PDA

View Full Version : سوال: درخواست یک نمونه

hhabibin
شنبه 07 بهمن 1391, 21:32 عصر
با سلام
میخواستم ازتون بخوام لطف کنین یک نمونه از پایگاه داده رابطه ای رو برام بزارین و نحوه فراخوانی کردن و اینکه از برنامه چجوری این رابطه رو اعمال کنیم و فراخوانی کنیم.
بخوام بیشتر توضیح بدم مثلا بخوایم در قسمت اطلاعات پایه نرم افزارمون حوزه، واحد و بخش رو تعریف کنیم که باید برای هرکدوم در دیتابیس یک تیبل ایجاد کنیم که در جدول حوزه، id و نام حوزه وجودداشته باشه.
درجدول واحد id و نام واحد و IDhoze و به همین ترتیب
حالا میخواستم نحوه کار با این جداول از داخل برنامه به چه صورته و چجوری باید کارکنیم
مثلا وقتی حوزه رو تعریف کردیم رفتیم تو تعریف واحد اونجا حوزه رو مشخص کنیم و مشخص باشه که هر حوزه مربوط به کدوم واحد میشه.
یه چیزی تو مایه های تعریف کدینگ هست.
میخواستم کلا کار کردن با این جور جداول رو یاد بگیرم.
باتشکر اززحمات دوستان گرامی:قلب:

ghayour
شنبه 07 بهمن 1391, 21:52 عصر
بهتره شما یک جستجویی بکنی و در این مورد مطالبی بخونی و هر جاشو متوجه نشدی بپرسی.
بهتره سوال‌هاتون رو جزئی‌تر بپرسید.

hhabibin
شنبه 07 بهمن 1391, 22:00 عصر
نگاه کرده بودم یک جا بود که به صورت کامل پایگاه داده رو رو دوستمون آقای فرید نجفلو زحمتشو کشیده بودند که اولا تو اون به سوالای من پاسخ نداده دوما از dataset برای آموزش استفاده کرده.
هیچی من نحوه کارکردن رو با این جداولی که باهمدیگه رابطه دارن میخواستم مثلا فراخوانی درج، حذف اینجور کارارو روی این جور جداول.

فرید نجفلو
یک شنبه 08 بهمن 1391, 19:46 عصر
سلام
اصول اولیه کار با پایگاه رو که تو همون تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?333713) به صورت مفصل توضیح دادم
نحوه دریافت و استفاده Connection String هم همینطور
برای کار با دیتابیس به صورتی مستقیم هم اگه دقت کرده باشید تو یکی از پست ها یه کلاس کامل از کد های (توابع) این کار رو گذاشتم که بدون دردسر هر کاری می تونید بکنید (که تو بخشی از همون برنامه بدون استفاده از دیتا ست هم کد هایی نوشتم (لاگین شدن کاربر))
حالا می مونه دستورات TSQL که اونم دیگه خودتون زحمت می کشید و یه کتابی چیزی می خونید ، به صورت دوستانه بگم اگه حداقل یک کتاب تو این زمینه (TSQL) نخونید کاری از پیش نمی برید هر چقدر تاپیک آموزشی یا PDF هم بخونید جای کتاب رو نمی تونه پر کنه

Hybrid
سه شنبه 10 بهمن 1391, 23:08 عصر
Please Answer me
Please

سلام ، کتاب بخونید و کد بزنید و هرجایی سوال داشتین بپرسین ، با خوندن دستورات T-SQL همچنین اون تاپیک دوست خوبم آقای نجفلو میتونید راحت این برنامه رو بنویسید . اگه هم زیاد عجله دارید داخل همین فروم دوستان نمونه های زیادی نوشتن حتی داخل سایت های دیگه هم که سورس رایگان قرار میدن همچین چیزی وجود داره.

hhabibin
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 20:29 عصر
سلام ، کتاب بخونید و کد بزنید و هرجایی سوال داشتین بپرسین ، با خوندن دستورات T-SQL همچنین اون تاپیک دوست خوبم آقای نجفلو میتونید راحت این برنامه رو بنویسید . اگه هم زیاد عجله دارید داخل همین فروم دوستان نمونه های زیادی نوشتن حتی داخل سایت های دیگه هم که سورس رایگان قرار میدن همچین چیزی وجود داره.
ممکنه یه لینک چه از داخل همین فروم یا از سایتای دیگه برام بزارین؟

M.KH-SH
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 21:57 عصر
منظور شما از جداول ارتباطی تلفیق دو جدول هستش؟

این نمونه برنامه رو دانلود کن فکر کنم توش inner join داشته باشه (http://barnamenevis.org/showthread.php?321150-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%86%D9%86%D8%AA-%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D9%88-%DA%A9%D8%AF%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%AA%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%B1&p=1408728#post1408728)

اگه نداشت شما باید کوئری های inner join / out of join رو بخونین و فرق کلید های ثانویه جدول رو بفهمین و بتونین بین کلید ها با هم رابطه ایجاد کنین
تنها باید با کر کردن و مطالعه کردن بهش دست پیدا کنین نه چیز دیگه

hhabibin
یک شنبه 22 بهمن 1391, 10:43 صبح
بله جداولی که توشون Relation استفاده شده به صورت کامل و در برنامه به صورت کامل از اونا استفاده شده باشه.
کسی میتونه لطف کنه و یه نمونه برنامه کامل برام بزاره.
باتشکر از زحمات دوستان گرانقدر

M.KH-SH
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 11:17 صبح
دوست عزیز من شما نمونه کار خودت و تلاش خودت رو قرار بده ما هم کمک مکنیم.

linux
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 15:06 عصر
:عصبانی::عصبانی::عصبانی::عصب نی::عصبانی::عصبانی::عصبانی:: صبانی::عصبانی::عصبانی::عصبا ی::عصبانی::عصبانی:
وقتی بلد نیستی نمونه به چه دردت می خوره! یک کتاب مناسب پیدا کن شروع کن خوندن حداقل مفاهیم را یادبگیر! بعدش که هِر را از بِر تشخیص دادید، شروع کنید برنامه نوشتن هرجا مشکلی بود که تو کتابها و سایتها راه حلی نداده بودند، تشریف بیارید اینجا سوال کنید.
عصبانیت هم دردی را دوا نمی کنی، کسی اینجا به شما بدهکار نیست.

hhabibin
پنج شنبه 24 اسفند 1391, 13:41 عصر
وقتی بلد نیستی نمونه به چه دردت می خوره! یک کتاب مناسب پیدا کن شروع کن خوندن حداقل مفاهیم را یادبگیر! بعدش که هِر را از بِر تشخیص دادید، شروع کنید برنامه نوشتن هرجا مشکلی بود که تو کتابها و سایتها راه حلی نداده بودند، تشریف بیارید اینجا سوال کنید.
عصبانیت هم دردی را دوا نمی کنی، کسی اینجا به شما بدهکار نیست.
فکر میکنم کمی مودبانه صحبت میکردید خیلی بهتر بود.
بعد شما از کجا میدونید درچه حدی هِر را از بِر تشخیص میدم؟
من یادم نمیاد گفته باشم "اینجا کسی به من بدهکار هست"؟!!!!
شما به درخواست من توجه کن با اینکه به چه دردم میخوره چه کاردارید؟؟؟؟!!!

linux
جمعه 25 اسفند 1391, 15:02 عصر
فکر میکنم کمی مودبانه صحبت میکردید خیلی بهتر بود.
بعد شما از کجا میدونید درچه حدی هِر را از بِر تشخیص میدم؟
من یادم نمیاد گفته باشم "اینجا کسی به من بدهکار هست"؟!!!!
شما به درخواست من توجه کن با اینکه به چه دردم میخوره چه کاردارید؟؟؟؟!!!
اینها اصطلاح هست به دل نگیر. وقتی کسی به شما جواب نمیده و عصبانی می شید که یک سطر شکلک از خودتون به جا می‌گذارید یعنی اینکه طلبکارید.
درخواست شما را دوستان هم گفتند نمونه تو سایت هست بگردی پیدا می‌کنی ولی وقتی همچین سوالی می‌کنید یعنی که باید اول چندتا کتاب بخوانید تا کمی خودتان وارد قضیه شوید.