PDA

View Full Version : سوال: طراحی صفحه رادار

marziehk
سه شنبه 03 بهمن 1391, 23:33 عصر
من می خواستم یک صفحه ای مثل عکس زیر طراحی کنم می خواستم ببینم این کارو میشه با سی شارپ انجام داد یا نه اگه میشه لطفا راهنمایی کنید
این یک عکس از اسکرین سیور که توی این اسکرین سیور که قسمت های سبز رنگ حالت چرخشی داره به این شکل که از انتها پاک میشه و دوباره کشیده می شه. موقعیت های یافته شده روی شکل به صورت محرک وارد می شن و تو مکان تعریف شده مثل شکل زیر قرار می گیرند(مثل مربع های آبی روی شکل)

plus
سه شنبه 03 بهمن 1391, 23:51 عصر
به نظر من خیلی ساده تر هست که قسمت گرافیکی که ثابت هست رو بوسیله یک نرم افزار طراحی گرافیکی تهیه کنید، در #C نمایش بدین و اون بخش های داینامیک رو (مربع ها) رو توسط #C روی تصویر نمایش بدین.

پ.ن: به هر حال اگه با خود #C هم بخواین کار کنید، Direct Draw یکی از گزینها خواهد بود.

AmirGhasemi
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 09:44 صبح
سلام دوست عزيز
قديم تر ها معمولا اين كار را با سي شارپ نمي كنن
معمولا با يك نرم افزار گرافيكي قوي كه به نظر من واسه اين كار شما همون flash خيلي خوبه كار طراجي را انجام مي دن بعد بصورت آبجكتي داخل سي شارپ براي اكشن ها و عملكرد برنامه كد مي نويسن
اما امروزه قضيه يه كم فرق كرده!!!!! با امدن WPF به دنياي سي شارپ، شما با زبان xaml مي تواني اين محيط را كاملا درون سي شارپ طراحي كني ! هر چند كه كار سختيه اما اونوقت شما همه موارد را بصورت آبجكت خالص در اختيار داري
حتما خبر داري كه مايكروسافت در تبليغ WPF گفته كه Adobe Flash Killer! يعني قاتل نرم افزار فلش!!! من با WPF‌كار كردم و با توجه به به زبان برنامه نويسي Xaml درون آن قدرت بسيار زيادي داره

marziehk
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 10:31 صبح
با توجه به این که من تاحالا با گرافیک سی شارپ کار نکردم به نطر شما از کدوم روش برم بهتره
می خواستم اگه کتاب آموزشی یا هر منبع دیگه ای برای یادگیری این دو روش سراغ دارید بهم معرفی کنید.
تشکر به خاطر جواباتون

AmirGhasemi
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 11:30 صبح
گرافيك سي شارپ جواب اين كارو نمي ده
بايد WPF‌ياد بگيري كه كتاب و مطلب زياده ازش

kingtak
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 22:10 عصر
اگه همچین چیزی میخوای با کامپوننت های DevExpress میتونی کار کنی
فقط یه ذررررره ساده تره!!!
98918
98920

marziehk
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 12:39 عصر
می خواستم ببینم این کارو می شه با opengl انجام داد.
چون من یه کم opengl در سطح ابتدایی کار کردم.
با تشکر از کسانی که پاسخ داده اند.

ma.rad
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 13:18 عصر
اگر شما فقط قصد دارید تصویر متحرک فوق رو درست کنید بهترین گزینه flash یا gif Animators
اما اگر می خواید سیستم رادار رو طراحی کنید همانطور که دوستمون گفتن " قسمت گرافیکی که ثابت هست رو بوسیله یک نرم افزار طراحی گرافیکی تهیه کنید" و بقیه قسمت هاش رو بوسیله کتابخونه گرافیک C#‎ و یا wpfانجام بدید.
انجام اینکار باopengl خیلی مشکل تر از c#

Hajivandian
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 17:51 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?362302-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C-line-%D8%9F&p=1600742#post1600742

marziehk
پنج شنبه 12 بهمن 1391, 23:05 عصر
ممنون از راهنماییتون کمک خیلی بزرگی کردید واقعا ممنون

marziehk
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 18:13 عصر
با سلام
من این پروژه رو قسمت ثابتشو با فتوشاپ طراحی کردم و با یه picture box به فرمم اضافه کردم و قسمت متحرکشو تو C#‎ طراحی کردم حالا می خوام وقتی فرمم رو بزرگ می کنم کل تصویر رو برام بزرگ کنه البته من توی سایت سرچ کردم ولی تمام مطالبی که پیدا کردم رو کار من جواب نداد البته از resize استفاده کردم رو پروژه های دیگه جواب داد ولی رو این یکی جواب نمی ده، ممنون میشم راهنمایی کنید.