PDA

View Full Version : سوال: ارسال از میکرو PIC به PC با UART

Roia_del
دوشنبه 18 دی 1391, 17:27 عصر
سلام . می خوام اول میکرو یه چیزی به کامپیوتر (برنامه HyperTerminal) بفرسته ولی میکرو منتظر نمونه که PC اولش برا ارسال عمل کنه. با میکرو سی اینو نوشتم.

UART1_Init(2400);
Delay_ms(100);

UART1_Write_Text("Enter\r\n");
while(1)
بقیه ماجرا

ممنون میشم کمک کنین.

hamid-nic
سه شنبه 19 دی 1391, 00:19 صبح
خوب مشکل کجاست ؟
با کدویژن می نویسی ؟
متن کامل کدت را بزار .
از طریق دستورات پورت سریال می توانید یک کاراکتر مشخص را به عنوان نمونه به پورت سریال بفرستید .

SEZAR.CO
سه شنبه 19 دی 1391, 10:09 صبح
حتما از میکروهای پیک می خوای استفاده کنید؟

Roia_del
سه شنبه 19 دی 1391, 17:15 عصر
سلام . آره حتما می خوام از میکروی پیک 16F877A استفاده کنم. ببین مشکل می دونی از کجاست. من با Micro C نوشتم خوب. وقتی از میکرو متنی یا چیزی می فرستم به هایپرترمینال نشون نمی ده ولی وقتی یه کلیدی رو تو HyperTerminal فشار میدم اطلاعات ارسالی میکرو در HyperTerminal نشون داده میشه.

شما فرض کنین همون ارسال به کامپیوتر رو گذاشتم توی While(1).

farzadsw
جمعه 22 دی 1391, 00:21 صبح
ابتدا توصیه می کنم به جای هایپرترمینال از برنامه های رایگان بهتری مثل realterm,termite استفاده کنید.
برای اینکه میکرو منتظر دریافت کاراکتر از کامپیوتر نمونه، شما باید از وقفه (interrupt) سریال(UART) استفاده کنید. اینطوری هروقت کارکتری از طرف کامپیوتر بیاد برنامه به زیرروال وقفه میره و در غیر این صورت برنامه عادی اجرا میشه. راهنمای میکروسی رو بخونید یا دوتا پیج تو اینترنت نگاه کنید روش کار دستتون میاد(الان MicroC fot dsPic رو سیستم نصبه؛ دقیق نمی تونم راهنمایی کنم).

zohre yousefi
سه شنبه 01 دی 1394, 14:38 عصر
سلام
وقت بخیر
کار کردن با نرم افزار real term یا tera term رو میخاستم کسی از دوستان اگه بدونه راهنمایی کنن.
ممنون

yasin.namvar
چهارشنبه 30 تیر 1395, 11:47 صبح
سلام دوستان
من با picمیخوام دیتا به pcبفرستم
من از ترمینال کامپایلر ccsاستفاده کردم
میکرو اطلاعات رو میفرسته ولی عددی که من وسط میکرو فرستادم تو ترمینال نمیاد و عددی دوبایتی نامتعارف نشون میده
دوستان اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره خوشحال میشم کمکم کنید