن ! دوشواری نداره که! البته این دوستمون هم تنها نیستا ! من زیاد دارم میبینم توی این انجمن همینجوری رو هوا فاز میدن به بقیه که آی مثلا پی‌اچ‌پی اوپن سورس نیست :دی ! البته شما ناراحت نباش از من. من باید این حرفارو بگم اینجا فردا یه جایی یه همچین حرفی نزنی برا خودت بد می‌شه. از آقای مدیر هم که نگم دیگه دلم خونه :دی شوخی کردم :دی خون نیست :دی.

MMSHFE
چهارشنبه 13 دی 1391, 00:11 صبح
ضمن تشکر از نظر دوستان، چند مورد رو لازم دیدم اشاره کنم (البته بیشتر بعنوان جمع بندی) :
1- PHP یک زبان کاملاً Open Source هست. معنای این حرف اینه که سورس کد خود PHP ازطریق سایتش قابل دریافته و میتونید با دریافت و تغییر و کامپایل مجددش، PHP سفارشی خودتون رو بسازین، نه اینکه سورس کدهای شما رو هرکی از راه رسید بتونه ببینه.
2- تحت ویندوز اصلاً به معنای تحت دات نت نیست. NET Framework. یکی از ابزارهای توسعه نرم افزار تحت ویندوز هست که با کمک اون میتونید با زبانهای #C و VB.NET و... برنامه بنویسید ولی تنها بستر موجود نیست و J2EE و Delphi و... نمونه های قدرتمند دیگری هستن که توی این بستر وجود دارن.
3- اگه قراره تحت وب کار کنید، تنها چیزی که اهمیت داره، امکانات سرور هست و کلاینت قرار نیست هیچ نرم افزار یا سخت افزار خاصی داشته باشه. فقط یک مرورگر برای استفاده کافیه. البته اگه خوب طراحی کرده باشین و همه کارهای اساسی سمت سرور انجام بشه نه اینکه مثلاً با ActiveX و... بخواین از امکانات کلاینت برای انجام کارها استفاده کنید.
4- اگه اصول امنیتی رو رعایت کنید، حتی کد خام شما که Encode نشده هم نمیتونه لو بره. اینهمه سایت توی دنیا هستن که تقریباً میشه گفت زیر 1٪ اونها دارن Encode میکنن. کلاً Encode سرعت رو میاره پایین و اصلاً هم کسی نمیتونه ادعا کنه که هرگز قابل Decodeشدن نیست. علت این ادعا هم اینه که PHP تفسیری هست و درهرحال باید کد خام تحویلش داده بشه تا تفسیرش کنه. بنابراین نهایتاً خیلی هم که عالی کدگذاری شده باشه، با یکسری شنودهای حرفه ای Packetها میشه اطلاعات رو بدست آورد. مگه اینکه کلاً PHP رو تغییر بدین و بصورت کامپایلی درش بیارین که اونهم راه رمزگشایی داره. البته این مشکل فقط درمورد PHP نیست ها! ASP.NET هم با کمی زحمت قابل رمزگشایی هست. حتی Obfuscateهای شناخته شده ای هم وجود دارن که Crack شدن. بنابراین توصیه من به شما اینه که به Performance سیستم طراحی شده فکر کنید و تنظیمات امنیتی سرور رو برقرار کنید (مثلاً سرور اختصاصی بگیرین و خوب Config کنید و...) و خیالتون از لحاظ سرقت کدها راحت باشه.
5- جناب hiddensoft همه حرفهاتون خوب و دلنشین بود ولی تهش نفهمیدم چطور با ترکیب مباحث گفته شده، به من رسیدین! اون قسمت آخر رو متوجه نشدم. ممنون میشم اگه توضیح بدین. :چشمک:

shahriyar3
چهارشنبه 13 دی 1391, 00:44 صبح
خارجی ها فروم دارن ما هم فروم داریم . آدم میره stackoverflow تاپیک ها رو میبینه میاد اینجا هم تاپیک میبینه
اینجا راجب اوپن سورس بودن و اوپن سورس نبودن زبان بحث های طولانی میشه اونجا آدم به هر تاپیکی نگاه میکنه میتونه یه مطلب جدید یاد بگیره
آقای شهرکی که اصلا جواب نمیده میل هاشو میاد اینجا هم پست میزاره عوض اینکه بره یه پست مفید بزاره آدم یه چیزی یاد بگیره میاد راجب open source توضیحات جامع میده!!
-------------------------------------------------
در ادامه توضیحات دوستان open source یعنی منبع باز میتونید آسفالتش کنید یا قیر بپاشید روش که منبع بسته بشه!! :قهقهه:

MMSHFE
چهارشنبه 13 دی 1391, 00:51 صبح
دوست گرامی، وقتی دوستان لطف میکنن ازطریق ایمیل میخوان پروژه براشون انجام بدم، چه انتظاری دارین؟ اگه احساس میکنید مطالب این تاپیک برای شما مفید نیست، هیچکس شما رو مجبور به مطالعه اونها نکرده. شما هم اگه معتقدین تالارهای دیگه مفیدتر هستن، میتونید از مطالب اونها استفاده کنید و درصورت تمایل، ترجمه اون مطالب رو در اینجا برای استفاده سایر دوستانتون بگذارین. توضیحی هم که درمورد Open Source دادین فکر نمیکنم مفید باشه. درصورت تکرار چنین مطالبی، مطابق قوانین برخورد خواهد شد. نه تنها با شما، بلکه با هرکدوم از کاربران و اعضای محترم این تالار (منجمله خودم).
ضمناً چرا همیشه منتظرین بقیه پست بگذارن شما یاد بگیرین؟ چرا یکبار تلاش نمیکنید قضیه برعکس باشه و سایرین از دانش شما بهره مند بشن؟
موفق باشید.

shahriyar3
چهارشنبه 13 دی 1391, 01:09 صبح
دوست گرامی، وقتی دوستان لطف میکنن ازطریق ایمیل میخوان پروژه براشون انجام بدم، چه انتظاری دارین؟ اگه احساس میکنید مطالب این تاپیک برای شما مفید نیست، هیچکس شما رو مجبور به مطالعه اونها نکرده. شما هم اگه معتقدین تالارهای دیگه مفیدتر هستن، میتونید از مطالب اونها استفاده کنید و درصورت تمایل، ترجمه اون مطالب رو در اینجا برای استفاده سایر دوستانتون بگذارین. توضیحی هم که درمورد Open Source دادین فکر نمیکنم مفید باشه. درصورت تکرار چنین مطالبی، مطابق قوانین برخورد خواهد شد. نه تنها با شما، بلکه با هرکدوم از کاربران و اعضای محترم این تالار (منجمله خودم).
ضمناً چرا همیشه منتظرین بقیه پست بگذارن شما یاد بگیرین؟ چرا یکبار تلاش نمیکنید قضیه برعکس باشه و سایرین از دانش شما بهره مند بشن؟
موفق باشید.
خیلی تند رفتی آقای شهرکی
کسی منو مجبور نکرده ولی من هم ایرانی هستم و عضو این انجمن و این مقایسه ای که کردم یه جوری بین جامعه خودمون بود با خارجی ها
شما بهتر میدونید با هم چین تاپیک هائی تو اون انجمن ها چیکار میکنند ولی اینجا بر عکسه وقتی کسی سئوال اشتباه میپرسه تازه جواب ها بهش بیشتر میشه
این درست نیست کسی که سئوالش اشتباهه باید سئوالش حذف بشه بره سئوال درست بنویسه که یه جواب مفید بهش داده بشه
منظور من از سطح تاپیک ها هم این نیست که حتما باید راجب قسمت Advance برنامه نویسی صحبت بشه منظورم این بود که سطح تاپیک واقعا علمی باشه
سئوال درست پرسیده بشه جواب مفید داده بشه
من وقت ندارم اینجا فعالیت کنم کلا تو هیچ فرومی فعالیت خاصی ندارم مگر اینکه بر حسب نیاز بخوام از مطلبی استفاده کنم وگرنه وقتم آزاد بود خوشحال میشدم کمک کنم به بالاتر رفتن سطح علمی ایرانی ها

hidensoft
چهارشنبه 13 دی 1391, 02:54 صبح
5- جناب hiddensoft همه حرفهاتون خوب و دلنشین بود ولی تهش نفهمیدم چطور با ترکیب مباحث گفته شده، به من رسیدین! اون قسمت آخر رو متوجه نشدم. ممنون میشم اگه توضیح بدین.
شوخی بود دیگه :دی ندیدی دانش آموزا نمرشون کم می شه مادر پدرا می رن سراغ معلما ؟ :دی

خارجی ها فروم دارن ما هم فروم داریم . آدم میره stackoverflow تاپیک ها رو میبینه میاد اینجا هم تاپیک میبینه
تو استک مگه تاپیک هم هست ؟ نبودا ! ساختن جدیدا ؟‌:دی

در ادامه توضیحات دوستان open source یعنی منبع باز میتونید آسفالتش کنید یا قیر بپاشید روش که منبع بسته بشه!!
یاح یاح یاح

روی هم رفته من فقط می خواستم این تاپیک ایجاد کنم که از ۲ پست اخیر شما که به این تاپیک کمک بسزایی کرد تشکر کنم و ای کاش مثل شما بیشتر بود ما بیشتر شبیه خارجی ها می شدیم هر چی می خوندیم یه چی یاد میگرفتیم!
البته من با شما هم موافقم در مورد قفل کردن یا حذف کردن تاپیک هایی که به اشتباه ایجاد می شن ولی اگه می شد در مورد تاپیک های بی ربط و اسپم هم همین اتفاق بیوفته خیلی خوب بود. مرسی به هر حال :دی

Unique
چهارشنبه 13 دی 1391, 03:24 صبح
پست اول امشب بود باز کردم ! چرا به جون هم میپرید !؟ این دوستمون دیگه جرات نمیکنه بیاد پست بگذاره ! اینطوری همه فراری میشن !
وقتی یک نفر میاد مطلبی را میپرسه یادمون باشه فقط جواب اون را نمیدیم بلکه داریم جوابی میدیم که ممکنه خیلی از افراد دیگه هم بیان بخونن ، مقایسه کردن اینجا با stackoverflow هم کار اشتباهیه چون از جنس هم نیستند ! تازه سوالات چرت و پرت هم توی اونجا زیاد پیدا میشه (همینطور سوالات تکراری) اما منبع بسیار پرباری هستش ! یادمون باشه همه دوستانی که توی این انجمن میان حرفه ای نیستن و خیلی ممکنه تازه شروع کرده باشند یا آماتور و نیمه حرفه ای باشن ! پس ممکنه اشتباه بکنن ! و مطلبی را بد متوجه شده باشن ! بهتره به جای سر و کله زدن با همدیگه جوابی بدیم که وقتی یک نفر topic را میخونه یه چیزی یاد بگیره !

جناب sam هر application کاربردی را میشه هم تحت وب و هم desktop پیاده سازی کرد ! مخصوصا شما که انگار همشون را بلدین. اما این فقط ملاک نیست ،خیلی ملاک های دیگه وجود داره مثلا نرم افزار هلو تحت وب به درد کسی نمیخوره ! نه اینکه نشه نوشت بلکه نه بستر براش مناسبه و نه امکان فروش و copyright برای اونها وجود داره ! نرم افزار های اتوماسیون اداری معمولا تحت desktop نوشته میشوند به خیلی خیلی از دلایل و همونطور که دوستمون گفتن قرار هم نیست با net. نوشته بشند ! چه بسا بازار در دست دلفی کار ها هستشو سهیم هم به j2ee میرسه و همینطور net. !

به نظر من وسواس شما روی زبونه نه application و شرایط ، باید دید اون سازمان شما چه نیازمندی هایی داره بعد برای برنامه نوشت !

امیدوارم کسی از حرف های من دلخور نشده باشه ./

Tarragon
چهارشنبه 13 دی 1391, 08:37 صبح
دوستان عزیز دو بحث
1- منظور من از متن باز یا همون Open source اینه که هر کسی با باز صفحه شما نمی تونه سورس اصلی رو ببینی ( مثلا شما نمی تونی با باز کردن این صفحه سورس ویبولتین رو برداری)
2- لطفا از بحث خارج نشید sam.iran67 جان ، دلبندم برو با همون PHP بنویس .

hidensoft
چهارشنبه 13 دی 1391, 15:37 عصر
1- منظور من از متن باز یا همون Open source اینه که هر کسی با باز صفحه شما نمی تونه سورس اصلی رو ببینی ( مثلا شما نمی تونی با باز کردن این صفحه سورس ویبولتین رو برداری)
خب شما منظورت اشتباست. این یه همچین تفکری از اوپن سورسه اشتباه. جالب اینجاست که این همه توضیح ! بعد دوباره میای می گی من منظورم اینه اصن.
یه مطالعه ای اینجا (http://opensource.org) داشته باش. نظرت عوض می شه.

MMSHFE
چهارشنبه 13 دی 1391, 16:06 عصر
خیلی تند رفتی آقای شهرکی
تند نرفتم دوست عزیز، شما توی بحثی که اصلاً به بنده ارتباطی نداره، یکهو اسم من رو میارین و اونهم بصورت گلایه که چرا به سؤالات سطح مبتدی و متوسط دوستان جواب میدم و انتظار دارین یادآوری نکنم که خود شما هم زمانی در همین سطح بودین؟ اگه قرار باشه همه فقط سؤال حرفه ایها رو جواب بدیم و یا اگه سؤالی خوب مطرح نشده باشه، فوراً تاپیک رو حذف کنیم، اونوقت چطور باید این افراد پیشرفت کنن؟ اونهم توی جامعه ای مثل کشور ما که یه کتاب مرجع و درست و حسابی هم به زبان فارسی گیر نمیاد؟

کسی منو مجبور نکرده ولی من هم ایرانی هستم و عضو این انجمن و این مقایسه ای که کردم یه جوری بین جامعه خودمون بود با خارجی ها
این مقایسه، قیاس مع الفارق هست و اساساً اشتباهه. مقایسه ایران با سایر کشورها وقتی درسته که زیرساختهای آموزشی ما هم مثل اونها باشه. مثلاً توی برخی کشورها مهندسی زبان C داریم یعنی طرف 4 سال فقط C میخونه اما توی ایران کل C رو توی یک ترم میخوان درس بدن و اونهم فقط در حد چندتا برنامه لیست پیوندی و فهرست اسامی دانشجویان و خیلی اگه هنر کنن، برنامه ماشین حساب پیش میرن. خوب نکنه با این شرایط انتظار دارین اینجا توی تالار PHP بیان درمورد کاربرد OpenGL و ساخت تصاویر سه بعدی توسط اون با کمک PHP صحبت کنن؟!

این درست نیست کسی که سئوالش اشتباهه باید سئوالش حذف بشه بره سئوال درست بنویسه که یه جواب مفید بهش داده بشه
سیاست بنده در مدیریت این تالار اینه که به همه فضای مطرح کردن مشکلات و سؤالاتشون رو بصورت آزاد و بدون خجالت کشیدن بدم. حالا اگه سؤال تکراری و ساده بود یا بالعکس اینقدر سخت بود که کسی بلد نبود، اونوقت به مراجع مناسبش راهنمایی میکنیم یا اصلاً بی جواب میمونه ولی بهتر از اینه که افراد اصلاً جرأت نکنن سؤالشون رو بپرسن مبادا کسی مسخره کنه.

منظور من از سطح تاپیک ها هم این نیست که حتما باید راجب قسمت Advance برنامه نویسی صحبت بشه منظورم این بود که سطح تاپیک واقعا علمی باشه
ممنون میشم تعریف دقیقتون رو از سطح علمی بیان کنید. یا حداقل معیارهایی که طبق اونها به این نتیجه رسیدین که مباحث این تالار علمی نیست رو مطرح کنید.

من وقت ندارم اینجا فعالیت کنم کلا تو هیچ فرومی فعالیت خاصی ندارم مگر اینکه بر حسب نیاز بخوام از مطلبی استفاده کنم وگرنه وقتم آزاد بود خوشحال میشدم کمک کنم به بالاتر رفتن سطح علمی ایرانی ها
ممنون از اینکه به فکر دوستانتون هستین ولی باور کنید من هم وقت زیادی ندارم ولی از خواب و... میزنم تا کمی از اطلاعات اندکم رو بتونم با بقیه به اشتراک بگذارم.

Unique
چهارشنبه 13 دی 1391, 16:34 عصر
نظور من از متن باز یا همون Open source اینه که هر کسی با باز صفحه شما نمی تونه سورس اصلی رو ببینی ( مثلا شما نمی تونی با باز کردن این صفحه سورس ویبولتین رو برداری)

دوست عزیز وقتی کسی سورس صفحه یعنی HTML را میبینه داره خروجی php را مشاهده میکنه ! وگرنه موضوع open source یه چیزه دیگست.
مثلا شما میتونید source یک اسکریپت php را تبدیل به فایل اجرایی و زبان ماشین کنین و به دست آوردن سورس اصلی هم به این آسونی ها نیست اما باز هم php را open source میبینیم ! open source در معنای عام معنیش اینه که سورس اصلی زبان php در اختیار همه هست و همه میتونن توسعه بدنش.

منظور sam فکرکنم امنیت سورس هست که آخرش باید اون را در اهتیار کارفرما قرار بده اگه بخواد با php کار کنه ، مگه اینکه بگذاره روی اینترنت (که این کار دور از شرافت هستش چون اون کارفرما هزینه تولیدش را داده و اومدیم یه روز شما نتونستی بهش هاست و غیره بدی ! اون بدبخت چیکار کنه ؟! شما مجبوری بیای روی شبکه محلیش نصب کنی که در آخر سورس شما لو میره)

به همین خاطر معمولا نرم افزار های اداری تحت desktop اجرا میشوند که امنیت سورس به شکل قابل ملاحظه ای حفظ بشه.

sam.iran67
پنج شنبه 14 دی 1391, 14:44 عصر
با تشکر از جنابUnique (http://barnamenevis.org/member.php?11933-Unique)
برخودم لازم می دونم که از احترام و توجه شما تشکر کنم.اما از دوستان دیگه گلایه دارم .راستش والا بلا من خودم می دونم که کد php در سمت کلاینت به HTML تبدیل میشه .منظورم از امنیت سورس همین بود که بالاخره مادام العمر که سورس دست من نیست و درواقع باید یه روزی این سورس اصلی تحویل مشتری بشه.حتی باید یه مدت به صورت ازمایشی روی لوکال یکی از کامپیوتر های سازمان کارهای اون بخش تست بشه .

اما اگه گفتم که تحت ویندوز اصطلاحا تحت دات نت م منظورم این بودکه زبان غالب در برنامه نویسی ویندوزی محصولات مایکروسافت یعنی تکنولوژی دات نت است .بنده خودم میدونم که هم میشه با جاوا و هم با دلفی تحت ویندوز نوشت.متاسفم که عده ای به جای جواب دادن دنبال غلط املایی هستن.

هدف اصلی من رسیدن به یک زبان مناسب برای نوشتن این اتوماسیون بود.
- سرعت تولید و توسعه خوب
- امنیت که حقوق من به عنوان برنامه نویس تا حد خوبی حفظ بشه
- راحتی کاربر چون بالاخره باید گزارش هایی در قالب محصولات مایکروسافت از قبیل پاورپوینت ، ورد، اکسل و همچنین فایل Pdf تهیه کنه.که میدونم با php هم میشه ولی کمی زمان باید صرف کرد.

Unique
پنج شنبه 14 دی 1391, 16:07 عصر
دوست عزیز ، خیلی از افرادی که جواب شما را دادند بسیار قدیمی تر و با دانش تر از من هستند و امیدوارم شما و هیچ شخص دیگه ای موضوع را به دل نگیرین و توی این انجمن فعالیت کنید.

در مورد اهدافتون هم :
سرعت تولید و توسعه خوب (کلا به مهارت اشخاص و گروه بر میگرده و این دلیل نمیشه که مثلا چون asp net. یا delphi دارای IDE های خیلی قوی هستند پس سرعت توسعه در اونها بیشتره)

امنیت که حقوق من به عنوان برنامه نویس تا حد خوبی حفظ بشه (اگه دنبال حق کپی رایت هستین بهتره از زبان هایی که به زبان ماشین compile میشن استفاده کنید ، مثل C یا دلفی و یا زبان میانی مثل net.)

راحتی کاربر چون بالاخره باید گزارش هایی در قالب محصولات مایکروسافت از قبیل پاورپوینت ، ورد، اکسل و همچنین فایل Pdf تهیه کنه. (راحتی کاربر فکر نکنم ربطی به این خروجی ها و گزارش ها داشته باشه ، اما معمولا کار با نرم افزار های Desktop راحت تره اما وب Based به شرطی که در محیط اینترنت باشه سطح دسترسی بسیار قدرتمندی را میده)