PDA

View Full Version : یه منبع خوب میخام واسه طراحی دیتابیس

سعید کشاورز
سه شنبه 10 بهمن 1391, 22:52 عصر
سلام دوستان...
به تجربه استادی نیاز دارم الان..
در رابطه با طراحی بانک اطلاعاتی مقاله یا کتاب یا هر چیز دیگه که دارین ممنون میشم که معرفی کنید.
اما چند نکته:
خیلی مبتدی نیستم و با مفاهیم اولیه تقریبا آشنایی دارم
الان دنبال یه کتاب می گردم که بیاد تحلیل کردن بانک رو توضیح بده نه اینکه بیاد بگه فیلد کلید چیه؟کلید خارجی چیه و از اینجور حرفا..
مثلا یه چیزی میخام که بیاد در انتخاب نوع فیلد بهم کنه که مثلا باید واسه مقدار " پول " چه نوعی در نظر بگیرم؟
و می خام گفته های کتاب با دلیل توضیح داده شده باشه..نه اینکه بیاد بگه واسه فلان فیلد شما int در نظر بگیرین..
اصلا همچین کتاب یا منبعی داریم که من دنبالشم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

f.beigirad
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 13:58 عصر
ما نیز مثل شماییم:متفکر:

SaeidMirzaei
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 02:38 صبح
سلام دوست عزیز
منبع خاصی ندارم ولی می تونم چند مرحله رو بگم که با به کار گیری آن ها به طراحی خوبی در Database برسی.
با توجه که مبتدی هم نیستید فکر نکنم زیاد به مشکل برخورد کینم.
راستی به Rank من در سایت زیاد توجه نکنید چون خیلی به سایت برنامه نویس سر نمی زنم.

طراحی بانک های اطلاعاتی:
منظور از طراحی یک بانک اطلاعاتی مشخص کردن جداول مورد نیاز، ستون های هر جدول و روابط بین جداول است.
مراحل زیر در رابطه با طراحی یک بانک اطلاعاتی انجام میشود:
مرحله اول: تهیه فهرست جداول مورد نیاز.
مرحله دوم: بهینه سازی جداول.
مرحله سوم: تعریف رابطه بین جداول.

در ادامه جزئیات مراحل فوق با ارائه مثال هایی در خصوص بانک اطلاعاتی زیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
Case Study : یک بانک اطلاعاتی برای ناشران کتاب ها.
اطلاعات ناشر از جمله نام، نشانی، شماره های تماس، باید قابل ثبت باشد.
در مورد کتاب اطلاعات زیر حائز اهمیت است: نام، ناشر، سال چاپ، تعداد صفحات، شابک، نویسندگان.

در این مرحله با بررسی صورت مسئله جداول مورد نیاز جهت ذخیره سازی اطلاعات در نظر گرفته میشود. در بدترین حالت فقط یک جدول مورد نیاز خواهد بود. کافیست جداولی رسم کنید که با داشتن ستون ها ، ردیف های مثال زیر را داشته باشد. ضمن اینکه نوع داده ای ستون ها باید مشخص شود.

Author Pages Print Year Title Phones Address Publisher

تنها نکته مهم در این مرحله این است که جداول تهیه شده از نظر ذخیره سازی اطلاعات پاسخگوی نیاز صورت مسئله باشد.

بچه ها راستش الان ساعت 3 صبحه خوابم گرفته سعی می کنم ادامشو فردا اینجا قرار بدم ببخشید
اگه ادامه بدم از چرت و پرت تایپ می کنم . . . ادامه دارد