PDA

View Full Version : سوال: مشکل با دیتاست و ارتباط با دیتابیس

zahra6377
دوشنبه 18 دی 1391, 18:03 عصر
این بار سومه که دارم این تاپیک رو میزنم هر بار هم قبل از اینکه جواب رو ببینم تاپیکمو حذف میکنن،خواهش میکنم پاکش نکنین من عجله دارم:عصبانی++:
دارم یه نرم افزار با سی شارپ و اس کیو ال مینویسم،توی یکی از فرمام تعداد زیادی کمبو باکس هست،مشکلم اینه که من ارتباط کمبو باکس رو با دیتابیس برقرار می کنم اما اگه پروژمو ببرم رو یه سیستم دیگه یا اینکه مثلا ویندوزمو عوض میکنم دیتاست هایی که ساختم دیگه ارتباطشون دیتابیس قطع میشه و باید از اول دیتاست جدید بسازم و روز از نو و روزی از نو:عصبانی:
خواهش میکنم راهنماییم کنید دیگه عصبی شدم:گریه:
و یه سوال دیگه اینکه بهتره که یه دیتاست با همه جداول دیتابیس ساخته بشه و بعد برای هر کمبوباکس جدولش از توی اون دیتاست انتخاب بشه یا اینکه برای هر کمبوباکس یه دیتاست با جدول همون کمبوباکس ساخته بشه؟
ممنون

mahdidabaghi
سه شنبه 19 دی 1391, 01:55 صبح
سلام
کد کانکشن استرینگ رو بذارین تا ببینیم مشکل از کجا آب میخوره

vistacali
سه شنبه 19 دی 1391, 02:35 صبح
دوست گرامی داخل تاپیک جستجو کنید پاسخ است برای همین پاک میشه

Restlesa
سه شنبه 19 دی 1391, 02:45 صبح
لطفا دستور کانکشنت رو بزار و به این سوال هم جواب بده ... دیتابیست رو با خود VS می سازی ؟؟؟

در رابطه با سوال دومت هم باید بگم که به نظر من روش اول یعنی ساخت جداول دیتابیست و اتصال جدوال به کمبوباکس ها بهتره البته اینم بگم که الگوریتم برنامه ات و موارد استفاده ای کمبوباکس هات هم در انتخاب روش میتونه تاثیر گذار باشه

zahra6377
سه شنبه 19 دی 1391, 09:58 صبح
ممنون
[CODE] connectionString="Data Source=NIKSERVER\SQLEXPRESS;Initial Catalog=iranamlak;Integrated Security=True;Pooling=False"[/CODE
اره با vs ساختم دیتابیسمو.

zahra6377
چهارشنبه 20 دی 1391, 20:32 عصر
کسی نیست جوابمو بده :گریه:

danialafshari
چهارشنبه 20 دی 1391, 20:40 عصر
بهتره ازکانکشن attaching استفاده کنی که در فروم هم کدش با عنوان بک کاپ گیری از دیتابیس وجود داره
string con = "Data Source=.\\SQLEXPRESS; AttachDbFilename=" + Application.StartupPath + "\\dbafshari.mdf; Integrated Security=True; Connect Timeout=30; User Instance=True";
اون pooling چیه؟:متفکر:
به اینجا هم یه سری بزن :
http://www.connectionstrings.com/