PDA

View Full Version : سوال: کدام بانک اطلاعاتی کارآمدتر است؟

birtemp
سه شنبه 03 بهمن 1391, 13:50 عصر
سلام
من میخوام یه دیکشنری با پایگاه داده سبک و کارآمد و پرسرعت درست کنم. فقط نمیدونم از کدوم نوع بانک اطلاعاتی استفاده کنم. از پایگاه داده SQL Server که نمیشه استفاده کرد چون باید روی سیستم کاربر نصب شده باشه.
من شنیدم میگن فایل XML برای اینکار خوبه
ولی من نمیخوام لغات برنامه دست کسی بیافته و کسی بتونه اونرو تو برنامه اش استفاده کنه (اختصاصی باشه) که این مشکلی هست که فایل XML اونرو داره.

پس لطف کنین نظرتون رو در مورد انتخاب پایگاه داده مناسب مطرح کنین.

younes221
سه شنبه 03 بهمن 1391, 15:32 عصر
سلام ، شما میتونین از پایگاه داده SQLite استفاده کنید ، سبک ، سریع و بهترین انتخاب برای برنامه شما.

M.KH-SH
سه شنبه 03 بهمن 1391, 20:15 عصر
علاوه بر sqlit هم میتونی از access استفاده کنی access هم کار آمدی لازم رو برای کار شما داره.

شما از همه مهمتر باید ببینی که وسعت کارت چقدر هست بیشترین مقدار ورودی اطلاعات چقدره و بر اساس حجم اطلاعات بانک رو انتخاب کنی.

به هر حال xml بدترین انتخاب برای این کار هستش چون علاوه بر تمام این مباحث مدیریت شما رو نسبت به اطلاعات کاهش میده ولی اگر خواستین استفاده کنین از روش hash-unhash استفاده کنین در صورت تمایل یک نمونه مختصر hash - unhash رو براتون قرار بدم.

alimanam
سه شنبه 03 بهمن 1391, 20:22 عصر
با سلام

با توجه به توضیحاتی که دادین نظر بنده هم پایگاه داده Sqlite هستش . محدودیتهایی داره اما برای این مورد خاص ( دیکشنری که میخواین بنویسین ) 100% تمامی نیازهای شما رو برآورده میکنه .

در صورت تمایل یک نمونه مختصر hash - unhash رو براتون قرار بدم.

چیزی به عنوان unhash در عالم 01 وجود خارجی نداره دوست عزیزم هش یک فرآیند برگشت پذیر نیست که بخواین برش گردونین به رشته ابتدایی ! اگه منظورتون Encryption هست بله میشه این کار رو با الگوریتمهای خاص خودش انجام داد .

موفق باشید./