PDA

View Full Version : سوال: مشکل با استفاده از دو جدول برای ذخیره فاکتور- حرفه ای ها بیان

black_mask
شنبه 14 بهمن 1391, 08:31 صبح
با سلام.
یه جدول به اسم Sar_Factor دارم برای ذخیره اطلاعات بالای فاکتور و جمع کل اون که نمیخوام مرتب تکرار بشه. و یه جدول به نام Lst_Factor که کالاهای ثبت شده رو توی خودش ذخیره می کنه.

9940999410

این فرم اطلاعات یک کالا(نام کالا،تعداد،قیمت)را که توسط کاربر وارد شده را از تکس باکس و کمبو باکس می خونه. می خوام بعد از هر بار زدن دکمه ثبت یک ردیف کالا در جدول Lst_Factor ذخیره بشه و بعد کالای دیگه خونده بشه.
وقتی میخواهم اطلاعات این کالا را در این جدول ذخیره کنم احتیاج به Factor_id ای دارم که توی جدول Sar_Factor به وجود میاد ولی چون هنوز فاکتور ثبت نشده Factor_id هم هنوز در جدول Sar_Factor ایجاد نشده.
(اطلاعاتی که توی گرید نمایش میده "ردیف،نام کالا، تعداد ، قیمت ، جمع سطر"
سوالات:
1.اینجا باید چیکار کنم که بتونم اطلاعات را تو جدول Lst_Factor ذخیره کنم.در صورتی که Id_Factor را هنوز ندارم(در ضمن پس از هر بار ثبت کالا اطلاعات توی گرید ویو نمایش داده میشه.
2. اطلاعات کالای من در جدول Lst_Factor به صورت Id اون کالا ذخیره میشه، ولی توی گرید ویو می خواهم نام اون کالا بهم نشون داده بشه.باید چیکار کنم
3.توی گرید ویو یک ستون به نام جمع دارم که تعداد کالا را می خواهم در قیمت اون ضرب کنه و توی این ستون نمایش بده. باید چیکار کنم.

(خواهشا اگه بزرگان کسی می تونه راهنماییم کنه دریغ نکنه. نزدیک یک ماهه که روی این فاکتور ها گیر کردم و این پروژه پایانی دانشگاهمه که باید تا هفته دیگه تحویل بدم ممنون)
با تشکر

hossein_ignore
شنبه 14 بهمن 1391, 11:03 صبح
شما اول کالاهایی که ثبت میشه رو موقتا تو یه لیست ذخیره کن، بعد از زدن دکمه ی ثبت، اول فاکتور رو به جدول اضافه کن، بعد به ترتیب کالاهارو

hossein_ignore
شنبه 14 بهمن 1391, 11:07 صبح
برای نشون دادن نام کالا هم باید یه VIEW ایجاد کنی از جدول Lst_Factor و Products ، که JOIN بشه طبق Product_ID

black_mask
شنبه 14 بهمن 1391, 12:51 عصر
شما اول کالاهایی که ثبت میشه رو موقتا تو یه لیست ذخیره کن، بعد از زدن دکمه ی ثبت، اول فاکتور رو به جدول اضافه کن، بعد به ترتیب کالاهارو

ممنون. ولی میشه یکم بیشتر توضیح بدین. طرز ذخیره کردن در لیست را بلد نیستم.در ضمن میشه راه حل بدست آوردن ستون قیمت سطر را از طریق ضرب تعداد کالا در قیمت کالا هم یه توضیح بدبن. اگه میشه برا هر دوتا یه کد برام بزرارید

hossein_ignore
شنبه 14 بهمن 1391, 13:08 عصر
برای محاصبه قیمت

;gridView.Rows[i].Cells[3].Value = ConvertTo.Int32(gridView.Rows[i].Cells[2].Value * ConvertTo.Int32(gridView.Rows[i].Cells[1].Value

که i شماره سطر هستش

برای ذخیره کردن تو لیست هم روشهای مختلفی هست، مثلا میتونی یه struct تعریف کنی:

struct Product {
public int code;
public string customerName;
.
.
.

بعد هر کالا رو تو struct ذخیره کنی و به لیست اضافه کنی

List<Product> products = new List<Product>();
products.Add(...

hossein_ignore
شنبه 14 بهمن 1391, 13:13 عصر
در ضمن وقتی به این صورت کالا هارو تو لیست ذخیره کنی دیگه نیازی به محاسبه ی قیمت به اون صورت نیس، میتونی تو همون struct محاسبه کنی