PDA

View Full Version : خبر: AnyDac توسط Embarcadero خریده شد!

BORHAN TEC
سه شنبه 17 بهمن 1391, 23:40 عصر
سلام
AnyDac توسط Embarcadero خریده شد!
این یک خبر بسیار عالی برای برنامه نویسان Delphi و C++‎‎ Builder است. بدون شک با اضافه شدن کتابخانه های این فریم ورک قدرتمند به دلفی، دلفی در زمینه پایگاه داده خیلی قدرتمندتر خواهد شد. دلفی در گذشته هم در مورد FireMonkey وضعیت مشابهی پیدا کرد، یعنی زمانی که گروه توسعه دهنده شرکت KS-DEV به Embarcadeo پیوست و این گروه توانست در Cross-Platform کردن دلفی گام بزرگی را بردارد. امیدوارم که با اضافه شدن کتابخانه های AnyDac به دلفی و توسعه آن شاهد پیشرفت بیشتر این محصول ارزشمند باشیم.

منبعی برای مطالعه دقیقتر این خبر:
http://blog.marcocantu.com/blog/embarcadero_buys_anydac.html

موفق باشید...

کامروا
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 10:41 صبح
خبر خیلی خوبیه:تشویق:
خود Marco Cantu توی کامنت ها گفته که لازم نیست تا نسخه XE4 صبر کنید. بلکه تا چند هفته دیگه کابران XE3 هم میتونند کتابخانه AnyDac رو دریافت و استفاده کنند.
اما اسمی از XE2 نبرد !

firststep
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 14:21 عصر
سلام این سیاست خریدنا رو فکر میکنم از شرکت مایکروسافت .....

کسی سراغ قیمت های خرید و فروش هارو داره ....؟ مثلاً BORLAND چقدر فروخته شد ؟ FIREMONKEY چه قدر؟ و ...

BORHAN TEC
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 17:26 عصر
سلام این سیاست خریدنا رو فکر میکنم از شرکت مایکروسافت .....
ولی هر چه که باشه کار خیلی خوبی انجام داده. اضافه شدن AnyDac به دلفی قدرت کار با بانک اطلاعاتی رو خیلی بالا می بره. به نظر من اگر دو فریم ورک قدرتمند در مورد پایگاه داده ها در مورد دلفی وجود داشته باشد یکی از آنها AnyDac و دیگری UniDac است و این واقعاً خبر خیلی خوبی در مورد دلفی است. شاید باورتون نشه ولی AnyDac ساخته یک نفر است و نه یک گروه! واقعاً از این مورد خیلی متعجب شدم. بد نیست که ما هم کمی یاد بگیریم! :چشمک:

کسی سراغ قیمت های خرید و فروش هارو داره ....؟ مثلاً BORLAND چقدر فروخته شد ؟ FIREMONKEY چه قدر؟ و ...
من هر چی گشتم منبعی را در خصوص این قیمت ها پیدا نکردم.

کامروا
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 18:07 عصر
به نظر من اگر دو فریم ورک قدرتمند در مورد پایگاه داده ها در مورد دلفی وجود داشته باشد یکی از آنها AnyDac و دیگری UniDac است
پس DBExpress چی !؟:متفکر:
اصلا من تفاوت این ها رو نمیدونم توی چیه.
که مثلا هرکدوم از کتابخانه های فوق برای ارتباط با دیتابیس از چه اصولی استفاده می کنند..! مثلا فرض کنید برتری AnyDac نسبت به DBExpress به چی هست ؟! (نمیدونم واقعا برتر هست یا نه!)

شاید باورتون نشه ولی AnyDac ساخته یک نفر است و نه یک گروه!
جدی ! واووو دمش گرم:متعجب:
پس هی میگن Dmitry... Dmitry... ایشون هستن !:تشویق:

BORHAN TEC
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 18:49 عصر
که مثلا هرکدوم از کتابخانه های فوق برای ارتباط با دیتابیس از چه اصولی استفاده می کنند..! مثلا فرض کنید برتری AnyDac نسبت به DBExpress به چی هست ؟! (نمیدونم واقعا برتر هست یا نه!)

از لحاظ قابلیت AnyDac خیلی بهتر از dbExpress است. ویزاردهای گوناگون، ماکروها، جبران کمبودهای پایگاه داده ها (مثلاً Sqlite از SP پشتیبانی نمیکند ولی AnyDac قابلیت خیلی جالبی را در این خصوص دارد، این محصول واقعاً تمام کاستی های پیش فرض Sqlite را جبران کرده است!)، مستندات بسیار کامل(در حد 1000 صفحه)، پشتیبانی از پایگاه داده هایی مثل Postgre(البته درایورهایی در این مورد در dbExpress هم وجود دارد که از جمله آن می توان به محصول شرکت devart اشاره کرد) و ده ها مورد دیگه. در حالت کلی از بسیاری از جهات AnyDac چند سر و گردن بالاتر از dbExpress است. در حال کلی با اضافه شدن این فریم ورک به دلفی در بیش از 90 درصد موارد برای کار با بانکهای اطلاعاتی نیازی به استفاده از محصولات شخص ثالث نیست، مگر بخواهید از پایگاه داده هایی استفاده کنید که AnyDac از آنها پشتیبانی نمی کند و یا این که به یک محصول تخصصی تر مربوط به یک پایگاه داده خاص نیاز داشته باشید.

firststep
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 23:39 عصر
ولی هر چه که باشه کار خیلی خوبی انجام داده. بله .. حتماً ... منظوره من این بودش که داره توی بازار از سیاست خوب شرکتهای دیگه هم استفاده میکنه
مایکروسافت هم این خاصیتش بد نبود ولی انحصار طلبیش همه چیز رو تحت شعاع قرار میده یه جورایی

ببینم درست متوجه شدم؟؟

ANYDAC یک فریم ورکه ؟؟؟؟؟؟؟؟

BORHAN TEC
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 00:26 صبح
ANYDAC یک فریم ورکه ؟؟؟؟؟؟؟؟
بله. AnyDac مجموعه ای از حدود 50 کامپوننت است که به شما امکان استفاده از پایگاه داده های مختلفی را میدهد. در حقیقت یک فریم ورک می تواند فریم ورکهای مختلفی را شامل شود. مثلاً VCL شامل چندین فریم ورک میشود مثل dbExpress و Touch & Gesture و ... . در حالت کلی موقعی که صحبت از Framework می شود قصدمان این است که بگوییم که فلان قسمت برای کار معینی ایجاد شده است که این مورد هم می تواند در سطوح انتزاعی متفاوتی مورد بحث قرار بگیرد.
http://stackoverflow.com/questions/2964140/what-is-a-framework-what-does-it-do-why-do-we-need-a-framework