PDA

View Full Version : چرا update نمی شه؟

bashir_nashi
یک شنبه 16 بهمن 1384, 19:08 عصر
سلام.
ببخشید . شاید سوالم مسخره به نظر برسه ولی من بع داز یه هفته ور رفتن با vb.net 2005 تازه متوجه شدم که نمی تونم داده ها رو update کنم.
اگه اشتباهی تو کد زیر است بگید !!!!!!!!!!

Me.ObjectTTableAdapter.Fill(Me.MainDataSet.ObjectT )
Me.MainDataSet.ObjectT.Item(1).name = "new name"
Me.ObjectTTableAdapter.Update(MainDataSet.ObjectT)

متشکرم

samiraamiri
دوشنبه 17 بهمن 1384, 13:48 عصر
نمی دونم مشکل شما هم شبیه مشکل من باشه یا نه ولی بد نیست به تاپیک خطای update تو همین قسمت مراجعه کنید شاید جواب بگیرید

bashir_nashi
دوشنبه 17 بهمن 1384, 17:54 عصر
من با هیچ خطایی مواجه نمیشوم.
این هم همون کدی که قبلا در 2003 ازش استفاده می کردم.
اگه جوابی برای مشکلم ندارید لااقل یکی بگه تو 2005 از این کد استفاده می کنید یا نه .

مطهر
دوشنبه 17 بهمن 1384, 18:39 عصر
دیتابیس شما چیه
اگر با SQL ای که در خود 2005 است. ما هم این مشکل را داشتیم
در غیر این صورت باید بیشتر بررسی کنید ببینید مشکل کجاست

mostafa808
سه شنبه 18 بهمن 1384, 09:01 صبح
چرا مستقیم از دستور Update در SQL استفاده نمیکنی؟

bashir_nashi
چهارشنبه 19 بهمن 1384, 10:57 صبح
من تقریبا فهمیدم مشکل از کجاست .
من از اکسس استفاده می کنم .
فایل بانک اطلاعاتی رو تو مسیر فایل اجرایی در پوشه bin کپی می کنم. وقتی می خوام آداپتور داده رو براش بسازم یه پیامی میاد که فایل در مسیر پروژه فعلی شما نیست . می خواهید یه کپی از اون در مسیر جاری بگیرم!!!
اگه بگم نه که برنامه اصا اجرا نمی شه و اگه قبول کنم یه کپی در project 1/project 1/data.mdb میزاره . یعنی در کنار فایلهای datast.xml , form1.vb و ... .
در این حال بعد از آپدیت پایگاه تعییری در هیچ کدام از فایلهای mdb من ایجاد نمی شه (آپدیت صورت نمی گیره)
اگه هم همون اول فایل mdb رو تو مسیری که خودش می خواد کپی کنه بزارم دیگه ازم سوالی نمی کنه و لی بعد از اجرای فرمان آپدیت یه کپی از فایل در کنار فایل اجرایی در پوشه bin میزاره و در حقیقت اون رو آپدیت میکنه.
یعنی اگه برنامه رو با vb.net اجرا کنم تغییرات صورت گرفته رو نمی بینم و لی اگه فایل اجرایی در پوشه bin رو اجرا کنم تغییرات رو میشه مشاهده کرد.
ببخشید که طولانی شد ولی تمام جزئیات رو گفتم.
در مورد این سیستمی که vb.net 2005 داره به نظرتون چکار کنم؟

sh
چهارشنبه 19 بهمن 1384, 14:00 عصر
ببین دوست عزیز
در نسخه 2005 با هر بار اجرای شما یک کپی از بانک اطلاعاتی که در اکثر موارد خالی میباشد از محل فایلهای پروژه به پوشه Bin در یکی از ساب دایرکتوریهای ریلیز یا دیباگ کپی میشود برای حل این مشکل بر روی فایل اکسس که در پروژ شما هستد در محیط IDE راست کلیک کن و خاصیت Copy To OutPut Directory رو برابر Do not copy قرار بده