PDA

View Full Version : نحوه چینش فیلدها در کریستال ریپورت و ارسال اطلاعات به آن توسط VB.Net

asghar2008
دوشنبه 16 بهمن 1391, 11:49 صبح
سلام

چطوری میتوان همچین گزارشی رو در کریستال ریپورت طراحی کرد؟

99515

آیا این قسمت ها همشون در Page Header و Details قرار میگیرند؟
یا باید از Report header و Report footer نیز استفاده کنم؟

در عکس بالا مشخصات یک جدوله و فکس ،موبایل ، تلفن ثابت جداول دیگه. در کل 4 تا جدوله.

اینم از ساختار کریستال ریپورت:

99519

ممنون

asghar2008
دوشنبه 16 بهمن 1391, 21:48 عصر
از اساتید و دوستان کسی نیست مارو راهنمایی کنه :ناراحت::افسرده:

mc_laren
دوشنبه 16 بهمن 1391, 23:40 عصر
با سلام

Report Header :

در این بخش قسمتی از گزارشت رو قرار می دی که می خوای فقط یک بار و اون هم در صفحه اول نشون داده بشه ، مثل عنوان گزارش که در اینجا می شه به نام خدا

Page Header :

در اینجا قسمتی از گزارشت رو قرار می دی که قرار تو تمام صفحات بالای صفحه نشون داده بشه من خودم تو گزارشام شماره صفحه و تاریخ رو اینجا می ذارم که برای گزارش شما هم بهتره قسمت مشخصات و محل عکس رو تو این بخش بذارین، راستی باید عناوین فیلد هات رو هم تو این قسمت و خود فیلدها رو تو قسمت بعدی قرار بدی

Details :

این قسمت یک از بخش های خیلی مهم گزارشت هست، تو این قسمت باید فیلدهایی که می خوای گزارش رو بر اساس اونها بسازی قرار بدی مثلا اگه قرار کارنامه چاپ کنی تو این قسمت فیلد دروس و نمرات رو قرار می دی، که بر ای گزارش شما هم باید فیلد های شماره تلفن و فکس رو قرار بدی

Report Footer :

در این قسمت نتیجه کل گزارش رو در صفحه آخر برات نمایش می ده مثلا جمع کل بدهی تمامی بدهکاران، که استفاده از این قسمت برای گزارش شما وقتی ضروری هستش که اندازه گزارشت از یک صفحه بیشتر بشه و بخوای قسمت امضاها رو انتهای گزارشت بزاری

Page Footer :

این قسمت پایین گزارش تو هر صفحه نشون داده می شه که من پیشنهاد می کنم قسمت امضاهات رو تو این بخش بزاری

و اما یک پیشنهاد برای طراحی گزارش برای قاب دور عکس از یک باکس استفاده کن که از قسمت PageHeader شروع بشه و تا PageFooter ادامه داشته باشه و برای جداسازی ستون هات هم یک لاین از قسمت pageHeader تا قسمت PageFooter بکش
موفق باشی

asghar2008
سه شنبه 17 بهمن 1391, 12:13 عصر
با سلام

Report Header :

در این بخش قسمتی از گزارشت رو قرار می دی که می خوای فقط یک بار و اون هم در صفحه اول نشون داده بشه ، مثل عنوان گزارش که در اینجا می شه به نام خدا

Page Header :

در اینجا قسمتی از گزارشت رو قرار می دی که قرار تو تمام صفحات بالای صفحه نشون داده بشه من خودم تو گزارشام شماره صفحه و تاریخ رو اینجا می ذارم که برای گزارش شما هم بهتره قسمت مشخصات و محل عکس رو تو این بخش بذارین، راستی باید عناوین فیلد هات رو هم تو این قسمت و خود فیلدها رو تو قسمت بعدی قرار بدی

سلام
ممنون از راهنماییتون.
الان مشکل اصلی قسمت مشخصات و عکس هستش.همونطور که در عکس بالا میبنید مشخصات بصورت افقی درج شده من موندم چطوری به مشخصات مقدار بدم.که به صورت افقی در بیان.
شما گفتید عناوین فیلدها در Page Header و خود فیلدها در Detail درسته؟ ولی وقتی این کارو میکنم فیلدها رو هم می افته(فیلد های مشخصات رو فیلدهای فکس ،موبایل می افته) !

mc_laren
سه شنبه 17 بهمن 1391, 21:57 عصر
قرار نیست که شما فیلد های قسمت مشخصات رو تو قسمت Details بزارین، فیلد هایی رو تو قسمت Details قرار می دین که بیش از یک مقدار دارن مثل شماره تلفن و فکس و در قسمت PageHeader هم فیلدهای مشخات که فقط یک مقدار دارند رو قرار می دین

asghar2008
سه شنبه 17 بهمن 1391, 22:28 عصر
ممنون دوست عزیز

حالا من اگه بخوام اطلاعاتو تو کریستال چاپ کنم.باید چطوری عمل کنم؟

4 تا جدوله اگه باهم Join کنم و به کریستال بفرستم اطلاعات نمایش داده میشه؟

من از Wizard استفاده نکردم.موقعی که از Wizard استفاده می کردم براحتی میتونستم رکوردهارو نشون بدم. در این روش موندم.

mc_laren
سه شنبه 17 بهمن 1391, 22:59 عصر
برای طراحی این نوع گزارشات از ویزارد استفاده نکن و بهتر خودت دستی گزارشات رو بسازی
برای جوین کردن 4 تا جدولت هیچ مشکلی وجود نداره

asghar2008
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 11:16 صبح
دوستان عزیز وقتی جداول رو Inner join میکنم هیچ اطلاعاتی نشون داده نمیشه !

در جدول مشخصات یه فیلد کلید وجود داره که در جداول موبایل ، تلفن و فکس هم ثبت میشه. حالا من میخوام با فیلتر کردن Id شخص در جدول مشخصات بقیه اطلاعات از قبیل موبایل ،فکس و.. رو نیز فیلتر کنم و در گزارش نشون بدم.

دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید.

mc_laren
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 00:05 صبح
در دستور Inner join اگه فیل کلیدی که برای جوین کردن انتخاب کردی در جدول مقدار داشته باشه ولی در جدول دوم اون کلید مقدار نداشته باشه خروجی وجود نخواهد داشت