PDA

View Full Version : عکس یا دکمه دلخواه به جای عنوان tabcontrol

FreeMagic
سه شنبه 26 دی 1391, 16:37 عصر
با سلام
من یه tabcontrol وارد فرم کردم
میخوام عنوان های اون مخفی بشه و با استفاده از دکمه های دیگه، یا عکس های دیگه ای که به جای دکمه استفاده میکنم و یا شرایط برنامه تب ها رو خودم به طور دستی کنترل کنم که کدوم نمایش داده بشن
حالا چه طور میتونم عنوان تب ها رو حذف کنم؟

the king
سه شنبه 26 دی 1391, 22:57 عصر
با سلام
من یه tabcontrol وارد فرم کردم
میخوام عنوان های اون مخفی بشه و با استفاده از دکمه های دیگه، یا عکس های دیگه ای که به جای دکمه استفاده میکنم و یا شرایط برنامه تب ها رو خودم به طور دستی کنترل کنم که کدوم نمایش داده بشن
حالا چه طور میتونم عنوان تب ها رو حذف کنم؟

وجود اون TabControl زمانی مفید بود که شما بخواهید از امکانات زبانه هاش استفاده کنید. حالا که می خواهید نباشند، کلا بجای TabControl
چند تا Panel بسازید و کنترل ها رو درون اون Panel ها بچینید. Panel ها رو طوری که داخل هم (فرزند همدیگر) نشوند، در یک موقعیت یکسان
(روی همدیگر) قرار دهید و موقعی که روی یک دکمه یا تصویر کلیک شد، یک Panel خاص رو آشکار و بقیه Panel ها رو مخفی کنید.

khokhan
چهارشنبه 27 دی 1391, 00:12 صبح
وجود اون TabControl زمانی مفید بود که شما بخواهید از امکانات زبانه هاش استفاده کنید. حالا که می خواهید نباشند، کلا بجای TabControl
چند تا Panel بسازید و کنترل ها رو درون اون Panel ها بچینید. Panel ها رو طوری که داخل هم (فرزند همدیگر) نشوند، در یک موقعیت یکسان
(روی همدیگر) قرار دهید و موقعی که روی یک دکمه یا تصویر کلیک شد، یک Panel خاص رو آشکار و بقیه Panel ها رو مخفی کنید.

با سلام

یه ImageList به فرمت اضافه کن

2 در قسمت پراپرتی ایمیج لیست بر روی گزینه Images چند تا عکس با فریم کوچک انتخاب کن اگه آیکن باشن بهتره

3 بعد بر روی تب کنترل کلیک کن واز قسمت ImageList پراپرتی اون لیستی رو که به فرمت اضافه کرده بودی انتخاب کن

4 ودر آخربر روی گزینه TabPagesپراپرتی تب کنترل کلیک کن در این حالت Tab Page Collection Editor باز می شود و شما ایندیکس عکس دلخواه را به هرکدوم از تبها که خواستین اضافه می کنید

والسلام

بازم اگه نتونستی بگو نمونه واستون بگذارم
3

khokhan
چهارشنبه 27 دی 1391, 00:42 صبح
بیا این هم نمونه

h.gheidrlou
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394, 22:52 عصر
این مربوط به ویزوال بیسیک هستش لطفا کد مربوط به سی شارپ را هم بنویسید
131452