PDA

View Full Version : نظر شما در مورد راه اندازی دوره های مجازی آموزشی در سایت برنامه نویس چیست؟

vahid2112
شنبه 07 بهمن 1391, 06:12 صبح
بسم الله

سلام
دوستان خاستم یه پیشنهاد بدم :
اگه تو سایت برنامه نویس دوره مجازی آموزشی راه اندازی بشه خیلی خوبه

یعنی یکی یا چند نفر یه دوره ایجاد کنن و تنها با گذاشتن ebook و مقاله در رابطه با اون موضوع ، به علاقه مندان آموزش بدن.

الحمدلله تو این سایت کسانیکه دوست دارند به بقیه کمک کنند کم نیستند :لبخندساده:

و البته :
اینطوری علاوه براینکه سرعت یادگیری بالاتر میره، خیلی از مشکلات سایت مثل همین موضوعات تکراری و سوالات تکراری و... خیلی کم میشه .
و محتویات سایت غنی تر و بازدید بیشتر میشه .

اینطور نیست؟
نظر شما چیه؟

لطف کنید در نظرسنجی شرکت کنید تا مشخص بشه چقدر موافق داره .

vahid2112
شنبه 07 بهمن 1391, 17:46 عصر
سلام
دوستانی که مطلب رو میخونندلطف کنن تو نظرسنجی شرکت کنند.

ma.rad
شنبه 07 بهمن 1391, 18:18 عصر
خیلی عالیه،فقط هزینش زیاد نباشه یا رایگان باشه. یا برای اعضای دائمی سایت رایگان باشه

mortezasar
شنبه 07 بهمن 1391, 18:39 عصر
100 درصد موافقم با هاتون خیلی عالی میشه لطفا مدیران استقبال کنید :لبخندساده:

SEZAR.CO
شنبه 07 بهمن 1391, 18:48 عصر
اگه هرکس یه نکته ای که یاد میگیرد را توی تاپیکی مخصوص و واحد بگذارد می دونید چی میشه!!!!
سایت به یک مرجع تبدیل میشه

Shahram_12
شنبه 07 بهمن 1391, 21:29 عصر
دوستان اگه قرار باشه هر کسی یک مطلب رو به عنوان آموزش قرار بده که میشه 1001 نکته در سی شارپ

و اون هم در تالار وجود داره

اگر قراره اینکار انجام بشه باید سر فصلها معین بشه و هر کی اطلاعاتش رو در اون مورد به دیگران انتقال بده

vapa_71
شنبه 07 بهمن 1391, 21:37 عصر
سلام دوستان
من صاحب نظر نیستم اما به نظرم اگه آموزش های سایت دسته بندیش تخصصی تر میشد و سوال جواب ها جایی به خصوص داشت خیلی خوب میشد
مثال بزنم . من به عنوان یک تازه کار وقتی میام دنبال یک موضوع اصلا نمیدونم چطور و کجا رو باید به دنبال سوالم بگردم و یک موضوع دیگه ثبات نداشتن لینک هایی که دوستان میذارن و اینکه همه تایپیک ها به جواب کاملی نمیرسه اما به عنوان جواب به تازه کارها معرفی میشه
امیدوارم منظورمو رسونده باشم

vahid2112
دوشنبه 09 بهمن 1391, 11:29 صبح
بسم الله

سلام
ممنون از دوستانی که نظرشون رو اعلام کردن

شما اگه یه سرچ ساده تو سایت بزنید میفهمید که اوضاع یکم بهم ریختس.
واین شاید یه راهکار خوب باشه.

تفاوتش هم با 1001 نکته همینه که مطالب سرفصل بندی میشن
و آموزشها هم طبقه بندی

و هرکس به تناسب نیاز از یک بخش آموزشی استفاده میکنه.

امابه نظرمن شاید سایت تبدیل بشه به یه msdn!

نظر شما چیه؟

mohammad_mehr
دوشنبه 09 بهمن 1391, 13:30 عصر
بسم الله

سلام
ممنون از دوستانی که نظرشون رو اعلام کردن

شما اگه یه سرچ ساده تو سایت بزنید میفهمید که اوضاع یکم بهم ریختس.
واین شاید یه راهکار خوب باشه.

تفاوتش هم با 1001 نکته همینه که مطالب سرفصل بندی میشن
و آموزشها هم طبقه بندی

و هرکس به تناسب نیاز از یک بخش آموزشی استفاده میکنه.

امابه نظرمن شاید سایت تبدیل بشه به یه msdn!

نظر شما چیه؟

نظر منم همینه

vahid2112
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 07:20 صبح
بسم الله

سلام
فکر کنم دیگه وقتشه دوستان و پیشکسوتان عزیز یه فکری بکنن بحال این آموزش مجازی.
از هر لحاظ هم فکر کنید منفعت هاش خیلی زیاده.

Shahram_12
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 15:46 عصر
اگر شروع بشه منفعت زیادی داره

اما اگر ممکنه اول سرفصل های آموزشی مشخص بشه که سر در گم نشیم

بعد برای اونها آموزش قرار بگیره

با سپاس از همه د.ستان

vahid2112
شنبه 14 بهمن 1391, 07:13 صبح
بسم الله

سلام
از دوستانی که تمایل دارند آموزش مجازی بعنوان استاد فعالیت کنند خواهش دارم که شروع کار خود و دوره شون رو اعلام کنن.
با تشکر.

nima.sh
شنبه 14 بهمن 1391, 07:22 صبح
سلام به همه ی دوستان عزیز....
نظر دوستمون جناب vahid2112 خیلی عالیه،ولی این نظر بارها وبارها تکرار شده،اما هیچ نتیجه ای به دنبال نداشته...
نظر من اینه که یه روزی در هفته معین بشه،همه دوستان و علاقه مندان دور هم جمع بشن،اطلاعات خودشون رو به اشتراک بذارن،با Skype،yahoo وخیلی از راه های دیگه،میتونه هر هفته باشه،یا هر ماه چند بار....
دیگه اینترنت رو که همه دارن،حالا با video نشد،فقط با voice کار کنیم،یا مثل دوره های مجتمع فنی تهران که بعضی از دوره هاش رو داره به صورت مجازی آموزش میده....
به هر حال من همه جوره هستم،البته این رو هم بگم که منم یه همچین تاپیکی زده بودم ولی متاسفانه..........
موفق وسربلند باشید....

saeedgholami
شنبه 14 بهمن 1391, 08:55 صبح
اگه لطف کنید و راه اندازیش کنید خیلی خوب میشه

سعید کشاورز
شنبه 14 بهمن 1391, 12:06 عصر
اگه قرار باشه مثل آموزش های دیگه باشه اصلا فایده نداره..
به نظر من اگه کاربردی باشه خیلی عالی میشه..
مثلا میتونیم این کار رو دوره بندی کنیم:
دوره اول: کار با دیتابیس به صورت اصولی و حرفه ای
دوره دوم: گزارش گیری به صورت حرفه ای
دوره سوم: برنامه نویسی تحت شبکه
به نظر من اکثرا الان بلد هستن که با دیتابیس ارتباط بر قرار کنن اگر هم بلد نباشن توی اینترنت یا همین انجمن یه جستجو کنن کلی مطالب خوب و سورس کد گیرشون میاد..
اما الان مشکل اصلی گزارش گیری هستش که خیلی ها باهاش مشکل دارن..
اگر هم قرار باشه واسه یه اداره یا سازمان برنامه ای بنویسیم تنها چیزی که زیاد بهش توجه دارن گزارش گیری هستش..
البته خیلی کار های دیگه میشه کرد..ولی به نظر من این 3 تا دوره ای که من گفتم خیلی مهم و کاربردی هستش

Shahram_12
شنبه 14 بهمن 1391, 16:34 عصر
با تشکر از همه دوستان

اما یک دوره آموزش مجازی باشه یعنی باید بیاد و از پایه همه چبز رو شروع کنه و مطلب به مطلب اون رو گسترش بده

اگه قرار باشه یک سری از موارد رو بیان کنه که آموزش مجازی نمیشه

سعید کشاورز
شنبه 14 بهمن 1391, 16:45 عصر
با تشکر از همه دوستان

اما یک دوره آموزش مجازی باشه یعنی باید بیاد و از پایه همه چبز رو شروع کنه و مطلب به مطلب اون رو گسترش بده

اگه قرار باشه یک سری از موارد رو بیان کنه که آموزش مجازی نمیشه
آخه چرا وقتی این همه منابع فارسی خوب برای این کار هست ما باز بیایم همچین چیزی درست کنیم؟

کلی منبع هستش که از پایه آموزش دادن..
منظور شما از آموزش پایه چیه؟
اینه که بیان دستورات شرطی رو درس بدن؟ یا حلقه هارو؟ کافیه یه سرچ بزنید کلی مطلب به درد بخور گیرتون میاد..اما شما درباره گزارش گیری سرچ کن..ببین چقدر مطلب داریم که بیاد به صورت پایه آموزش بده...اگه پیدا کردی منم خبر کن..
به نظر من مشکل ما اینه که همه میخان از پایه آموزش بدن..بعدش که به مباحث اصلی میرسن یا خسته میشن یا کار واسشون پیش میاد..

vahid2112
سه شنبه 17 بهمن 1391, 19:57 عصر
سلام
درسته که منابع فارسی بسیار زیاده و در دسترس
ولی گاهی آدم رو سرگردون میکنه و گاهی هم کلی وقت از آدم میگیره
اگه مطالب بطور دسته بندی ، منظم ، با نظارت و بنا به نیاز قرار داده بشن خیلی کاربردی تره
اینطور نیست؟

vahid.v
شنبه 14 دی 1392, 12:41 عصر
اگه اینطوری باشه خیلی خوب میشه،
پس کی شروع میشه؟

mortezasar
شنبه 14 دی 1392, 13:05 عصر
سلام واقعا عالی میشه
میشه فیلم کلاس هایی که برگزار میشه رو قرار داد و دوستان ثبت نام کنند و هزینه رو پرداخت کنن و دانلود کنن مدیران اگه لطف کنن بیان و در بحث شرکت کنن ممنون میشم تا بدونیم اصلا عملی هست یا نه

علی متقی پور
شنبه 14 دی 1392, 15:30 عصر
با سلام

برای بچه های تهران، من میتونم با هزینه بسیار کم (در حد کرایه راهم) کلاس خصوصی برنامه نویسی بذارم

davidrobert
شنبه 14 دی 1392, 20:40 عصر
از نظر من این نوع آموزش عالی حرف نداره ولی بهتر از همه میدونید چی بیام آموزش های رو قرار بدیم از ریز تا درشت که که کم کم خود ما هم به سمت هوش مصنوعی در برنامه نویسی بریم و برنامه های خودمان رو داره هوش مصنوعی به زبان فارسی که هم حرف بزنه و هم بتونید اطلاعات رو بگیم تا خود برنامه اطلاعات رو وارد کنه که دیگه نیاز نباشه برای وارد کردن اطلاعات در بانک برنامه تایپ کنیم و برنامه ها خودمان هوشمند بشه و پور فروش تر و فروش انبو داشته باشیم این طوری خیلی بهتر دست بچه های زحمت نکش کرکر رو هم کوتاه میکنیم کسی نیاد برنامه رو کرک کنه و بفروشم و کسی که میخره ولی برنامه کرک شده رو خرید با مشکل بر خورد کنه و شخص کرک کننده هم نتونه جواب مشتری رو بده و مشتری هم مجبور بشه برنامه رو از خود سازندش بخره.