PDA

View Full Version : سوال: اجرای نرم افزار های دلخواه در بانک طراحی شده توسط خودم

farhad85
دوشنبه 18 دی 1391, 15:43 عصر
سلام، من یه بانک نوشتم که قراره با زدن یه دکمه یه نر م افزاری مثل فتوشاپ یاهر نرم افزار دیگه که تو ویندوزم نصبه فرا خوانی واجرا بشه. چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:م فکر:

asghar2008
دوشنبه 18 دی 1391, 15:56 عصر
برای اجرای یک نرم افزار توسط برنامه خودمان از دستور زیر استفاده میشه :

Dim p As New System.Diagnostics.Process
p.StartInfo.FileName = "Notepad.exe"
p.Start()

کد بالا Notpad ویندوز رو اجرا میکنه .برای اجرای بقیه برنامه ها بجای Notpad.exe نام برنامه دلخواه رو وارد کن.اگه نام برنامه ها از قبل در دیتابیست هست میتونی از دیتابیس بخونی .

farhad85
دوشنبه 18 دی 1391, 16:19 عصر
اصغر جان دستت درد نکنه عالی بود الان بعنوان مثال من زدم ("ESET NOD32.exe")ولی رو p.startاین پیغامو میدهThe system cannot find the file specified

tstsst
دوشنبه 18 دی 1391, 16:44 عصر
ادرس دقیق فایلو باید داشته باشی مگه فایل های که برای ویندوز ثابته مثل نوت پد کامندپرامپ و...
Shell("Notepad.exe")

asghar2008
دوشنبه 18 دی 1391, 17:04 عصر
اصغر جان دستت درد نکنه عالی بود الان بعنوان مثال من زدم ("ESET NOD32.exe")ولی رو p.startاین پیغامو میدهThe system cannot find the file specified

خوهش میکنم دوست عزیز

اون برنامه های که با خود ویندوز نصب شدند نیازی به مسیر کامل ندارن. اما اون نرم افزارهایی که کاربر نصب کرده باید مسیر مستقیم داده شود.

به عنوان مثال من برنامه فتوشاپ رو تو این مسیر نصب کردم:

C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS5 (64 Bit)\Photoshop.exe

حال برای اجرا در VB.Net به صورت زیر باید عمل کنیم.

Dim p As New System.Diagnostics.Process
p.StartInfo.FileName = "C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS5 (64 Bit)\Photoshop.exe"
p.Start()

farhad85
دوشنبه 18 دی 1391, 23:13 عصر
اصغر جان خسته نباشی بابت راهنماییتون ممنونم مشکلم حل شد غرض از مزاحمت یه تاپیک دادم با عنوان ارسال اس ام اس گروهی میتونید کمکم کنید؟؟؟؟/