PDA

View Full Version : متغیری مساوی فیلدی در جدولی دیگر در پروژه

Sheerkoshan
پنج شنبه 13 بهمن 1384, 18:31 عصر
در فرمی که برای جدول B طراحی شده ، چند متغیر باید مساوی مقادیری از فیلدهای جدول A باشد بهترین راه برقراری این تساوی کدام است ؟
مثلاً می خواهیم مقادیر دلخواه کاربر که توسط فرمی در جدولA ذخیره شده مساوی متغیرهایی که در محاسبات جدول B قرار گیرد ، چگونه باید این کار را انجام داد ؟

جناب صارمی رکوردست را توصیه کردند ولی چگونگی آنرا نفرمودند خواهشمندم در صورت توضیح ، با نمونه و ساده ، مورد عنایت قرار دهید . با تشکر فراوان

sarami
پنج شنبه 13 بهمن 1384, 18:51 عصر
یه نگاهی به این تاپیک بندازین و نمونه برنامه رو دانلود کنین بعدش به function یه نگاه بندازین داخلش از رکوردست استفاده کردم میتونین ازش کمک بگیرین موفق باشین.
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=28632

Sheerkoshan
پنج شنبه 13 بهمن 1384, 22:32 عصر
متشکرم دوست عزیز

Sheerkoshan
شنبه 15 بهمن 1384, 19:07 عصر
صارمی جان خیلی معذرت می خوام ، یه کم ساده تر چون واقعاً نیاز به توضیح دارم از بعضی قسمتهای کد سر در نیاوردم .
"SELECT pardakhti.id, pardakhti.pardakhti FROM pardakhti WHERE (((pardakhti.id)='" & id & "'));"
متاسفانه با قسمت sql مشکل دارم
فرض کنید کاربر قیمت یک چیز را در جدول مشخص می کند وشما در فرمی متغیری تعریف کرده اید که میخواهید در آن فرم مساوی آن مقدار فیلد آن جدول قرار دهید تا در محاسبات بکار رود
در صورت امکان یکم ساده تر با توضیح اگر ممکن است عنایت بفرمایید ممنون می شوم

Sheerkoshan
چهارشنبه 19 بهمن 1384, 11:34 صبح
چگونگی استفاده از Recordset

فرض کنید کاربر قیمت یک چیز را در جدول مشخص می کند وشما در فرمی متغیری تعریف کرده اید که میخواهید در آن فرم مساوی آن مقدار فیلد آن جدول قرار دهید تا در محاسبات بکار رود
یکی بزرگواری کنه تو یه نمونه ساده این مطلبو بگونجونه . خیلی خیلی ممنون می شم
نمونه جناب صارمی رو نتونستم اونطور که منظورم بود استفاده کنم یکم سخت بود
خواهشمنـدم تو یه نمونه
من امکانات Dlast و Dfirst را هم برای این کار امتحان کردم اما نشد

moustafa
پنج شنبه 20 بهمن 1384, 11:12 صبح
فایلت را بذار وانچه راکه می خواهی شرح بده بدون استفاده از recordset بسازمش