PDA

View Full Version : سوال: تغییر در جدول و خطا در اجرای کوئری (Sql)

Sabeghi
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 09:02 صبح
با سلام
من در جداولم (Sql) معمولا تغییراتی می دهم مانند اضافه کردن فیلد
گاهی فراموش می کنم کوئری مرتبط با این جداول رو مجدد بازسازی کنم
و در اجرای برنامه دچار مشکل میشم
آیا راه حلی هست که این کار به صورت اتوماتیک انجام بشه یا دستوری هست که با استفاده از اون بشه کوئری رو بروز کرد

با تشکر

یوسف زالی
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 11:11 صبح
سلام. نه!
کوئری هاتون رو اگر تبدیل به SP می کردید می تونستید تستش کنید (با رویه های ابتکاری) اما این که بفهمه که باید تبدیل به چی بشه رو نمی شه.

ho.yasreby
شنبه 12 مرداد 1392, 14:54 عصر
سلام. نه!
کوئری هاتون رو اگر تبدیل به SP می کردید می تونستید تستش کنید (با رویه های ابتکاری) اما این که بفهمه که باید تبدیل به چی بشه رو نمی شه.

sp چیه پس من که نفهمیدم

یوسف زالی
شنبه 12 مرداد 1392, 16:16 عصر
Stored Procedure هست.

alaveh
شنبه 12 مرداد 1392, 21:07 عصر
با سلام
من در جداولم (Sql) معمولا تغییراتی می دهم مانند اضافه کردن فیلد
گاهی فراموش می کنم کوئری مرتبط با این جداول رو مجدد بازسازی کنم
و در اجرای برنامه دچار مشکل میشم
آیا راه حلی هست که این کار به صورت اتوماتیک انجام بشه یا دستوری هست که با استفاده از اون بشه کوئری رو بروز کرد

با تشکر
چجوری بفهمه که چی میخواید بنویسید ؟ مثلا جمع اون ستون رو میخواید ؟ میخواید از یک فیلد کم بشه ؟ قراره تقسیم بر 100 بشه ؟

اگر منظورتون توی سلکت هست بله . اگر تک تک از فیلدها اسم نبرید میشه یک * قرار داد و اینجوری همه فیلدهای جدید و قدیم سلکت میشن .

RahmanAmiriSh
دوشنبه 21 مرداد 1392, 12:34 عصر
دوست عزیز سوال خیلی کلی هستش ، اگه میشه بیشتر توضیح بدید ، مثلاً اینکه خود کوئری متوجه بشه شما چه فیلد هایی اضاف کردید امکان پذیر نیست ، تودستور Select میشه به این صورت نوشت Selest * From TableName در این صورت دستور Select تمام فیلد ها رو انتخاب میکنه ، اگه چیزی هم اضاف کنید بازم میاره * به معنای انتخاب همه هستش ، حاما برا دستورای دیگه امکانش وجود نداره و شما باید کدهاتون رو ویرایش کنید