PDA

View Full Version : اطلاعات جامع راجع به(tsr)

mojdeh,k
یک شنبه 16 بهمن 1384, 17:48 عصر
سلام
من اطلاعات جامعی راجع به (terminate stay residant) و این که دقیقا چی هستند. و نمونه برنامه های راجع به آون و چگونگی برنامه نوشتن با اون میخوام.لطفا کمکم کنید.ممنونم

Younes
سه شنبه 18 بهمن 1384, 13:44 عصر
با سلام این برنامه ها در ّآخر اجرای خود بجای اینکه تابع 4C H از وقفه 21H را اجرا کنند که حافظه اشغالی را به سیستم عامل برگرداند وقفه دیگری را اجرا میکنند که کنترل را به سیستم عامل برمیگرداند اما حافظه را آزاد نمی کند (البته میزان حافظه لازم برای مقیم شدن را مشخص میکنند)
در مورد شماره وقفه (که الان یادم رفته ) و همینطور نمونه برنامه ها میتوانید به کتابهای زیادی از جمله اسمبلی دکتر سید رضی مراجعه نمایید.

mzjahromi
سه شنبه 18 بهمن 1384, 15:02 عصر
همینطور که دوستمون گفتن راه حل جامع و خاصی نداره شما باید بیای و آدرس وقفه رو پیداکنی و بجاش آدرس برنامه خودت رو بذاری و در آخر انجام عملیات برنامه ات هم وقفه رو صدا بزنی، و خودت هم از حافظه خارج نشی. چیزی که خیلی مهمه بدونی اینه که سر راه کدوم وقفه باید بایستی که اونم بستگی به کاری که می خوای انجام بدی داره. یه چیز دیگه هم اینکه نباید از وقفه های داس استفاده کنی و باید از وقفه های بایاس استفاده کنی در غیر اینصورت سیستمت هنگ می کنه(دلیلش دقیق یادم نیست)

Developer Programmer
پنج شنبه 20 بهمن 1384, 10:13 صبح
کتابهای زیر رو بخر و بخون
333 ترفند در داس (دیباگران)
برنامه نویسی سیستم (مایکل تیشر)
راهنمای جامع برنامه نویسی مقیم در حافظه
دقت کن که TSR روشی بود که بتون از چند برنامگی استفاده کنن و الان دیگه با وجود ویندوز هایی مثل XP و 2003 نمیتونی از این روش استفاده کنی چون اجازه نداری از وقفه استفاده کنی
سایتهایی نظیر ProgramersHeaven حاوی چندین کد در این زمینه است (کدهای من هم اونجاست)

mojdeh,k
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 10:15 صبح
دوستان عزیز خیلی ممنون.خیلی کمکم کردین.

coralisland_17
جمعه 11 خرداد 1386, 23:56 عصر
سلام دوستان
من اگر یک مقاله در مورد tsr بخواهم باید از کجا پیدا کنم؟؟؟؟؟ وقتی سرچ میکنم هیچی پیدا نمیکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چه کار کنم.....
کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟؟؟

afsoongar
یک شنبه 22 مهر 1386, 18:17 عصر
من هم دنبال یه مقاله هستم