PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن Icon به Resource کنترل شخصی (UserControl)

gilsoft
دوشنبه 18 دی 1391, 00:30 صبح
سلام دوستان

من یک کنترل (از نوع UserControl) نوشتم ... که این کنترل 2تا آیکن داره ... که در حال حاضر این آیکن ها در Project Manager > Resource ذخیره شده اند

مشکل من اینه که : هر وقت این کنترل رو تو پروِژه (Solution) های دیگه استفاده میکنم .. حتما باید یادم باشه که اون 2تا آیکن هم به اون پروژه های جدید اضافه کنم :افسرده:

حالا سوالم اینه که : راهی هست که این آکن ها رو به Resource خوده کنترل اضافه کنم (تا مجبور به Copy/Paste او آیکن ها نباشم) ؟ :متفکر:

ha88an
دوشنبه 18 دی 1391, 08:13 صبح
http://www.axgig.com/images/67097678068095282718.png

نحوه استفادش هم به این صورته
Me.Icon = My.Resources.tank1

gilsoft
سه شنبه 19 دی 1391, 03:09 صبح
من یک کنترل (از نوع UserControl) نوشتم ... که این کنترل 2تا آیکن داره ... که در حال حاضر این آیکن ها در Project Manager > Resource ذخیره شده اند
سلام دوست عزیز

این که همون Resource Manager پروژه ی خودمونه ! :افسرده:

مشکل من اینه که : هر وقت این کنترل رو تو پروِژه (Solution) های دیگه استفاده میکنم .. حتما باید یادم باشه که اون 2تا آیکن هم به اون پروژه های جدید اضافه کنم

حالا سوالم اینه که : راهی هست که این آکن ها رو به Resource خوده کنترل اضافه کنم (تا مجبور به Copy/Paste او آیکن ها نباشم) ؟

likemoon
سه شنبه 19 دی 1391, 17:13 عصر
خب طبیعیه که اگه فقط کنترل ها رو جابه جا میکنید آیکنها جابه جا نمی شند چون در پوشه ی ریسورس کل برنامه ذخیره شدن نه در خود کنترل ها

ROSTAM2
جمعه 11 آذر 1401, 08:33 صبح
سلام به همه.
توی یوزر کنترل چندتا کلید تول استریپ داریم که می خوایم تصویر ریسورس خود اون یوزر کنترل داشته باشه.
154316

در اصل بصورات پیشفرض به همین صورت هست، پس تنها کاری که باید بکنیم تغییر تصویر در ریسورس هست.
از نوار ابزار Solution Explorer کلید ShowAllFiles رو فعال و از زیر مجموعه یوزر کنترل فایل ریسورس رو انتخاب و دابل کلیک تصاویر اونحاست:
154317

خلاصه از منوی Add Resource تصاویر رو اضافه کرده و نام شیء و خصوصیت Image با یک نقطه از هم جدا می کنیم برای نام ریسورس و خصوصیت Presistance رو Embeded in .resx...

تذکر: فایل ریسورس اصلی باید حذف بشه.

154318

با ریفرش دیزاینر تصویر نمایش داده می شه.
154319