PDA

View Full Version : در خواست راهنمایی در مورد تغییر پیغام در زمانوارد شدن داده تکراری

taha_nadri
پنج شنبه 12 بهمن 1391, 13:57 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید بزرگوار

من یک فرم باMicrosoft Visual Studio 2010 آماده کردم فقط یک سوال داشتم ممنون میشم اگر دوستان بنده را راهنمایی بفرمایند.
1- من در بانک اطلاعاتی خودم در زمانیکه داشتم تیبل را در sql آماده می کردم گفتم اگر شماره تکراری بود به من پیغام بده که از ورود اطلاعات تکراری جلو گیری کنم . حالا در فرم هم همینطوری هست و پیغام میده که در عکس زیر پیغام را مشاهده می کنید .
99329
حالا من چطوری می توانم به جای نمایش این پیغام پیغامی که خودم می خواهم نمایش داده بشود ؟
آیا می شود کاری کرد دگمه ایی در مسیج باکس قرار داد که با کلیک کردن بر روی آن رکوردی که اطلاعات آنرا اعلام کرده است که تکراری است در فرم قرار بگیره نمایش بده که بشه اطلاعاتش را ویرایش کرد .

asghar2008
پنج شنبه 12 بهمن 1391, 15:52 عصر
سلام

قبل از اینکه در دیتابیس اطلاعاتو ذخیره کنی از داده های جدول Select بگیر(جستجو کن). اگه رکوردی پیدا شد پیغامتو نشون بده.

taha_nadri
پنج شنبه 12 بهمن 1391, 17:28 عصر
سلام

قبل از اینکه در دیتابیس اطلاعاتو ذخیره کنی از داده های جدول Select بگیر(جستجو کن). اگه رکوردی پیدا شد پیغامتو نشون بده.

ممنون دوست عزیز
ولی من می خوام زمانیکه کاربر داره با برنامه کار می کنه اگر داده تکراری وارد کرد بهش پیغام بده که اطلاعات تکراری بعد زمانیکه روی دگمه چستجو در مسیج باکس کلیک کرد اطلاعت شخص را در همان فرم فرا خوانی کنه تا کاربر بتوانه اطلاعات را ویرایش کنه

Hybrid
پنج شنبه 12 بهمن 1391, 22:17 عصر
حالا من چطوری می توانم به جای نمایش این پیغام پیغامی که خودم می خواهم نمایش داده بشود ؟
آیا می شود کاری کرد دگمه ایی در مسیج باکس قرار داد که با کلیک کردن بر روی آن رکوردی که اطلاعات آنرا اعلام کرده است که تکراری است در فرم قرار بگیره نمایش بده که بشه اطلاعاتش را ویرایش کرد

سلام ، بله میشه همچین کاری کرد ، کار شما اینه که هر وقت کاربر داده ها را وارد کرد و خواست که در بانک ثبت کنه ، یک واکشی در بانک انجام بدین و ببینید که آیا رکوردی با این مشخصات وجود داره یا نه اگه وجود داشت که پیغامتون رو نشون بده و از ثبت جلوگیری کنه یا در صورت لزوم داده های اون سطر رو به کاربر نشون بده تا ویرایش کنه و اگه وجود نداشت خوب در بانک ثبت میشه ! فقط با یک if و یک Select در بانک مشکلتون حل میشه . یک روش دیگه هم وجود داره اینه که شما با یک try/catch این کارو انجام بدین که به نظر من روش زیاد جالبی نیست . شما از همون روش اول استفاده کنید.

taha_nadri
شنبه 14 بهمن 1391, 11:12 صبح
سلام ، بله میشه همچین کاری کرد ، کار شما اینه که هر وقت کاربر داده ها را وارد کرد و خواست که در بانک ثبت کنه ، یک واکشی در بانک انجام بدین و ببینید که آیا رکوردی با این مشخصات وجود داره یا نه اگه وجود داشت که پیغامتون رو نشون بده و از ثبت جلوگیری کنه یا در صورت لزوم داده های اون سطر رو به کاربر نشون بده تا ویرایش کنه و اگه وجود نداشت خوب در بانک ثبت میشه ! فقط با یک if و یک Select در بانک مشکلتون حل میشه . یک روش دیگه هم وجود داره اینه که شما با یک try/catch این کارو انجام بدین که به نظر من روش زیاد جالبی نیست . شما از همون روش اول استفاده کنید.
با تشکر از دوست خوبم جناب آقای ابراهیمی
می خواستم درخواست کنم اگر ممکن است یه مقدار بیشتر برام توضیح بدهید و اگر مثالی هم برام بیارید ممنون میشم .
با تشکر

pooya1072
شنبه 14 بهمن 1391, 13:53 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید بزرگوار

من یک فرم باMicrosoft Visual Studio 2010 آماده کردم فقط یک سوال داشتم ممنون میشم اگر دوستان بنده را راهنمایی بفرمایند.
1- من در بانک اطلاعاتی خودم در زمانیکه داشتم تیبل را در sql آماده می کردم گفتم اگر شماره تکراری بود به من پیغام بده که از ورود اطلاعات تکراری جلو گیری کنم . حالا در فرم هم همینطوری هست و پیغام میده که در عکس زیر پیغام را مشاهده می کنید .
99329
آیا می شود کاری کرد دگمه ایی در مسیج باکس قرار داد که با کلیک کردن بر روی آن رکوردی که اطلاعات آنرا اعلام کرده است که تکراری است در فرم قرار بگیره نمایش بده که بشه اطلاعاتش را ویرایش کرد .

سلام
دوست عزیز...شما می تونی از تریگر ها استفاده کنی. تریگر ها فقط در حالت Insert , Update , delete در اطلاعات , فعال میشه و در صورت فعال شدن عملی که شما مد نظرت است رو اجرا می کنه که این عمل میتونه اعلام یه پیام خاص طبق نظر شما باشه.