PDA

View Full Version : غیر فعال کردن AddNewRecord در جدول

شاپرک
یک شنبه 16 بهمن 1384, 12:10 عصر
من table ای دارم که تعداد رکورد هاش ثابته فقط احتمال تغییرش هست چطوری می تونم امکان اضافه کردن رکورد رو حذف کنم ؟

Ali_Fallah
یک شنبه 16 بهمن 1384, 13:55 عصر
شاپرک جان سلام
بابا خودت که استادی به 4 نفر دیگر درس یاد میدی!!
تو دیگه نباید ازاین سوالها بپرسی!؟
البته خودم جواب سوالت را نمیدانم ولی اگر از رویTable فرمی ایجاد کرده باشی میتوان
در قسمت Properties فرم گزینه Allow Addition رامساوی NO قرار بدهی
هرچند مطمئنم که خودت این مطلب را میدانی

شاپرک
یک شنبه 16 بهمن 1384, 15:13 عصر
من منظورم توی جدول نه فرم

Ali_Fallah
یک شنبه 16 بهمن 1384, 16:12 عصر
من هم گفتم که بلدی...

mohkhosh
سه شنبه 02 خرداد 1385, 06:32 صبح
با user permision می تونی

شاپرک
سه شنبه 02 خرداد 1385, 06:54 صبح
با user permision می تونی
این تیتر یا جواب ؟

moustafa
سه شنبه 02 خرداد 1385, 10:38 صبح
منظورشون سطح دسترسی به اشیا با تعریف یوزر و مجوز کار با اشیا بانک اطلاعاتی
فکر کنم شما باید دیگه اشنا باشید باان

شاپرک
سه شنبه 02 خرداد 1385, 11:25 صبح
اتفاقا من یک سوال در اون مورد داشتم .
من میخوام هر کاربر فقط به فرم (ورود اطلاعات ) مربوط به خودش دسترسی داشته باشه و جداول رو نتونه دستکاری کنه اما در قسمت سطح دسترسی نمیشه دسترسی مربوط به جدول (Open/Run) تیک زد یا تیک اش رو برداشت !!!!! (غیر فعال شده )به نظر شما من چیکار باید کنم ؟

moustafa
سه شنبه 02 خرداد 1385, 20:37 عصر
شما باید با Admin وارد شوید و سپس user یا group تعریف کنید وبرای هریک مجوز تعیین کنید
به این نکته هم توجه داشته باشید اگر به یک گروه در یک سایری اشیا محدودیت قائل شده اید برای یوزرهای ان گروه نمی توانید محدودیتها را بردارید ولی بلعکس را میتونید یعنی برای یه گروه محدودیت در اشیا قائل نشوید ولی برای یوزرهای ان محدودیت قائل شوید
اگه ممکنه یه فایل نمونه بذار روش کار کنیم ببینیم به اون چیزی که می خواهی میشه رسید

شاپرک
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 06:34 صبح
اینم نمونه
در واقع من میخوام هر کاربر به یکی از فرمها دسترسی داشته باشه (فرم مربوط به خودش) و بتونه رکورد ها رو ویرایش کنه.
ممنونم

karmand
پنج شنبه 04 خرداد 1385, 10:06 صبح
من table ای دارم که تعداد رکورد هاش ثابته فقط احتمال تغییرش هست چطوری می تونم امکان اضافه کردن رکورد رو حذف کنم ؟
ان را مخفی کن تا دیده نشود

moustafa
دوشنبه 15 خرداد 1385, 13:17 عصر
شاپرک سلام
من در فایل ارسالی شما 2گروه تعریف کردم
(قبلش باید یه گروه کاری wif ایجاد کنی یاپیشفرض را اوکی کنی )
1-admin
2- user
تمام مجوزها را برای این دو گروه لغو کردم
کاربرها:
1-admin با پسورد "یک" با سطح دسترسی کامل بعنوان مدیر سیستم
2-shaparak بدون پسورد با مجوز باز کزدن جدول در نمای طرحی و دیتاشیت بدون افزایش یا حذف یا اپدیت کردن و.... رکوردی از جدول فقط وفقط باز میکند وهچنین دسترسی به یکی از فرمها
3-yas بدون پس ورد با مجوز باز کردن وافزودن رکورد جدید ولی نمیتواند حذف یا اپدیت و.... کند
نکته :اگه مجوزی برای گروه صادر بشه ان مجوز برای کاربران ان گروه اعمال خواهد شد حتی اگر به کاربران عدم مجوز ان شی صادر شود
ودیگه اینکه چون مسیر فایل گروه کاری در کامپیوتر شما موجود نیست فایل ارسالی ضمیه به احتمال زیاد بدون لاگین وکاربر وپس ورد و... خواهد بود
روش کار :

از منوی تولز /سکریوتی /یوزر اند گروپ اکانت
...tools/security/user and group accounts
کاربر وگروه را تعاریف کن با استفاده از تبهای مربوطه
با تب "change Loggin password " پس ورود برای هر کاربر تعریف کن
البته دفعه اول admin است برای کاربر های دیگه باید با نام انها وارد شوی وسپس پس ورود بذاری (حتما برای admin پس ورود بذار تا بهنگام اجرای برنامه loggin ظاهر شود)
از منوی تولز /سکریوتی /یوزر اند گروپ پرمیشنز....
tools/security/user and group Permissions
سطح دسترسی را برای کاربرها وگروها تعریف کن بهتره سطح دسترسی در گروها را لغو کنی تیکهای ان را برداری وبرای کار بران مجوز دسترسی صادر کنی
در ضمن جهت صدور مجوز به کاربران باید با "admin" وارد شوی وبرای کاربر"admin" تمام مجوزها ی دسترسی را صادر کنی

شاپرک
سه شنبه 16 خرداد 1385, 14:41 عصر
من همه این کار ها رو قبلا انجام داده بودم اما جواب نمیداد . نمیدونم اشکال کارم کجا بود اما دوباره که همه اون مراحل قبل رو رفتم جواب داد . ممنونم .

شاپرک
سه شنبه 16 خرداد 1385, 14:50 عصر
یک سوال دیگه :
فایل گروه کاری کجا ذخیره میشه؟
چون وقتی برنامه رو برای کسی Share میکنم دیگه loggin ظاهر نمیشه و برنامه رو Readonly باز میکنه .

moustafa
سه شنبه 16 خرداد 1385, 15:03 عصر
من همه این کار ها رو قبلا انجام داده بودم اما جواب نمیداد . نمیدونم اشکال کارم کجا بود اما دوباره که همه اون مراحل قبل رو رفتم جواب داد . ممنونم .
یا گروه کاری تعریف نکردی یا مجوزی که به گروه دادی در کاربران گروه لغو کردی اگه به مطلبی غیر ازین برخوردی جهت تجربه به ماهم بگو

فایل گروه کاری کجا ذخیره میشه؟
فکر کنم با پسوند mdw ذخیره میشه در ضمن تعیین محل ذخیره با خودتء وهچنین به هنگام تعریف wif یه مسیری را داخل تکس باکس دیفالت نشون میده

شاپرک
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 08:02 صبح
حالا چطوری حذفش کنم ؟
کلی دستکاری کردم دیگه نمی تونم برنامه رو بازش کنم ..... چیکارش کنم ؟

moustafa
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 08:39 صبح
مگه با admin وارد نمیشی ؟
import نمیشه به فایل دیگه؟
با استفاده از تاپیک "استفاده از برنامه اکسس با یک برنامه دیگر اکسس " ببین میتونی مانور بدی

کلا به اکسس وارد نمیشه یا به برنامه خاصی وارد نمیشه اگه به یه برنامه دیگه وارد میشه تمام پسوردها را حذف کن یا باادمین وارد شو وکاربرها را حذف کن و...

moustafa
سه شنبه 04 مهر 1385, 20:42 عصر
اگه شیفت قفل بشه و فایل ام دی ای و جدوال مخفی با استفاده از فرمها و کد نویسی میشه انعطاف بیشتری به قضیه داد مثلا کاربر تا چند رکورد میتونه وارد کنه ،حداکثر چند رکورد میتونه ویرایش کنه و.....

شاپرک
چهارشنبه 05 مهر 1385, 06:32 صبح
حداکثر چند رکورد میتونه ویرایش کنه و.....
]چطور میشه این کار رو انجام داد ؟

moustafa
چهارشنبه 05 مهر 1385, 09:52 صبح
اگه مانور روی یه فیلد باشه میشه یه کانتر گذاشت
اما اگر کل فیلدها مد نظر باشه باید یه مقدار فرصت بدی فکر کنم اگه همینطوری بگم
میشه دوتا جدول گذاشت که اطلاعات در هردو وارد بشه دریکی غیر قابل ویرایش در یک قابل ویرایش و از اونجا با تابع dcount ویه کوئری مغایر، کنترل کرد
تا بعد ببینم چه راهی بنظرم میرسه