PDA

View Full Version : اجرای برنامه های دات نت

Mahtab_Tarsa
شنبه 23 دی 1391, 14:28 عصر
سلام خدمت دوستان و مهندسین گرامی
میخاستم بدونم چطور امکان اینکه برنامه های نوشته شده در سیستم خودمان در هر سیستمی اجرا بشه البته بدون برنامه نصب و اگه تو سیستم مقصد هیچ نسخه دات نت فریم ورک نصب نباشه و برنامه ما در هر سیستم اتوماتیک مثلا مثل برانمه ای نوشته شده در وی بی 6
دوستان اگه کسی چیزی بلد هستش کمک کنه واجب نیازمندم
mosab_vb
شنبه 23 دی 1391, 14:33 عصر
سلام.فکر نکنم بدوننصب فریم ورک بشه کاری کرد.چون شما ایتدا برنامه رو تحت یک فریم ورک می نویسید.مثلا اگر برنامه رو توی فریم ورک 4 می نویسی باید روی سیستم سمت کاربر دات نت فریم ورک 4 نصب باشه تا برنامتون به خوبی اجرا بشه.امیدوارم این چیزی که گفتم درست باشه.شاید هم راه دیگری هم باشه که استید حتما می دونن.

ordebehesht
شنبه 23 دی 1391, 14:34 عصر
دوست من هر نرم افزاری برای اجرا نیاز به پیشنیاز هایی برای نصب داره که رو سیستم مقصد یا میزبان تعریف بشه و امکانات نرم افزار قابلیت اجرا داشته باشه

morteza5358
شنبه 23 دی 1391, 14:36 عصر
سلام
بهترین کار اینه که برنامت رو با یه زبان غیر دات نت بنویسی :لبخند:

موفق باشی

ma.rad
شنبه 23 دی 1391, 14:38 عصر
بله امکانش هست با استفاده از نرم افزار Xenocode_Postbuild می تونیدتمام کتابخونه هایی که استفاده کردید ضمیمه برنامتون بکنیدبه صوزت خودکار این کار رو انجام می ده (همچنین همه کامپوننت های برنامتون) رو به فایل اجرایی برنامتون اضافه کنید
لینک این برنامه رو همراه با ک ر ا ک ش قبلا تو سایت گذاشتم به اسم من جستجو کنید

Hajivandian
شنبه 23 دی 1391, 16:22 عصر
سلام،
خب منم بیام یه برنامه معرفی کنم که شاید به کار بچه های برنامه نویس بیاد.

http://www.computerbase.de/downloads/system/all-in-one-runtimes/
این برنامه حجمش حدودا 300 مگابایته ولی توی دل خودش تمام پیش نیاز های متداول رو جا داده و با اجراش به صورت سایلنت همه رو نصب میکنه.

شامل:

.Net Framework 1.1
.Net Framework 2.0
.Net Framework 3.0
.Net Framework 3.5
.Net Framework 4.0
.Net Framework 4.5
SilverLight 5.0
#Microsoft J
Microsoft Visual C++‎‎
Microsoft DirectX 9.0c
Adobe Flash Player 11.5
Adobe Shockwave Player 11.6
Java Runtime Enverioment 7

ordebehesht
شنبه 23 دی 1391, 17:00 عصر
فرقی نمیکنه بازم داره پیشنیاز هارو همراه خودش میبره برا نصب سوال ایشون اینه که نیاز بدون پیش نیاز باشه اصلا نصب نشه فقط نررمافزار که نمیشه دوتا برنامه گزاشتین اونم ویژال خودش تو نصب ساز پیش نیاز هارو اضافه میکنه و یا هر برنامه نصاب ساز

aghayex
شنبه 23 دی 1391, 18:11 عصر
مشکل دوستان اینه که وقتی یه برنامه می نویسند و حجمش به 10 مگ هم نمیرسه دیگه فکر می کنن تمام کار رو خودشون انجام دادن و دیگه نیاز به هیچی ندارن در صورتی که اینطور نیست و این دات نت فریم ورک هست که برنامه نویسی رو با توابعش برای ما راحت کرده و در عوض باید برا استفاده از برنامنه ای که نوشتیم اونو نصب کنیم .
من برا خودم این مشکل رو به صورت زیر حل کردم
1 - بریم سراغ یه زبان دیگه که نیاز به پیش نصب نداشته باشه که این ره حل با توجه به زبان هایی که موجود است به صرفه نیست چون امکانات دات نت رو نداره
2 - از همون دات نت استفاده کنیم و قبول کنیم که پیش نصب ها رو باید نصب کرد.
3 - از همون دات نت استفاده کنیم و با برنامه هایی که دوستان گفتن پرتابلش کنیم

* من تویه تاپیک دیدم که یکی از دوستان پیشنهادی دادن و گفتن که در بخش رفرنس رو هر کدوم از کتابخونه هایی که به برنامه اضافه کردیم راست کلیک کرده و پروپرتیز اونو میاریم و در گزینه کپی لوکال اون true رو انتخاب می کنیم این باعث میشه رفرنسی که به برنامه اضافه کردیم رو در خود برنامه کپی می کنه و اگه برا تمام رفرنس ها این کارو بکنیم از نظر تئوری دیگه م نیاز به دات نت برا نصب نداریم حالا دوستان رو این قضیه کار کنن و نتیجه رو به ما هم اطلاع بدن

Hajivandian
شنبه 23 دی 1391, 19:54 عصر
از نظر تئوری دیگه م نیاز به دات نت برا نصب نداریم حالا دوستان رو این قضیه کار کنن و نتیجه رو به ما هم اطلاع بدن

به دلیل اینکه تمام کد های دات نت به یک زبان میانی ترجمه میشن، در نتیجه بدون وجود دات نت فریم ورک امکان اجراشون نیست. دات نت فریم ورک تنها از یک سری دی ال ال تشکیل نشده بلکه وظیفه ترجمه کدهای سطح میانی IL هم به عهده اونه. پس این روش عملی نیست.

ma.rad
شنبه 23 دی 1391, 20:02 عصر
دوستان توجه کنن با اون نرم افزاری که بالا گفتم دیگه نیازی به نصب نسخه های مختلف دات نت نیست.
البته نرم افزار تو این زمینه زیاد هست من چون این مورد رو چک کردم وعملکردش خوب بود معرفی کردم
اگر قبل از ایجاد چنین تاپیک هایی درسایت جستجو می کردید می دیدید دهها تاپیک با این موضوع ایجاد شده
موفق باشید

Mahtab_Tarsa
یک شنبه 24 دی 1391, 15:05 عصر
سلام دوست عزیز یعنی می فرمائید این برنامه رو تو دل برنامه خودمون بذاریم یا تو سیستم مقصد نصب بشه میشخ لطفا بیشتر توضیح بدی
ممنون

Mahtab_Tarsa
یک شنبه 24 دی 1391, 15:06 عصر
دوستان توجه کنن با اون نرم افزاری که بالا گفتم دیگه نیازی به نصب نسخه های مختلف دات نت نیست.
البته نرم افزار تو این زمینه زیاد هست من چون این مورد رو چک کردم وعملکردش خوب بود معرفی کردم
اگر قبل از ایجاد چنین تاپیک هایی درسایت جستجو می کردید می دیدید دهها تاپیک با این موضوع ایجاد شده
موفق باشید

سلام دوست عزیز یعنی می فرمائید این برنامه رو تو دل برنامه خودمون بذاریم یا تو سیستم مقصد نصب بشه میشخ لطفا بیشتر توضیح بدی
ممنون

Mahtab_Tarsa
یک شنبه 24 دی 1391, 15:09 عصر
مشکل دوستان اینه که وقتی یه برنامه می نویسند و حجمش به 10 مگ هم نمیرسه دیگه فکر می کنن تمام کار رو خودشون انجام دادن و دیگه نیاز به هیچی ندارن در صورتی که اینطور نیست و این دات نت فریم ورک هست که برنامه نویسی رو با توابعش برای ما راحت کرده و در عوض باید برا استفاده از برنامنه ای که نوشتیم اونو نصب کنیم .
من برا خودم این مشکل رو به صورت زیر حل کردم
1 - بریم سراغ یه زبان دیگه که نیاز به پیش نصب نداشته باشه که این ره حل با توجه به زبان هایی که موجود است به صرفه نیست چون امکانات دات نت رو نداره
2 - از همون دات نت استفاده کنیم و قبول کنیم که پیش نصب ها رو باید نصب کرد.
3 - از همون دات نت استفاده کنیم و با برنامه هایی که دوستان گفتن پرتابلش کنیم

* من تویه تاپیک دیدم که یکی از دوستان پیشنهادی دادن و گفتن که در بخش رفرنس رو هر کدوم از کتابخونه هایی که به برنامه اضافه کردیم راست کلیک کرده و پروپرتیز اونو میاریم و در گزینه کپی لوکال اون true رو انتخاب می کنیم این باعث میشه رفرنسی که به برنامه اضافه کردیم رو در خود برنامه کپی می کنه و اگه برا تمام رفرنس ها این کارو بکنیم از نظر تئوری دیگه م نیاز به دات نت برا نصب نداریم حالا دوستان رو این قضیه کار کنن و نتیجه رو به ما هم اطلاع بدن
سلام خوب عزیز پیش نیازها یکی دوتا که نیستن از رفرنس استفاده کنیم منظور من این بود که همه پیش نیازها تو دل برنامه قرار داشته باشه مثلا مثل یه برنامه ویروس

ma.rad
یک شنبه 24 دی 1391, 15:19 عصر
ممنون

نه بعد از نصب برنامه فوق ووارد کردن لایسنسش،برنامه رو باز کرده فایل اجرایی برنامتون و کامپوننت های استفاده شده در برنامتون رو توش اضافه می کنید وبعد در یه قسمت دیگه برنامه جستجو می کنه ببینه از کدوم کتابخونه های دات نت استفاده کرده و اونها رو هم اضافه میکنه وسپس تو خروجی یک فایل اجرایی تولید می کنه که همون برنامه شماست بعلاوه کتابخونه های دات نت وکامپوننت های استفاده شده در برنامتون،لازم به ذکر میتونید فایلتون رو هم رمز گذاری کنید آیکنش رو تغییر بدید و....
باید بگم حجمش از 2 الی 5Mبیشتر نمی شه

Mahtab_Tarsa
دوشنبه 25 دی 1391, 11:05 صبح
نه بعد از نصب برنامه فوق ووارد کردن لایسنسش،برنامه رو باز کرده فایل اجرایی برنامتون و کامپوننت های استفاده شده در برنامتون رو توش اضافه می کنید وبعد در یه قسمت دیگه برنامه جستجو می کنه ببینه از کدوم کتابخونه های دات نت استفاده کرده و اونها رو هم اضافه میکنه وسپس تو خروجی یک فایل اجرایی تولید می کنه که همون برنامه شماست بعلاوه کتابخونه های دات نت وکامپوننت های استفاده شده در برنامتون،لازم به ذکر میتونید فایلتون رو هم رمز گذاری کنید آیکنش رو تغییر بدید و....
باید بگم حجمش از 2 الی 5Mبیشتر نمی شه
ممنون از کمک خوبی که کردی

ma.rad
شنبه 30 دی 1391, 13:48 عصر
با توجه به پیام های خصوصی دوستان در مورد پیدانکردن تاپیک مورد نظر: اینم لینکش
http://barnamenevis.org/showthread.php?292059-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-Xenocode_2010-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-License

Mahtab_Tarsa
سه شنبه 03 بهمن 1391, 10:21 صبح
با توجه به پیام های خصوصی دوستان در مورد پیدانکردن تاپیک مورد نظر: اینم لینکش
http://barnamenevis.org/showthread.php?292059-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-Xenocode_2010-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-License
دوست عزیز من هر چند بار این لایسنس کنار برنامه رو تست کردم قبول نکرد میشه کمکی دیگه بفرمائید و اون لایسنسی که پذیرفته میشه رو برا ما بفرستید
AMIN_SG
سه شنبه 03 بهمن 1391, 11:00 صبح
سلام برو تو my project بعد تو سربرگ application گزینه ی enable application framwork رو غیر فعال کن از عکس زیر هم میتونی ببینی چی میگم :چشمک:
98841

Mahtab_Tarsa
سه شنبه 03 بهمن 1391, 11:35 صبح
سلام برو تو my project بعد تو سربرگ application گزینه ی enable application framwork رو غیر فعال کن از عکس زیر هم میتونی ببینی چی میگم :چشمک:
98841
ممنون عزیز اگه با زهم هر کمک جدیدی بود لطفا از ما دریغ نفرمائید تشکر فراوان ولی جسارتا من امتحان کردم تو سیستم مقصد جواب نداد و خطای فریم ورک نصب نشده رو داد

AMIN_SG
سه شنبه 03 بهمن 1391, 12:40 عصر
خواهش میکنم من انجام دادم شد
یه راه دیگش هم اینه که اگه برنامتون سادس رو .net 2 بنویسیدش بیشتر سیستم ها این ورژن رو نصب دارن