PDA

View Full Version : سوال: تعداد کوئری query های مجاز برای Mysql

siavashsay
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 18:06 عصر
دوستان یه مدتی فکرم درگیره اینه که چه تعداد کوئری در هر ثانیه یا در هر صفحه کافیه که فشار بروی سرور نیاد و از سرعت سرور کم نکنه !
توی یک مطلب خارجی خوندم زده تا 200 کوئری توی هر صفحه فشار زیادی بروی سرور نمیاره !
باز هم نمیدونم ! اطلاعاتم کم هست در این مورد !
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن ! :)

Unique
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 20:53 عصر
فشار روی سرور اونقدر که به معماری پایگاه داده و index و پیکربندی درست و استفاده بجا از trigger ها و procedure ها بر میگرده خیلی به تعداد query های شما ربط نداره ! اما مطمئنا وقتی میشه join کرد یه جورایی دیوانگیه بیایم query را توی Loop بندازیم ! یا وقتی میشه با trigget کاری را automatic کرد دیوانگیه براش query اجرا کنیم ! خلاصه سعی کنید اطلاعاتتون را برای بهینه سازی پایگاه داده بیشتر کنید تا وقت بگذارین query ها را کم کنین !

h.rezaee
جمعه 06 بهمن 1391, 12:40 عصر
سلام ممنون از این مطلب پر بار تون، لطف میکنید چند تا منبع معرفی کنید برای همین بهینه کردن دیتا بیس و...... ممنون میشیم

Unique
جمعه 06 بهمن 1391, 16:50 عصر
سایت هایی مثل stackoverflow و کلا خود سایت mysql در مورد نرمال سازی ، ایندکس و استفاده از procedure ها و trigger ها کلی مطلب دارند و فقط کافیه google کنید. البت اینها مباحث کوچیکی نیستند و باید روشون کار کنید ، متاسفانه تا حالا منبع فارسی در موردشون مطالعه نکردم و معمولا از همین اینترنت استفاده کردم. توصیه میکنم خودتون را عادت بدین منابع لاتین را بخونین مخصوصا مطالب خود تولید کننده نرم افزار را بخونید.

h.rezaee
جمعه 06 بهمن 1391, 20:11 عصر
سایت هایی مثل stackoverflow و کلا خود سایت mysql در مورد نرمال سازی ، ایندکس و استفاده از procedure ها و trigger ها کلی مطلب دارند و فقط کافیه google کنید. البت اینها مباحث کوچیکی نیستند و باید روشون کار کنید ، متاسفانه تا حالا منبع فارسی در موردشون مطالعه نکردم و معمولا از همین اینترنت استفاده کردم. توصیه میکنم خودتون را عادت بدین منابع لاتین را بخونین مخصوصا مطالب خود تولید کننده نرم افزار را بخونید.
بله خیلی هم ممنون. آره خیلی وقته به این موضوع پی بردم . چون کامپیوتر تنها زبونی هستش که باید رفرنس اصلی رو بخونی تا به نتیجه مطلوبی برسی. رشته خودم مهندسی کامپیوتر نرم افزاره ! انقده تو دانشگاه رفرنس انگلیسی ترجمه کردیم که ....... .

امین مستانی
جمعه 06 بهمن 1391, 21:12 عصر
سلام

من یکدفعه یک فایل متنی رو میخواستم تو دیتابیس ایمپورت کنم حدود 80 هزار خط رو تو حلقه وارد دیتابیس کردم . مشکل خاصی بوجود نیومد فقط حدود 10 دقیقه زمان برد . فکر کنم سرور ترکید :لبخند::لبخند::قهقهه: