PDA

View Full Version : در خواست Print براي محدوده خاص

soonami
یک شنبه 08 بهمن 1391, 10:59 صبح
سلام دوستان من يك صفحه HTML دارم ميخواهم از يك قسمتي از صفحه پرينت بگيرم

اگر از دستور WINDOWS.PRINT انتخاب كنم كل صفحه رو ميگيره

ميتونم . بگم از يك DIIV مشخص يا يه طول و عرض مشخص PRINT بگيره اگر ممكن هست با مثال توضيح دهيد

fg_12938
یک شنبه 08 بهمن 1391, 18:12 عصر
سلام
اطلاعات اون divکه میخواهید ازش پرینت بگیرید رو تو یه صفحه جدا قرار دهید سپس تو همون صفحه اصلیتون یه لینک برا پرینت بزارین که وقتی کاربر روش کلیک کرد همون صفحه ای که اطلاعات divرو تو اون قرار دادین باز شه سپس تو این صفحه از تابع پرینت استفاده کنین.

soonami
دوشنبه 09 بهمن 1391, 00:21 صبح
نه دوست عزيز . ميخواهم . طوري باشه كه من كليك كردم صفحه جديد باز نشه روي همون صفحه چاپ كنه

Reza1607
دوشنبه 09 بهمن 1391, 08:45 صبح
شما به اون div كه مي خوايد ازش پرينت بگيريد يك كلاس بدين مثلا كلاس print بعد كد زير رو داخل يك فايل css ذخيره كنيد
*{display:none}
div.print,div.print *{display:block}

و بعد با دستور زير اون فايل css رو به صفحه لينك كنيد

<link type="text/css" href="print.css" rel="stylesheet" media="print">

البته مي تونيد اون دو خط كد رو هم به اين صورت استفاده كنيد و ديگه لازم نيست تا فايلي رو به صفحه لينك كنيد

@media print
{
*{display:none}
div.print,div.print *{display:block}
}

soonami
دوشنبه 09 بهمن 1391, 14:51 عصر
onclick="document.getElementById("myDiv").print();"
ميشه اين كارو هم كرد .???????????

من نتوسنتم به دگمه بگم اون div پرينت كنه

soonami
سه شنبه 10 بهمن 1391, 16:36 عصر
دوستان انجام دادمش بالاخره پيدا كردم اينجا ميزارم تا كسي اگر خواست استفاده كنه اول

<style type="text/css" media="print" > .nonPrintable{display:none;} /*class for the element we don’t want to print*/ </style>

مر حله 2

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"> <head> <script type="text/javascript"> function PrintDiv() { var divToPrint = document.getElementById('divToPrint'); var popupWin = window.open('', '_blank', 'width=300,height=300'); popupWin.document.open(); popupWin.document.write('<html><body onload="window.print()">' + divToPrint.innerHTML + '</html>'); popupWin.document.close(); } </script> </head> <body > other contents <div id="divToPrint" > <div style="width:200px;height:300px;background-color:teal;"> This is the div to print </div> </div> <div> <input type="button" value="print" onclick="PrintDiv();" /> </div> </body> </html>

و در پايان اجرا كنيد