PDA

View Full Version : راهنمایی در مدیریت یه شبکه

aghayex
جمعه 13 بهمن 1391, 20:05 عصر
دوستان من یه شبکه دارم که چند مورد رو می خوام درش رعایت بشه و این کارو می خوام اصولی بشه .
1 - تمام کلاینت ها رو می خوام طوری بشن که هیچ دستگاهی بدون اجازه من نتونن ازشون استفاده کنند مثل ( فلش مموری , جی اس ام مودم و ... )
2 - تمام کلاینت ها رو می خوام طوری بشن که نتونن برنامه ای رو نصب و یا حذف کنند .
3 - بتونم از سمت سرور به محتویات همشون دسترسی داشته باشم و همچنین مانیتورینگشون کنم .
4 - من یه شبکه فرعی دیگه ای دارم و می خوام بعضی از کلاینت های شبکه اصلی من به اون دسترسی داشته باشن برای مسئله امنیت شبکه اصلی چکار کنم .
5 - برای مسئله آنتی ویروس باید چکار کنم .
6 - اگر یک نفر اومد بدون مجوز لب تابشو به شبکه وصل کنه در این حالت باید چکار کرد
از دوستایی که دستی در شبکه دارن درخواست همکاری دارم.

Dr.Bronx
جمعه 13 بهمن 1391, 20:08 عصر
90% اینها با یک ISA سرور قابل حل هست .

فقط نفرمودید که شبکه Domain هست یا workgroup ?

موفق باشید ./

aghayex
جمعه 13 بهمن 1391, 20:14 عصر
تشکر از نظرتون
بی زحمت من تغیراتی رو در بخش اول دادم و یک مورد دیگه اضافه کردم که اونم مد نظرتون باشه .
در خصوص سوالتون من حداکثر 50 کلاینت داشته باشم که الان 30 تا هستن و نظر خودم هست که domin باشه ولی الان workgroup هست

ehsan_200225
شنبه 21 بهمن 1391, 08:28 صبح
سلام به چند صورت میتونید کار کنید اول اینکه سعی کنید شیکه دامین راه اندازی کنید و بعد اگه سویچی که در شبکه دارید قابلیت کانفیگ را داشته باشه از روی ان میتونید اکسس لیست تعریف کنید و در مورد استفاده از فلش بر روی کلاینت ها کلی نرم افزار هست ، در خصوص لب تاب هم میتونید روی پرتهای سویچ تعریف کنید که اگه مک ادرسی غیر از مک ادرسهای لیست موجود وصل شد ان رو به شبکه وصل نکنه و در خصوص ISA server هم باید بگم با ان میشه ارتباط بین شبکه ها رو کنترل کرد نه ارتباط بین دو کامپیوتر از یک شبکه یا یک رنج IP
بازم سوالی بود در خدمتم موفق باشید

aghayex
شنبه 21 بهمن 1391, 22:56 عصر
تشکر از توجهتون
من تا حالا یه شبکه رو مدیریت نکردم و یک دفعه افتادم تو این وادی و از همین ابتدا اگه سوالایی کردم که فراتر از واقعیت هست شرمنده .
یه نظر ) آیا برنامه ای هست که من اونو رو تما کامپیوتر هام نصب کنم و این انتظارت منو انجام بده اخه در مورد کنترل کردن نصب برنامه و کنترل فلش ها بر روی کامپیوتر برنامه هست ولی اون برنامه ها تحت شبکه نمی تونی کنترلشون کنی و اگه خواستی زمانی یه سیستمی رو فلششو باز کنی دیگه نری پشت سیستم . و یا در مورد اتصال لب تاب های غیر سازمانی .
نظر دوم ) دوست عزیز آیا امکانش هست که اصلا ویندوزی رو سیستم ها نباشه و وقتی سیستمی رو روشن کردین سیستم عاملش از رو سرور لود بشه و بیا تو سیستم یعنی به عبارت دیگه کلاینت ها هار نداشته باشن

ehsan_200225
یک شنبه 29 بهمن 1391, 16:13 عصر
خواهش میکنم در مورد سوال اولی یه برنامه ساده هست که بعضی از انتظارات شما را برطرف میکنه به نام Network Manager و در مورد بالا امدن سیستم عامل بدون داشتن هارد از رو شبکه میشه ویندوز رو نصب کرد ولی اینکه بدون هارد سیستم عامل از روی یه سیستم دیگه لود بشه بعید به نظر میرسه چون ان سیستم عامل روی یه سیستم دیگه داره اجرا میسشه . بازم سوالی بود در خدمتم

SAMANEH_E
چهارشنبه 02 اسفند 1391, 14:50 عصر
win lock
cdromremotedisabler_free
usbremotedisabler