PDA

View Full Version : سوال: ساخت قسمت ورود به سایت + اطلاعات کاربران

ali_hbz
جمعه 22 دی 1391, 01:12 صبح
سلام و خسته نباشید به همه.:لبخندساده:
یه سوال مهم داشتم...
میخوام یه قسمت تو سایت طراحی کنم که کاربر ها بتونن وارد محیط کاربری شخصی خودشون بشن و برای هر شخصی یه اطلاعات خاصی نمایش داده بشه.
مثل سایت شرکت های Adsl یا همین فروم و...
چطور میتونم این کار رو بکنم؟:لبخندساده:
میدونم سخته...لطفا راهنمایی کنید.
ممنون.

aspismylove
جمعه 22 دی 1391, 01:23 صبح
سلام و
خسته نباشید
سلام مرسی تو هم خسته نباشی :لبخند:

یه سوال مهم داشتم...
میخوام یه قسمت تو سایت طراحی کنم که کاربر ها بتونن وارد محیط کاربری شخصی خودشون بشن و برای هر شخصی یه اطلاعات خاصی نمایش داده بشه.
مثل سایت شرکت های Adsl یا همین فروم و...
چطور میتونم این کار رو بکنم؟:لبخندساده:

داداش گلم برای این کاری که شما میخای انجام بدی باید با یکی از زبون های برنامه نویسی سمت سرور (ASP.Net یا PHP) استفاده کنی که خیلی راحت هم هستش .

حالا با کدوم زبون شما کار میکنید ؟

میدونم سخته...

قبل از هر چیزی بهت بگم که : کاملا اشتباه میدونی اصلا هم سخت نیس ، الکی برنامه رو برای خودت پیچیده نکن :چشمک:

ali_hbz
جمعه 22 دی 1391, 01:44 صبح
داداش گلم برای این کاری که شما میخای انجام بدی باید با یکی از زبون های برنامه نویسی سمت سرور (ASP.Net یا PHP) استفاده کنی که خیلی راحت هم هستش .
حالا با کدوم زبون شما کار میکنید ؟

با زبان php کمی آشنایی دارم.

aspismylove
جمعه 22 دی 1391, 02:00 صبح
با زبان php کمی آشنایی دارم.

اول اطلاعاتت رو دسته بندی کن و دیتابیس و جدول های مورد نیازت رو توی MySQL بساز و از اینجا به بعد رو باید با برنامه نویسی پی اچ پی انجام بدی ...

از اینجا به بعد رو برو توی تالار پی اچ پی : http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?30-PHP مطرح کن .

دوستان برنامه نویس و نمونه کد و برنامه های زیادی هستش که میتونی ازشون کمک بگیری ...

موفق باشید :قلب:

ali_hbz
جمعه 22 دی 1391, 02:06 صبح
داداش لطفا یکم بیشتر توضیح بده زیاد حرفه ای نیستم.:افسرده:
یکم بشکاف :لبخند:

aspismylove
جمعه 22 دی 1391, 12:49 عصر
داداش لطفا یکم بیشتر توضیح بده زیاد حرفه ای نیستم.:افسرده:
یکم بشکاف :لبخند:

ببین این حالت کلیش هس :

1- یک جدول کاربران داری که توی اون : آی دی منحصر به فرد برای هر کاربر ، نام کاربری ، رمز عبور ، ایمیل کاربر ، نقش کاربر (مدیر ، کاربر معمولی و...) و هر فیلد دیگه ای که لازم داری از کاربر داشته باشی

حالا میای و توی صفحه ورود به سایت (قبلش باید کاربر ثبت نام کرده باشه و حالا بیاد وارد بشه) :

نام کاربر و رمز عبور رو کاربر توی یک باکس وارد میکنه و دکمه ورود رو که زد ، شما با برنامه نویسی پی اچ پی میای و نام کاربر و رمز عبور وارد شده رو با نام کاربر و رمز عبور ذخیره شده توی دیتابیس با یک دستور SELECT چک میکنی و اگه درست بود کاربر هدایت میشه به پنل مدیریتیش و اگه هم اشتباه بود به کاربر یک خطا نمایش میده که نام کاربر و رمز عبور وارد شده صحیح نمی باشد .

بعد توی صفحه مدیریتی هم میای و قالب میسازی و نحوه نمایش اطلاعات رو میچینی و بعد از طریق سشن (Session) میای و میگی که اگه آی دی برابر با آی دی کاربر وارد شده بود ، میای توی شرط دستور SELECT میگی که اگه آی دی کاربر برابر با سشن (Session) وارد شده بود اون موقع اطلاعات رو نمایش بده ، یعنی چی ؟ یعنی اینکه هر کاربر فقط میتونه اطلاعات خودش رو ببینه .

به همین راحتی به همین خوشمزگی ...:قلب:

موفق باشید

siavashsay
جمعه 22 دی 1391, 13:34 عصر
دوست عزیز !
طبق گفته های دوستمون aspismylove (http://barnamenevis.org/member.php?147819-aspismylove) شما اول باید ببینی کاربران سایتت چه اطلاعاتی دارن یا میخوای چه اطلاعاتی رو ازشون بگیری !
بعد ببینی چه نوع سرویسی میخوای بهشون بدی که بقیه اطلاعات اون سرویس رو جمع آوری و توی دیتابیست دخیره کنی !
بعد که فیلدها و مشخصات و اطلاعات دیتابیست معلوم شد شروع کنی به کد نوشتنش !
کد نوشتنش هم 15 دقیقه بیشتر کار نداره ! ( تازه با امنیت کاریش و بقیه کارهاش ) اما منوط به اینکه شما بدونی چه اطلاعاتی رو نیاز داری ! :)
شما اطلاعات و نوع سرویس دهیت رو مشخص کن بقیش با من :))